Slides:

Sport Siatkówka Koszykówka.

Trening popołudniowy U r. Kędzierzyn-Koźle
Instrukcja protokołowania zawodów piłki siatkowej Wybrane zagadnienia.
Kurs unifikacyjno-szkoleniowy Raszyn SOBOTA, Otwarcie kursu Sprawy organizacyjne Podsumowanie sezonu 2013 / 2014, wręczenie legitymacji sędziów.
ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO- DYDAKTYCZNE NA MIESIĄC WRZESIEŃ GRUPA II TEMATYKA:  NASZE PRZEDSZKOLE  WSZYSCY RAZEM  JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM  WITAMY PANIĄ.
GRUPY I ZESPOŁY © dr E.Kuczmera-Ludwiczyńska, mgr D.Ludwiczyński.
Teoria gry organizacyjnej Każdy człowiek wciąż jest uczestnikiem wielu różnych gier. Teoria gier zajmuje się wyborami podejmowanymi przez ludzi w warunkach.
„Zabawy i gry w procesie nauczania pływania” Opracował: Rafał Szatkowski.
Piłka Siatkowa Wykonał: Filip Babiec. Ogólne Informacje Podstawowe zasady Urządzenia i sprzęt Zawodnicy Podstawowe błędy Podział boiska Dalej  Dalej.
POZYCJA – USYTUOWANIE SĘDZIEGO NA POLU GRY. Marek Kowalczyk Przewodniczący Centralnej Komisji Szkoleniowej KS PZPN Luty 2005.
PODRÓZNICY AMERYKI POŁUDNIOWEJ. Jesteście podróżnikami badającymi tropikalne zwierzęta, zamierzacie wybrać się do Ameryki Południowej, aby stworzyć album.
Połączenie towarzystw budownictwa społecznego Opracowano w BNW UMP 2008.
SZKOLENIE. Ocena gry niedozwolonej i niewłaściwego postępowania Kary indywidualne ◦Przewinienia karane żółtą kartką, ◦Przewinienia karane czerwoną kartką,
 Czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy.
EWALUACJA PROJEKTU WSPÓŁFINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIE J „Wyrównywanie dysproporcji w dostępie do przedszkoli dzieci z terenów wiejskich, w.
RZUTY WOLNE Szkolenie kandydatów na sędziów KURS 2011 Wydział Sędziowski Łódzki Związek Piłki Nożnej Opracował: Tomasz Radkiewicz.
Znaki ostrzegawcze uprzedzają o miejscach na drodze, w których występuje lub może występować niebezpieczeństwo albo przeszkody. Znaki te zobowiązują uczestników.
ENERGIA to podstawowa wielkość fizyczna, opisująca zdolność danego ciała do wykonania jakiejś pracy, ruchu.fizyczna Energię w równaniach fizycznych zapisuje.
W KRAINIE TRAPEZÓW. W "Szkole Myślenia" stawiamy na umiejętność rozumowania, zadawania pytań badawczych, rozwiązywania problemów oraz wykorzystania wiedzy.
„Książki nie mają właściwości róż, dlatego nie szukajmy wciąż najświeższych”
RAPORT Z BADAŃ opartych na analizie wyników testów kompetencyjnych przeprowadzonych wśród uczestników szkoleń w związku z realizacją.
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu Katedra Fizjologii i Biochemii Małe gry 1v1 w treningu bramkarskim Goliński Dawid, Chromik Krystyna, Muracki.
Ocena powagi faulu i kary indywidualne – nieostrożność, nierozważność i użycie nieproporcjonalnej siły.
Czym jest gramofon DJ-ski?. Gramofon DJ-ski posiada suwak Pitch służący do płynnego przyspieszania bądź zwalniania obrotów talerza, na którym umieszcza.
Spis treści. Co to jest piłka nożna? 11 Historia sportu. 22 Drużyna. 3 Schemat boiska. 4 Zasady gry. 5, 6, 7, 8, Stałe fragmenty gry.1010, 11,
Zmiany w przepisach gry w piłkę siatkową edycja Czudec 2013.
Dyscyplina na zawodach – sankcje dyscyplinarne Czudec 2013 Opracował: Damian Lic.
Zmiany w przepisach gry w piłkę nożną od r. Okólnik 968 /17 maja 2005/ Marek Kowalczyk CKS KS PZPN.
MIROSŁAW BAUM Tłumaczenie: MAREK SZAJNA MAREK ŻABCZYŃSKI.
Ogólne zasady ruchu drogowego – ruch pojazdów na autostradzie i drodze ekspresowej, strefie zamieszkania oraz na drogach wewnętrznych.
Marian Pyzałka Dol.ZPN. Zastrzeżenia dotyczące stanu pola gry, pkt. 19. Sędzia musi umieścić w sprawozdaniu z zawodów treść zastrzeżeń dotyczących stanu.
SOCCER ITALIAN STYLE OBOZY SOCCER ITALIAN WE WŁOSZECH Florencja – rok 2014 S. BombardieriM. Mazzantini.
Planowanie meczu siatkarskiego. WSTĘP 1.Czym jest siatkówka i jakie sa jej odmiany. 2.Pojęcie słowa ”planowanie” 3. Etapy organizacji imprezy 4. Podział.
Niedozwolone użycie rąk w walce o piłkę
Według światowej organizacji zdrowia WHO zdrowie to nie jedynie brak choroby, ale dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny oraz adaptacja.
SYSTEM KWALIFIKACJI, AWANSÓW I SPADKÓW
Sierpień 2017 roku.
Trening Funkcjonalno-siatkarski
Gra matematyczna (ściganka) „Jesień odchodzi, wkracza zima”
FIGURY.
Metoda projektu.
RZUT KARNY.
Analiza obciążeń treningowych w okresie przygotowawczym i startowym
Specjalność: MARKETING
KOSZYKÓWKA Podstawowe zasady gry Opracowała: Maria Kanczewska.
Ocena kontaktów piłki z ręką
Słowniczek Piłka nieoczekiwana – gdy piłka rusza w kierunku zawodnika nieoczekiwanie dla niego (np. gdy zawodnik walczy o piłkę lub gdy zawodnik bierze.
Zapis prezentacji:

