Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Partner Handlowy Konfiguracja sieci TCP/IP - Windows 2000, Xp, 2003.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Partner Handlowy Konfiguracja sieci TCP/IP - Windows 2000, Xp, 2003."— Zapis prezentacji:

1 Partner Handlowy Konfiguracja sieci TCP/IP - Windows 2000, Xp, 2003

2 Partner Handlowy Opracowanie : Łukasz Gabzdyl Stanisław Malara

3 Partner Handlowy Ustawienia protokołu TCP/IP są niezbędne do prawidłowego działania Internetu. Wszelkie ustawienia dla komputerów użytkowników są zapisane na kartach informacyjnych pozostawionych podczas instalacji przez technika. Konfiguracja protokołu TCP/IP w systemach Windows 2000 i XP Parametry sieci ustawiamy poprzez ikonę 'Połączenia sieciowe i telefoniczne' znajdującą się w Panelu Sterowania (wejście poprzez Start/Ustawienia/Panel Sterowania.

4 Partner Handlowy Krok 1 Po uruchomieniu ikony 'Połączenia sieciowe i telefoniczne' w panelu sterowania powinno się pojawić okno takie jak poniżej na ilustracji. Jeśli karta sieciowa jest zainstalowana już to powinno być wyświetlona ikona z nazwą 'Połączenie lokalne', wtedy klikamy na nią prawym klawiszem myszy i wybieramy opcję właściwości.

5 Partner Handlowy Krok 2 Powinno się otworzyć okno z listą zainstalowanych składników sieci włącznie z kartą sieciową. W okienku z listą składników wyszukujemy opcję Protokół TCP/IP, zaznaczamy ją a następnie klikamy na przycisk właściwości.

6 Partner Handlowy Krok 3 Po kliknięciu na właściwości tego protokołu powinno się otworzyć okno takie jak na ilustracji poniżej. Zaznaczamy opcję 'Użyj następującego adresu IP'. Następnie w oknach wpisujemy nasz Adres IP, Maskę podsieci i Bramę domyślną podane na karcie informacyjnej. Zaznaczamy również opcję 'Użyj następujących adresów serwerów DNS' i wpisujemy numery podane również na karcie informacyjnej. Po zakończeniu wszystkich czynności naciskamy przycisk OK w jednym jak i w drugim oknie. Systemy Windows 2000 jak i XP nie potrzebują restartowania, więc wszystko powinno zacząć działać po zamknięciu ostatniego okna.

7 Główne cechy protokołu TCP/IP Główne cechy protokołu TCP/IP Konfiguracja TCP/IP pod Windows® 3.11 Konfiguracja TCP/IP pod Windows® 3.11 Konfiguracja TCP/IP pod Windows® 9x Konfiguracja TCP/IP pod Windows® 9x Konfiguracja TCP/IP pod Windows ® 2000, Xp, 2003 Partner Handlowy


Pobierz ppt "Partner Handlowy Konfiguracja sieci TCP/IP - Windows 2000, Xp, 2003."

Podobne prezentacje


Reklamy Google