Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

STYLE SPRZEDAŻY Autor: Richard Forster Przekład: Wioleta Dąbrowska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "STYLE SPRZEDAŻY Autor: Richard Forster Przekład: Wioleta Dąbrowska"— Zapis prezentacji:

1 STYLE SPRZEDAŻY Autor: Richard Forster Przekład: Wioleta Dąbrowska

2 CZTERY STYLE SPEZEDAŻY
Wachlarz sprzedaży Sprzedaż produktu Cena sprzedaży Doradztwo sprzedaży

3 WACHLARZ SPRZEDAŻY Sprzedaż dodatkowego produktu, który posiada cechy i korzyści oraz dodaje wartości produktowi podstawowemu. Artykuły takie jak internet, ładowarka samochodowa i pokrowiec na telefon dla telefonu komórkowego będą dobrym przykładem.

4 SPRZEDAŻ PRODUKTU Co takiego musi posiadać model by był wart zainwestowania kilku dodatkowych dolarów? Znana marka produktu z korzyściami i wartością jak samochody będzie przykładem.

5 CENA SPRZEDAŻY Koncentracja skierowana jest na niską, bezkonkurencyjną cenę. Ilość sprzedaży, nie jakość jest tutaj istotna. Przykładem tego może być Wal- Mart/Biedronka dyskont.

6 DORADZTWO SPRZEDAŻY Sprzedawca wchodzi w rolę doradcy kupującego. Budowanie relacji jest tutaj decydujące. Wysoka jakość obsługi klienta w gałęziach przemysłu takich jak ubezpieczenia i nieruchomości będzie dobrym przykładem.

7 BUDOWANIE RELACJI PARTNERSTWO PRACA ZESPOŁOWA

8 ZASPAKAJANIE POTRZEB Ten proces zaczyna się od określenia potrzeb i pragnień klienta. Kontynuując proces zbierasz fakty o aktualnym statusie. Teraz możesz stworzyć plan do twojego sukcesu.

9 PIĘĆ KROKÓW PROCESU SPRZEDAŻY
PRZYGOTOWANIE PODEJŚCIE WYSZUKIWANIE FAKTÓW REKOMENDACJA ZAMYKANIE PROCESU

10 PRZYGOTOWANIE

11 KROKI PRZYGOTOWANIA ZNAJ SWÓJ PRODUKT OD WEWNĄTRZ I ZEWNĄTRZ. NAWET W NAJMNIEJSZYCH SZCZEGÓŁACH. POZNAJ MOCNE I SŁABE STRONY PRODUKTÓW KONKURENCYJNYCH OKREŚL SWOJEGO KLIENTA I JEGO POZYCJĘ SPISUJ BUSINESS PLAN BY DOTRZEĆ DO POTRZEB KLIENTA

12 TRAKTUJ SWOJEGO KLIENTA TAK JAK TRAKTOWAŁBYŚ SWOJĄ BABCIĘ
PODEJŚCIE TRAKTUJ SWOJEGO KLIENTA TAK JAK TRAKTOWAŁBYŚ SWOJĄ BABCIĘ

13 KROKI PODEJŚCIA PIERWSZE WRAŻENIE JEST NAJWAŻNIEJSZE, PRZEKAŻ POZYTYWNY I UCZCIWY WIZERUNEK POŚWIĘĆ 10 SEKUND UWAGI, BY UZYSKAĆ OD KLIENTA PRZYZWOLENIE NA KONTYNUACJE ROZMOWY BĄDŹ ZORIENTOWANY O SYTUACJI KLIENTA TRAKTUJ KLIENTA TAK, JAK SAM CHCIAŁBYŚ BYĆ TRAKTOWANY

14 WYSZUKIWANIE FAKTÓW

15 OTWARTE PYTANIA

16

17 KROKI WYSZUKIWANIA FAKTÓW
CELEM JEST ODKRYCIE WSZYSTKIEGO CO ZWIĄZANE JEST Z POTRZEBĄ KLIENTA DLA KTÓREJ PLANUJESZ ZNALEŹĆ ROZWIĄZANIE. W SWOIM UMYŚLE POWINIENEŚ MIEĆ PRZYGOTOWANĄ LISTĘ ZNACZĄCYCH I OTWARTYCH PYTAŃ, KTÓRE ZACHĘCĄ KLIENTA DO SWOBODNEJ ROZMOWY O JEGO PROBLEMACH I POTRZEBACH.

18

19 REKOMENDACJA NIE OSĄDZAJ PRZEDWCZEŚNIE MOŻLIWOŚCI ZAKUPU, KÓREGO CHCE DOKONAĆ KLIENT . PODTRZYMUJ SWOJĄ REKOMENDACJĘ PRZEZ POTRZEBY KLIENTA, KTÓRE WCZEŚNIEJ ODKRYŁEŚ. PRZEDSTAW PLAN „A”, NAJLEPSZĄ WARTOŚĆ, KTÓRA SPOTKA SIĘ Z POTRZEBĄ KLIENTA. MIEJ W ZANADRZU NAJLEPSZY PLAN „B” DO ZAOFEROWANIA.

20 OK….JEST CZAS BY ZAPYTAĆ O ZAMÓWIENIE???? O TAK!

21 ZAMYKANIE PROCESU SPYTAJ O ZAMÓWIENIE BĄDŹ PEWNY SIEBIE

22 NIE ZAPOMNIJ PODZIĘKOWAĆ KLIENTOWI ZA JEGO TRANSAKCJĘ

23 POPROŚ O REFERENCJE


Pobierz ppt "STYLE SPRZEDAŻY Autor: Richard Forster Przekład: Wioleta Dąbrowska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google