Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyczyn czy rekreacja? Oto jest pytanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyczyn czy rekreacja? Oto jest pytanie."— Zapis prezentacji:

1 Wyczyn czy rekreacja? Oto jest pytanie.

2 Sport Forma aktywności człowieka, mająca na celu doskonalenie jego sił psychofizycznych, indywidualnie lub zbiorowo, według reguł umownych.

3 Sport wyczynowy: Forma działalności człowieka, podejmowana dobrowolnie w drodze rywalizacji dla uzyskania maksymalnych wyników sportowych. Sport rekreacyjny: Stanowi formę czynnego wypoczynku z zachowaniem współzawodnictwa jako czynnika motywującego

4 W ankiecie wzięło udział 50 osób z kilku klas.
Przeprowadziliśmy w naszej szkole krótką ankietę na temat aktywności sportowej uczniów Publicznego Gimnazjum w Warcie. W ankiecie wzięło udział 50 osób z kilku klas. Klasa 1 – 18 uczniów Klasa 2 – 14 uczniów Klasa 3 – 18 uczniów 26 dziewczyny 24 chłopców

5 Jaką formę wypoczynku preferujesz?

6 Czy uprawiasz sporty zespołowe?

7 Czy uprawiasz sporty indywidualne?

8 Czy uprawiasz sport regularnie?

9 Ilość lekcji wychowania fizycznego w szkole jest twoim zdaniem?

10 Wnioskując z przeprowadzonej ankiety uczniowie naszego gimnazjum w większości uprawiają sport regularnie. Preferują aktywny wypoczynek, jako główną formę ruchu. Wśród uczniów dominują sporty zespołowe, a ilość godzin wychowania fizycznego jest uważana za wystarczającą. Zdecydowanie zbyt małą popularnością cieszą się sporty indywidualne.

11 Tak więc wyczyn czy rekreacja?
Co lepsze? Co zdrowsze?

12 rekreacja Rekreacja przyczynia się do rozwoju zainteresowań i osobowości, podwyższenia aktywności fizycznej, rozładowania napięcia nerwowego, oraz zapobiega chorobom cywilizacyjnym. Rekreacja jest aktywnością dobrowolną, wynikającą z zainteresowań i miejsca pobytu człowieka. Specyficzną formą jest rekreacja ruchowa, określana jako sport rekreacyjny. Jest ona formą czynnego wypoczynku i rozrywką. Rola rekreacji we współczesnym świecie nabiera znaczenia w związku z koniecznością zapobiegania sytuacjom stresowym i chorobom cywilizacyjnym.

13 wyczyn Osoby, które uprawiają sport wyczynowy zdają sobie sprawę jakie korzyści z tego płyną. Osobom, które pozostają bierne należy uzmysłowić, że uprawianie sportu wyczynowego to: zdrowie; lepsze samopoczucie na co dzień; redukowanie stresu; dobry humor wynikający z osiąganych sukcesów; poprawa koordynacji ruchowej; Ponad to uprawianie sportu wyczynowego (zwłaszcza uprawianie sportów drużynowych) stwarza możliwości poznania nowych ludzi i miejsc. Aby uprawiać sport wyczynowy, trzeba wykazać się wytrwałością, samozaparciem, cierpliwością i wolą walki, co przydaje się w całym życiu. Podsumowując, sport wyczynowy daje korzyści nie tylko w zachowaniu zdrowia fizycznego, ale i poprawia samopoczucie psychiczne. Sport wyczynowy niesie za sobą duże ryzyko kontuzji, a także istnieje zagrożenie stosowania środków dopingujących.

14 Po analizie przeprowadzonej ankiety nasuwa się wniosek, że uczniowie naszej szkoły zdecydowanie wybierają rekreację, którą podejmują dobrowolnie poza obowiązkami szkolnymi i domowymi. Czerpią z niej dla siebie korzyści związane z ich zainteresowaniami, co sprawia im przyjemność, rozładowuje stres i podnosi ich poziom życia.

15 Prezentacje przygotowali:
Iza Chajduk Justyna Rosiak Artur Izydorczyk Jacek Janiak


Pobierz ppt "Wyczyn czy rekreacja? Oto jest pytanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google