Małe Gry Taktyczne Doskonalenie umiejętności utrzymania się przy piłce opracował: Dariusz Bijak

Charakter i zasady MTG Przepisy, wymiary boiska, czas gry, liczba zawodników –są uproszczone i dostosowane do potrzeb szkoleniowych Gry w równowadze ( 1x1- 7x7) Odpowiednia intensywność, aby kształtować wytrzymałość specjalną piłkarzy Doskonalenie umiejętności techniczno- taktycznych Dużo kontaktów z piłką Jasno określone zadania szkoleniowe Element rywalizacji (wyrównane zespoły) Zastosowanie w treningu wszystkich grup wiekowych i klas rozgrywkowych Bramki w środku (otwarte), lub na obwodzie (zamknięte, z bramkarzami), zawodnicy neutralni (w środku, lub na obwodzie)

Charakterystyka poszczególnych gier 1x1-ciągły kontakt z przeciwnikiem w ataku i w obronie, drybling, gra ciałem, zwody 2x2- podania, wybieganie na pozycję 3x3- atak skrzydłami, różne rodzaje obrony, SFG 4x4- atak środkiem, podania prostopadłe, asekuracja 5x5- podział na formacje, opóźnianie akcji, przejście z obrony do ataku 6x6- zmiana rytmu gry, gra w trójkątach, zmiana środka ciężkości gry 7x7- doskonalenie ataku pozycyjnego, szybkie operowanie piłką (przeciwnik, ilość kontaktów), szybkie myślenie, szybkie działanie

Ćwiczenia wprowadzające i oswajające z piłką: Prowadzenie piłki w różnych kierunkach, na sygnał zatrzymanie piłki: Podeszwą, klatką piersiową, głowa, skiping A na piłce, oraz ćwiczenia ogólnousprawniające Na sygnał trenera prowadzenie piłki w przeciwległą część boiska, tam ćwiczenia j. w.

