Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autorka - Aleksandra Łoboda Kl.VI

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autorka - Aleksandra Łoboda Kl.VI"— Zapis prezentacji:

1 Autorka - Aleksandra Łoboda Kl.VI
Kwiaty Autorka - Aleksandra Łoboda Kl.VI

2 Tulipan Tulipan– należy do rodzaju roślin cebulowych oraz do rodziny liliowatych. Zalicza się do niego ok. 120 gatunków i ok. 15 tysięcy odmian. Naturalny obszar występowania tulipana to Europa południowa, północna Afryka, Azja od Turcji, przez Iran, góry Pamir i Hindukusz, stepy Kazachstanu, po północno-wschodnie Chiny i Japonię.

3 Fiołek ogrodowy Gatunek rośliny dwuletniej z rodziny fiołkowatych.
Mieszaniec powstał w wyniku skrzyżowania trzech dzikich gatunków fiołka: fiołka trójbarwnego, fiołka żółtego i fiołka ałtajskiego. W Polsce bardzo często jest uprawiany jako roślina ozdobna; czasami przejściowo dziczeje.

4 Narcyz Rodzaj roślin należący do rodziny amarylkowatych.
Należy do niego kilkadziesiąt gatunków i duża liczba mieszańców. Dziko rosną w krajach śródziemnomorskich, w Europie Środkowej i Północnej oraz w Azji (Chiny, Japonia). Są uprawiane w wielu krajach świata. W Polsce rośnie dziko, kilka gatunków jest uprawianych jako rośliny ozdobne. Gatunkiem typowym jest narcyz biały.

5 Róża Rodzaj krzewów należących do rodziny różowatych.
Znanych jest gatunków występujących na półkuli północnej, czasem podaje się nawet dwukrotnie większą liczbę, co wynika z różnego traktowania taksonów. Większość ozdobnych odmian róży rozmnaża się przez okulizację na podkładkach z dzikich róż.

6 Przebiśnieg Gatunek rośliny należący do rodziny amarylkowatych .
W naturze znany z lasów południowej i środkowej Europy, jednak szeroko rozpowszechniony poza zwartym zasięgiem jako roślina ozdobna. Także roślina miododajna i lecznicza. W Polsce podlega ochronie gatunkowej.

7 Konwalia Należy do rodzaju roślin jednoliściennych, w ostatnich latach zaliczany do różnie wyróżnianych rodzin, w tym do konwaliowatych.

8 Koniczyna Rodzaj roślin z rodziny bobowatych. Około 300 gatunków.
Występuje w klimacie umiarkowanym, wilgotnym Europy, Ameryki Północnej i Azji. W Polsce rośnie dziko ponad 20 gatunków.

9 Koniec


Pobierz ppt "Autorka - Aleksandra Łoboda Kl.VI"

Podobne prezentacje


Reklamy Google