Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

{ „ Andrzejkowy Turniej Sportowy „ II b i II c. Andrzejki obchodzone 29 listopada, w wigilię świętego Andrzeja to jeden z tych wyjątkowych magicznych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "{ „ Andrzejkowy Turniej Sportowy „ II b i II c. Andrzejki obchodzone 29 listopada, w wigilię świętego Andrzeja to jeden z tych wyjątkowych magicznych."— Zapis prezentacji:

1 { „ Andrzejkowy Turniej Sportowy „ II b i II c

2 Andrzejki obchodzone 29 listopada, w wigilię świętego Andrzeja to jeden z tych wyjątkowych magicznych dni w roku. To czas, kiedy wróżby okazują się wyjątkowo trafne. Tradycja wróżenia w Andrzejki sięga bardzo dawnych czasów. To polski zwyczaj, który praktykowano przez wiele stuleci. Warto o nim pamiętać. Wiele najpopularniejszych wróżb i zabaw andrzejkowych to też wspaniała nauka. Połączona ze sportem okazuje się doskonałym sposobem na podniesienie sprawności fizycznej i intelektualnej. Przekonali się o tym uczniowie klasy II b i II c, którzy pod opieką swoich pań Beaty Strzałkowskiej i Danuty Dacko 26 listopada wzięli udział w „ Andrzejkowym Turnieju Sportowym”.

3 Turniej rozpoczęto od przekazania uczniom informacji dotyczących historii zwyczajów andrzejkowych.

4 Po czym przystąpiono do zadań sportowych, które wykonywano z dużym zaangażowaniem.

5 W programie imprezy andrzejkowej uwzględniono czas na krótki odpoczynek i relaks.

6 Buty To bardzo lubiana przez dzieci wróżba andrzejkowa. Wystarczy tylko zdjąć buty i "wędrować" nimi do drzwi (biorąc ostatni but i umieszczając go na początku kolejki). Dziecko, którego but jako pierwszy dotknie progu w kolejnym roku będzie miało najwięcej szczęścia. Tymi szczęśliwcami zostali Pola z II b i Olivier z II c.

7 Zjadanie jabłka wiszącego na sznurku Dziewczęta trzymają wysoko w ręku sznurek, do którego przywiązane jest jabłko. Zadaniem chłopców jest to jabłko zjeść bez pomocy rąk. Nasze koleżanki ułatwiły kolegom zadanie trzymając jabłko w podniesionej ręce. Co też nie było łatwe, jednak zabawa znakomita.

8 Ulubiony kolor Uczniowie losują karteczki w sześciu kolorach. Wróżka odczytuje z „Księgi Wróżb” przestrogi na przyszłość : Czerwony – jesz za dużo słodyczy. Musisz je ograniczyć, bo w przyszłości możesz być częstym gościem u dentysty. Czarny –szanuj książki i zawsze zostawiaj po sobie porządek. Zielony – bądź ostrożny w drodze do szkoły. Patrz uważnie pod nogi i bacznie rozglądaj się na przejściu przez jednię. Niebieski – zawsze pilnuj swoich rzeczy, bo możesz coś cennego zgubić. Nie bądź roztargniony. Biały – pijesz za mało mleka, masz słabe kości. Jedz więcej nabiału, a nie tylko chrupki i batony. Żółty – bardziej dbaj o swoje zdrowie, cieplej się ubieraj. Nie pij zimnych napojów, gdy jesteś spocony, noś zawsze zimą czapkę i nigdy nie zapominaj o szaliku.

9 Lanie wosku To najpopularniejsza i najbardziej lubiana przez dzieci zabawa andrzejkowa. Długą, zapaloną świeczkę można trzymać nad miską z wodą, by kapiący z niej wosk utworzył jakiś kształt. Innym wariantem jest roztopienie wosku w garnku i przelanie go przez dziurkę od klucza. Podczas wykonywania wróżby trzeba uważać, by uniknąć poparzenia ciepłym woskiem lub płomieniem świecy.

10 Najprzyjemniejszym etapem lania wosku jest interpretacja woskowych symboli. Żeby to zrobić, trzeba skierować "rzeźbę" w stronę ściany, by jej cień utworzył jakiś kształt. Ta wróżba była fantastycznym ćwiczeniem wyobraźni. Tak aktywnie i twórczo spędzony dzień, w II b i II c zakończono ufundowanym przez rodziców słodkim poczęstunkiem, który smakował wybornie. Beata Strzałkowska Danuta Dacko


Pobierz ppt "{ „ Andrzejkowy Turniej Sportowy „ II b i II c. Andrzejki obchodzone 29 listopada, w wigilię świętego Andrzeja to jeden z tych wyjątkowych magicznych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google