Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Zdrowie, aktywność i integracja międzypokoleniowa”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Zdrowie, aktywność i integracja międzypokoleniowa”"— Zapis prezentacji:

1 „Zdrowie, aktywność i integracja międzypokoleniowa”

2 Pod koniec ubiegłego roku szkolnego 2014/2015 wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu w Słubicach wzięli udział w konkursie grantowym realizowanym w ramach projektu „Wolontariackie aktywności obywatelskie w Regionie Płockim” współfinansowanym ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z projektem pt. „Zdrowie, aktywność i integracja międzypokoleniowa”.

3 W ramach projektu przygotowaliśmy:

4

5 W dniu 25 września w Szkole Podstawowej im.Ojca Świętego Jana Pawła II oraz 2 października w Publicznym Gimnazjum w Słubicach odbyły się warsztaty komputerowe dla Seniorów. Warsztaty komputerowe dla osób w wieku emerytalnym (prowadzone przez nas - wolontariuszy)

6 Warsztaty cieszyły się popularnością. Nasze Panie aktywnie w nich uczestniczyły.

7 W dniu 6 października 2015 roku w siedzibie Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach odbyło się spotkanie z panią Haliną Jagła. Na spotkaniu omówiony został problem zdrowego odżywiania na różnych etapach życia. W spotkaniu uczestniczyła społeczność słubicka.

8

9 W zajęciach uczestniczyli uczniowie i wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu z Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach. W trakcie warsztatów młodzież nabyła umiejętność posługiwania się narzędziami hafciarskimi oraz wyszywania wzorów. Pani Teresa zachęcała także młodych uczestników spotkania do samodzielnego rozwijania własnych pasji, talentów oraz do dalszej aktywności w pracach wolontaryjnych. W dniu 29.10.2015r. w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty z haftu prowadzone przez Panią Teresę Kowalską.

10

11 Nasze ostatnie zadanie

12 Jako główny cel przy realizacji tego projektu wyznaczyliśmy sobie zbudowanie lokalnej solidarności międzypokoleniowej, ale także posiadanie pewnego udziału w poprawie jakości życia i aktywizacji osób starszych. Za zadanie postawiliśmy sobie likwidację barier międzypokoleniowych

13 24 listopada 2015r w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach odbył się festiwal piosenki pn. "Muzyka Łączy pokolenia". W trakcie festiwalu przedstawiliśmy prezentacje multimedialną o realizowanym projekcie. Wręczone zostały dyplomy dla występujących na festiwalu oraz dla uczestników warsztatów. Podziękowaliśmy także osobom zaangażowanym w pomoc przy realizacji przedsięwzięcia.

14 Serdecznie dziękujemy za pomoc przy realizacji projektu

15


Pobierz ppt "„Zdrowie, aktywność i integracja międzypokoleniowa”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google