Podział ćwiczących na dwie grupy Ćwiczenia jak wyżej, na sygnał trenera prowadzenie piłki w przeciwległą stronę boiska Rywalizacja: która grupa szybciej znajdzie się w przeciwległym polu

Zabawa „ Kiwaj, walcz” Zawodnicy doskonalą utrzymanie się przy piłce ci którzy nie posiadają piłki starają się ją odebrać i utrzymać

Gra 1x1 Boisko 25mx25m Czas gry 30’’ przerwa 30’’ Zawodnicy zdobywają pkt. za przeprowadzenie piłki przez otwartą bramkę Doskonalenie umiejętności utrzymania się przy piłce, dryblingu, gry 1x1 w ataku i w obronie Rywalizacja 1x1, lub zespół na zespół (suma pkt. wszystkich zawodników w drużynie)

Gra 2x2 Boisko j. w. Czas gry 1’ - 2’ przerwa 1’ Dwójka, która posiada piłkę zdobywa pkt. po podaniu przez otwartą bramkę Rywalizacja: ilość bramek w czasie gry, lub kto pierwszy np. 5 pkt. Doskonalenie utrzymania się przy piłce, wyjścia na pozycję, gry na 1 i 2 kontakty Odmiana: pkt. za podanie powrotne przez bramkę

Gra 3x3 + 2N Boisko 30x30 m Czas gry 2’-3’ przerwa 2’ Podanie przez bramkę to pkt. Podanie zwrotne to pkt. Podanie bez przyjęcia to pkt. Doskonalenie umiejętności utrzymania się przy piłce Wykorzystanie przewagi liczebnej Bramek więcej niż zawodników w jednej drużynie Gra na 3, 2, lub 1 kontakt z piłką

Gra 4x4 Boisko 20x20m – 30x30m Czas gry 3’-4’ przerwa 2’ Ilość kontaktów 3-2 lub na 1 Pkt. za ilość podań bez przerwy Kto pierwszy 5-10 podań Co 2 podanie bez przyjęcia Doskonalenie utrzymania się przy piłce, wyjścia na pozycje, gry na małej przestrzeni

Gra 5x5 + 3N Boisko 30-40m Czas gry 5’ przerwa 2’ Gra toczy się na jednej połowie, po wymianie piłki z N1 i N2 zespół przenosi grę na drugą połowę (podanie do N3) Ograniczona ilość kontaktów N na jeden kontakt Punkty za przeprowadzenie piłki od N1 - N3 Doskonalenie utrzymania się przy piłce, przeniesienia ciężaru gry, skracania pola gry

Gra 5x5 + 3N cd

Gra 6x6 + 2N Boisko 30x40m Czas gry 5’ przerwa 2’ Ilość kontaktów z piłka 2 lub 1 Punkt za przeprowadzenie piłki od N1 do N2 i z powrotem Odmiana: kto pierwszy zdobędzie pkt. lub ilość pkt. w czasie gry Po podaniu do N zawodnik z pola zajmuje jego miejsce N wchodzi do gry Doskonalenie utrzymania się przy piłce, przeniesienia ciężaru gry, wyjścia na pozycje

Gra 7x7 + 2N Boisko 35x40m Czas gry 5’ przerwa 2’ Ilość kontaktów 2,1 lub co drugi bez przyjęcia, N na 1 kontakt Pkt. za 10 podań i wykorzystanie N1 i N2 Pkt. za największą ilość podań bez przerwy Doskonalenie utrzymania się przy piłce, wyjścia na pozycje, ruchu do piłki, komunikacji, tworzenia przestrzeni do gry