Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Impact Factor dla czasopism naukowych

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Impact Factor dla czasopism naukowych"— Zapis prezentacji:

1 Impact Factor dla czasopism naukowych
krok po kroku Informacje o Impact Factor dla czasopism znajdują się na platformie Web of Knowledge. Dostęp odbywa się po IP PJWSTK lub bez ograniczeń po założeniu konta osobistego na platformie WOK.

2 W celu dotarcia do bazy wskaźników oddziaływania czasopisma (Impact factors), należy wybrać Bazy czasopism i publikacji naukowych ze strony głównej Biblioteki, a następnie serwis Web of Knowledge.

3 Na stronie głównej Web of Knowledge należy wybierać zakładkę Select a Database, a następnie Journal Citation Reports.

4 W następnym oknie istnieje możliwość wybrania grupy czasopism wg kategorii, wydawcy lub kraju, a także sprawdzenia wskaźnika IF dla konkretnego tytułu czasopisma w danym roku.

5 Tytuły poszczególnych czasopism można wpisać samodzielnie wg wskazówek lub skopiować tytuł z listy wszystkich czasopism dostępnych w bazie.

6 Raport dla przykładowego czasopisma

7 Więcej informacji na temat bazy Journal Citation Reports i współczynników znajduje się na stronie: Ponadto na stronie w zakładce "Materiały Szkoleniowe" znajdą Państwo informacje w formacie pdf w języku polskim, a w zakładce "Nagrane Szkolenia" inne prezentacje i szkolenia z zasobów platformy  Web of Knowledge m.in. o korzyściach jakie płyną z założenia osobistego konta na platformie WOK oraz o możliwości korzystania z platformy poza Uczelnią. Zapraszamy do korzystania z serwisu


Pobierz ppt "Impact Factor dla czasopism naukowych"

Podobne prezentacje


Reklamy Google