Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczne ferie. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy. Nigdy nie wiesz jakiej grubości jest lód. Wybierz odpowiednie miejsca do tego przeznaczone!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczne ferie. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy. Nigdy nie wiesz jakiej grubości jest lód. Wybierz odpowiednie miejsca do tego przeznaczone!"— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczne ferie

2 Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy. Nigdy nie wiesz jakiej grubości jest lód. Wybierz odpowiednie miejsca do tego przeznaczone!

3 Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!

4 Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!

5 Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!

6 Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!

7 Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów.

8 Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych

9 Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne!

10 Ubieramy się stosownie do temperatury panującej na dworze

11 W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.

12 Nie rzucaj śnieżkami w przejeżdżające samochody. Możesz spowodować wypadek Nie rzucaj śnieżkami, patykami w wiszące sople

13 Dbaj o zdrowie i higienę.

14 Stop dla używek i dopalaczy! Podczas ferii spędzaj aktywnie czas jeżdżąc na łyżwach, nartach bądź sankach. Rozrywki pt: „Dopalacze i inne używki to nie jest dobra zabawa”.

15 Ważne ! W Sosnowcu podczas wakacji 2015 odnotowano 800 zatruć używkami oraz 2 zgony. Ty powiedz używkom stop. Nie powiększaj tych liczb!

16 Świetliczaki znają i pamiętają numery alarmowe! A Ty?

17

18 Masaż serca i sztuczna wentylacja 30 uciśnięć klatki piersiowej 2 oddechy

19 Wspaniałych ferii, ale: Bądź rozważny/ rozważna. Spędzaj aktywnie czas. Widzimy się po feriach. Pozdrawiam Serdecznie i życzę aktywnych oraz bezpiecznych ferii! mgr Angelika Lewicka ZSO Nr 9 w Sosnowcu.


Pobierz ppt "Bezpieczne ferie. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy. Nigdy nie wiesz jakiej grubości jest lód. Wybierz odpowiednie miejsca do tego przeznaczone!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google