Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej

Slides:



Advertisements
Podobne prezentacje
CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS
Advertisements

Czy umiesz się uczyć? Strategia wdrażania projektu innowacyjnego pt.: „Umiem się uczyć”
AGENDA SPOTKANIA 12 maja 2016 r. 16:00 – Przywitanie Uczestników Przewodniczący WZ LZS Opole – Gerard Halama 16:05 – Przedstawienie i omówienie Programu.
MULTIMEDIALNY SCENARIUSZ ZAJĘĆ. Edukacja: Poziom: Temat: Czas realizacji: społeczna klasa I bezpieczeństwo na drogach 1 godz. lekcyjna.
ŻYJ z PASJĄ ! Program wspierania uzdolnień i zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
MAŁOPOLSKA OFERTA EDUKACYJNA 1 URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLKIEGO Kraków, 2 października 2009 r.
Projekt: „Poznań stawia na zdrowie – profilaktyka wad postawy wśród dzieci uczęszczających do klas I-IV szkół podstawowych w Poznaniu” Wsparcie udzielone.
? ? ? ? ? ? ? ? ? ?. Podstawowe informacje Ogólnopolski program Od r. do r. 5 edycja „Czytamy i odkrywamy” Wykorzystanie technologii.
BEZPIECZNA+ Jest to Rządowy program wspomagania w latach 2015–2018 organów prowadzących szkół w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i.
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Długosza w Radomiu ul. Sobieskiego 12 tel.: (48) fax: (48)
Mój mikroregion w makro-Europie. Europejczyk w zrestrukturyzowanej przestrzeni
Program antynikotynowy. Zajęcia - „Co i dlaczego dymi?” Najskuteczniejszym działaniem w dziedzinie profilaktyki chorób odtytoniowych jest zapobieganie.
Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej
Erasmus + program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata
Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej
Program edukacyjny „Kultura bezpieczeństwa”
Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej
PROGRAM „Szkolny Klub Sportowy”
Projekt „Lekki tornister”
Aktywny RODZIC.
Zajęcia pozalekcyjne w ramach działalności Szkolnych Klubów Sportowych
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2017
ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 im
Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Leśnej
Chcę więcej, mogę lepiej
Pilotażowe wdrożenie programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne w szkołach - szkolenia realizowane w ramach projektu MEN.
Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi
Prowadzonych przez MIASTO BIAŁYSTOK na rok szkolny 2017/2018
Innowacja pedagogiczna „ Mierzymy daleko, sięgamy wysoko” prowadzona w Szkole Podstawowej nr 21 w Lublinie w roku szkolnym 2016/2017 Autorki innowacji:
Komunikacja ze szkołą i nauczycielami - dziennik elektroniczny
Nauczyciele języka francuskiego Iwona Lech Anna Waścińska
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wawrzeńczycach
Extra wyzwanie dla wszystkich!
KOMPUTER. Każdy uczeń szkoły ponad gimnazjalnej (oprócz LO) będzie posiadał własny przenośny komputer ( laptop ) który zastąpi zeszyt, książki, itp.
„Mały Mistrz” Ogólnopolski program na lata
Koncepcja i strategia Szkoły Promującej Zdrowie
Czy według Państwa potrzebne są w szkole zajęcia dodatkowe?
Cele: 1. wyposażenie studenta w umiejętności porównywania i wartościowania zamierzeń edukacyjnych w poszczególnych systemach oświatowych, 2. zrozumienie.
Edukacja matematyczna i przyrodnicza
”Nowoczesna rehabilitacja kluczem do zwiększenia samodzielności osób z dysfunkcjami wzroku” Projekt współfinansowany ze środków PFRON Czas trwania projektu:
„MŁODY OBYWATEL”.
Filmowa podróż do Krainy Edukacji
Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza
Nie pal przy mnie, proszę
Pilotażowe wdrożenie programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne w szkołach - szkolenia realizowane w ramach projektu MEN.
KODEKS.
CELE PROGRAMU Celem programu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów oraz zwiększenie potencjału i roli bibliotek, a także uatrakcyjnienie.
Numer naboru: RPMP IP /17 Małopolskie Talenty I etap edukacyjny: klasy IV – VI z 43 szkół podstawowych powiatu gorlickiego Numer naboru:
Podsumowanie VI edycji programu edukacji antytytoniowej „ Znajdź właściwe rozwiązanie” (XI – VI. 2017) Grzegorz Kruk.
METODYKA KONSTRUOWANIA PROGRAMÓW WYCHOWAWCZYCH
KOŁO NAUKOWE Z ZAKRESU NAUK MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZYCH
Przedszkole Promujące Zdrowie
Program profilaktyczno-wychowawczy
Klasa humanistyczna z elementami edukacji teatralnej
Informacja o stanie realizacji wybranych zadań oświatowych w Gminie Janowiec Kościelny w roku szkolnym 2016/2017.
Wytyczne dotyczące problemu ciężkich tornistrów
INSTRUKCJA.
Wytyczne dotyczące problemu ciężkich tornistrów
do szkół ponadpodstawowych w województwie zachodniopomorskim
Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty Działanie 3. 5
PEDAGOGICZNE PRZYCZYNY NIEPOWODZEŃ SZKOLNYCH
Raport Rzecznika Praw Dziecka został przygotowany na podstawie sondażu opinii młodzieży, rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół.
Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty Działanie 3. 5
Zmiany w podstawie programowej celem szerszego dostosowania przebiegu procesu edukacji dla najmłodszych uczniów i umożliwienie im łatwego przejścia do.
Instrukcja.
Zajęcia realizowane w ramach projektu nr
OFERTA EDUKACYJNA na rok szkolny 2019/2020
Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów – szkolenia i doradztwo dla JST w województwie lubelskim Wsparcie kadry jednostek samorządu terytorialnego w.
Ramowy program szkolenia w zakresie wspomagania szkół w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w procesie nauczania/uczenia się Kompetencje informatyczne.
Zapis prezentacji:

Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej Anna Matyszkiewicz Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej

Zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i używania e-papierosów CEL PROGRAMU:

grupa wiekowa 9-10 lat - dzieci w IV klasie szkoły podstawowej używanie wyrobów tytoniowych nie jest normą. Program powinien powodować zmianę postrzegania co jest normą w społeczeństwie program powinien angażować nie tylko środowisko szkolne, ale i domowe uczniów oraz całe społeczności lokalne.

zajęcia są prowadzone metodami aktywizującymi i zróżnicowanymi uczniowie powinni mieć realny wpływ na przebieg zajęć oraz powinni być ich aktywnymi uczestnikami Podczas zajęć dzieci powinny dyskutować, argumentować, wymieniać spostrzeżenia i wyniki, co pozwoli im na poszerzenie wiedzy

I edycja programu „Bieg po zdrowie” zostanie przeprowadzona w 16 województwach w każdym w maksymalnie 20% szkół podstawowych (20% w przypadku realizacji programu w jednej klasie IV w szkole)

1) Przeprowadzenie dwóch spotkań z rodzicami 2) Przeprowadzenie lekcji z uczniami 6 godzin lekcyjnych zgodnie ze scenariuszami. 1 godzina lekcyjna/ 2 tygodnie. 3) Praca uczniów w domu Zadania wykonywane w grupach lub samodzielnie. Prace domowe dostarczane nauczycielowi na 1 tydz. przed następną lekcją.

Ewaluacja UCZNIOWIE Ankieta dla Uczniów dotycząca wiedzy o zdrowiu (pomiar początkowy na 1. lekcji) Ankieta dla Uczniów dotycząca wiedzy o zdrowiu (pomiar końcowy na 6. lekcji) Ankieta dla Uczniów dotycząca oceny programu (pomiar na 6. lekcji) RODZICE Ankieta dla Rodziców dotycząca postaw wobec palenia (Zajęcia 1. dla rodziców) Ankieta dla Rodziców dotycząca postaw wobec palenia papierosów (Zajęcia 2. dla rodziców) Ankieta ewaluacyjna dla rodziców (Zajęcia 2. dla Rodziców) NAUCZYCIELE Ankieta ewaluacyjna dla nauczycieli prowadzących zajęcia w ramach programu, umożliwiająca wyrażenie opinii/refleksji dot. programu (pomiar po zakończeniu realizacji programu).

Ewaluacja informacje zbiorcze z ankiet dla nauczycieli należy przesłać w terminie do 14 lipca 2017 r do GIS Wojewódzkim koordynatorom zostanie udostępniony link do ankiety elektronicznej Wszystkie ankiety zebrane od uczniów, rodziców i nauczycieli, odpowiednio spięte i opisane będzie należało przesłać we wskazanym terminie na adres UW (szczegółowe dane zostaną przesłane) Ewaluacja programu zostanie przeprowadzona w wybranych szkołach w grupie ok. 1000 uczniów realizujących program oraz w grupach rodziców i grupach kontrolnych.

Pakiety materiałów do I edycji programu: 7 egzemplarzy folderu dla szkół 1 podręcznik, 1 komplet plakatów (6 rodzajów), zapakowany w 1 tubę, 1 bloczek oznaczony jako załącznik 1_1, 1 bloczek oznaczony jako załącznik 1_1 GRUPA KONTR., 1 bloczek oznaczony jako załącznik 6_1, 1 bloczek oznaczony jako załącznik 6_2 1 bloczek oznaczony jako załącznik 6_2 GRUPA KONTR., 1 bloczek oznaczony jako załącznik Rodz.1 – pomiar pocz., 1 bloczek oznaczony jako załącznik Rodz.1 – pomiar koń. 1 bloczek oznaczony jako załącznik Rodz.2, 1 bloczek oznaczony jako załącznik Rodz.3, 1 sztuka załącznika ANKIETA DLA NAUCZYCIELI, 30 egzemplarzy zeszytów ćwiczeń dla uczniów.

Cykl filmów z ekspertami: 10 materiałów filmowych poświęconych umiejętnościom wychowawczym z udziałem eksperta -p. Dominiki Ambroziewicz- Wnuk, 6 materiałów filmowych poświęconych wartościom z udziałem eksperta -p. Patrycji Szeląg – Jarosz, materiał filmowy na temat założeń programu "Bieg po zdrowie" z udziałem autorów programu p. Kamilli Matusiewicz i p. Rafała Dziurli,