Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA PODSTAWOWA W WITONI

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA PODSTAWOWA W WITONI"— Zapis prezentacji:

1 SZKOŁA PODSTAWOWA W WITONI
Witonia ul. Szkolna 4 Dyrektor Szkoły: mgr Teresa Barańska Zastępca Dyrektora: mgr Jolanta Łuczak

2 mgr Grzegorz Rabczyński
Wychowawcy: mgr Jolanta Tomczak mgr Grzegorz Rabczyński

3 Do kl. „O” obecnie uczęszcza 35 dzieci nie tylko
W budynku Szkoły Podstawowej w Witoni funkcjonują dwie klasy oddziału przedszkolnego. Do kl. „O” obecnie uczęszcza 35 dzieci nie tylko z Witoni, ale również z gminy Witonia. Wszystkie mają zapewniony dowóz autobusami szkolnymi do placówki. Praca w tych grupach odbywa się na dwie zmiany w godzinach Dzieci mają możliwość korzystania z dwóch posiłków dziennych: -         śniadania -         obiadu Odpłatność za obiad : 2,50 zł Zdjecie stolowki

4 Praca wychowawczo-dydaktyczna
i opiekuńcza prowadzona jest przez dwóch nauczycieli na podstawie: „ABC - program wychowania przedszkolnego XXI wieku", „Zieloną dróżką” - program autorski J. Tomczak i program gimnastyki korekcyjnej - J. Tomczak. W przygotowaniu jest projekt profilaktyczny „Bezpieczny przedszkolak”. Oprócz zajęć objętych programem nauczania i religii prowadzony jest także język angielski.

5 Kadra systematycznie doskonali się
i podnosi swoje kwalifikacje poprzez studia podyplomowe, kursy i warsztaty metodyczne. Wychowawcy stosują aktywizujące, czynnościowe i problemowe metody pracy z dzieckiem. Specjalną troską otaczają dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a także stymulują dzieci wykazujące szczególne uzdolnienia.

6 W pobliżu budynku szkoły znajduje się plac zabaw wyposażony w sprzęt sprawnościowy: zjeżdżalnia, huśtawki, piaskownica i dużo terenu zielonego.

7 W 2005 roku odnowione zostały sale lekcyjne.
Zorganizowane zostały kąciki zabaw, kącik rekreacyjny, zakupiono stoły i krzesełka dostosowane i zróżnicowane wysokością do wzrostu dzieci.

8 W oddziałach przedszkolnych przygotowuje się
we współpracy z rodzicami uroczystości i imprezy o charakterze rekreacyjno - edukacyjnym:  -   Powitanie Pani Jesieni -   Dzień Chłopaka -   Akcja “Sprzątanie Świata” -   Dzień Edukacji Narodowej -   Mikołajki -   Wigilia -   Dzień Babci i Dziadka -   Bal karnawałowy -   Powitanie Wiosny -   Dzień Ziemi -   Dzień Mamy i Taty- festyn rodzinny -   Dzień Dziecka -   Zakończenie roku szkolnego Zdjecie mikolaja

9 Edukacja ekologiczna ma na celu kształtowanie pozytywnych postaw przyszłych dorosłych mieszkańców Ziemi, potrafiącymi dbać o bliższe i dalsze środowisko.

10 W placówce panuje rodzinna atmosfera, dzięki której dzieci czują się bezpieczne i dowartościowane.
Ponadto dla dzieci rozpoczynających edukacje przedszkolną w maju i czerwcu, podczas zapisów dzieci do oddziału przedszkolnego, realizujemy program „Dni otwartych” podczas których organizujemy: - zabawy integracyjne w sali i na powietrzu; - prelekcje dla rodziców pt. „Jak przygotować dziecko do zerówki ”

11 Przedszkolaki, przebywając w jednym
budynku z dziećmi starszymi, mogą czuć się bezpiecznie oraz od najwcześniejszych lat uczyć się odpowiednich relacji i komunikacji międzyludzkich.

12

13

14

15

16

17

18

19

20 KONIEC COPYRIGHT BY CAUCHY 2008


Pobierz ppt "SZKOŁA PODSTAWOWA W WITONI"

Podobne prezentacje


Reklamy Google