Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KONFIGURACJA KOMPUTERA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KONFIGURACJA KOMPUTERA"— Zapis prezentacji:

1 KONFIGURACJA KOMPUTERA
DO PRACY W SIECI

2 3. Skonfiguruj system operacyjny.
1. Umieść kartę sieciową. 2. Ułóż okablowanie. 3. Skonfiguruj system operacyjny.

3 KONFIGURACJA SYSTEMU OPERACYJNEGO OBEJMUJE:
1. Zainstalowanie prawidłowych sterowników karty sieciowej. 2. Wybór i prawidłowe ustawienie tzw. Protokołów sieciowych. 3. Wybór usług, z których chcesz korzystać.

4

5 KARTA SIECIOWA Większość kart sieciowych jest wykrywana w trakcie instalacji systemu bądź podczas pierwszego uruchomienia komputera po zamontowaniu karty. Poprawność działania karty sprawdź w MENEDŻERZE URZĄDZEŃ.

6 PROTOKOŁY SIECIOWE Najpopularniejsze to: NetBEUI IPX/SPX TCP/IP
DECYDUJĄ O PRZESYŁANIU INFORMACJI Najpopularniejsze to: NetBEUI IPX/SPX TCP/IP

7 Protokół NetBEUI Protokół IPX/SPX
Zapewnia komunikację w obrębie małej grupy roboczej. Pakiety z informacjami nie mogą być przesyłane do innych sieci. Protokół IPX/SPX Bardzo zaawansowany, gdyż w rzeczywistości składa się z wielu protokołów. Stosowany do współpracy z serwerami Novell Netware. Pozwala na przesyłanie pakietów między różnymi sieciami.

8 Protokół TCP/IP standardowy, obsługiwany przez wszystkie systemy operacyjne umożliwia przesyłanie informacji między różnymi systemami operacyjnymi oraz między komputerami znajdującymi się w różnych sieciach, podstawowy protokół wykorzystywany do przesyłania informacji w sieci Internet, do identyfikacji komputerów w sieci wykorzystuje tzw. adresowanie IP.

9 Adres IP składa się z czterech liczb, z których każda może przyjmować wartość od 0 do 255, do oddzielenia w adresie IP części będącej adresem sieci od części, która jest adresem komputera, stosuje się tzw. maski podsieci, które są swego rodzaju filtrem, dzięki któremu można tego dokonać. w wielu sieciach działają tzw. serwery DHCP, które bez udziału użytkownika nadają adresy IP dołączanym komputerom.

10

11 USŁUGI SIECIOWE BRAMA jest adresem komputera, który pozwala wyprowadzać informacje do innej sieci. SERWER DNS pozwala zamienić nazwę domenową na adres IP i odwrotnie. UDOSTĘPNIANIE plików i drukarek w sieciach.

12

13

14 TO JUŻ WSZYSTKO! DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ!


Pobierz ppt "KONFIGURACJA KOMPUTERA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google