Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Impact Factor wskaźnik oddziaływania czasopisma Informacje o wskaźniku Impact Factor (IF) dla czasopism naukowych opracowywane są przez Thomson Reuters.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Impact Factor wskaźnik oddziaływania czasopisma Informacje o wskaźniku Impact Factor (IF) dla czasopism naukowych opracowywane są przez Thomson Reuters."— Zapis prezentacji:

1

2 Impact Factor wskaźnik oddziaływania czasopisma

3 Informacje o wskaźniku Impact Factor (IF) dla czasopism naukowych opracowywane są przez Thomson Reuters i udostępniane na platformie Web of Science (WoS). Dostęp do WoS możliwy jest z komputerów uczelni (autoryzacja odbywa się po IP) lub bez ograniczeń po założeniu konta osobistego na platformie WoS.

4 W celu dotarcia do bazy WoS, należy wybrać Bazy Czasopism i publikacji naukowych ze strony głównej Biblioteki: www.pjatk.edu.pl/biblioteka, a następnie serwis Web of Knowledge.Bazy Czasopism i publikacji naukowych www.pjatk.edu.pl/biblioteka

5 Na stronie głównej platformy należy wybrać zakładkę Journal Citation Report.

6 W następnym oknie istnieje możliwość wybrania grupy czasopism wg kategorii, wydawcy lub kraju, a także sprawdzenia wskaźnika IF dla konkretnego tytułu czasopisma w danym roku.

7 Tytuły poszczególnych czasopism można wpisać samodzielnie wg. wskazówek lub skopiować tytuł z listy wszystkich czasopism dostępnych w bazie.

8 Raport dla przykładowego czasopisma:

9 Więcej informacji na temat bazy Journal Citation Reports oraz możliwości jakie oferuje znajduje się na stronie: http://wokinfo.com/products_tools/analytical/jcr/ http://wokinfo.com/products_tools/analytical/jcr/ Ponadto na stronie www.wokinfo.com/poland, w zakładce "Materiały Szkoleniowe" znajdą Państwo informacje w formacie pdf w języku polskim, a w zakładce "Nagrane Szkolenia" inne prezentacje i szkolenia z zasobów platformy Web of Science, m.in. o korzyściach jakie płyną z założenia osobistego konta na platformie WoS oraz o możliwości korzystania z platformy poza Uczelnią.www.wokinfo.com/poland Zapraszamy do korzystania z serwisu

10 Kontakt W przypadku pytań, proszę o kontakt: monikad@pjatk.edu.pl biblioteka@pjatk.edu.pl biblioteka@pjatk.edu.pl tel. 22 58 44 533 Opracowanie: Biblioteka PJATK


Pobierz ppt "Impact Factor wskaźnik oddziaływania czasopisma Informacje o wskaźniku Impact Factor (IF) dla czasopism naukowych opracowywane są przez Thomson Reuters."

Podobne prezentacje


Reklamy Google