Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

H-index dla autorów prac naukowych krok po kroku Informacje o indeksie h (Hirscha)znajdują się na platformie Web of Knowledge. Dostęp odbywa się po IP.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "H-index dla autorów prac naukowych krok po kroku Informacje o indeksie h (Hirscha)znajdują się na platformie Web of Knowledge. Dostęp odbywa się po IP."— Zapis prezentacji:

1 h-index dla autorów prac naukowych krok po kroku Informacje o indeksie h (Hirscha)znajdują się na platformie Web of Knowledge. Dostęp odbywa się po IP PJWSTK lub bez ograniczeń po założeniu konta osobistego na platformie WOK.konta osobistego 1

2 W celu dotarcia do indeksu h, należy wybrać Bazy czasopism i publikacji naukowych ze strony głównej Biblioteki, a następnie serwis Web of Knowledge. 2

3 Na stronie głównej Web of Knowledge należy wybrać zakładkę Web of Science, a następnie Search. W pole Author należy wpisać nazwisko i pierwszą literę imienia. Wyniki wyszukiwania można zawęzić do konkretnego okresu czasu.

4 W wynikach wyszukiwania mogą znaleźć się również prace innych autorów o tym samym nazwisku. W celu wyeliminowania tych prac można skorzystać z okna Refine Result, w którym można zawęzić wyniki m.in. do interesującej nas dziedziny. Ostatecznej selekcji dokonujemy ręcznie po przejściu do raportu (Create Citation Report). Innym sposobem jest ręczne zaznaczenie odpowiednich prac i przeniesienie ich do Marked List, z której również można wygenerować raport.

5 Po usunięciu ostatnich niewłaściwych wyników, możemy odczytać h-index.

6 Więcej informacji na temat platformy Web of Science, w tym materiały szkoleniowe, filmy instruktażowe i prezentacje, znajdą Państwo na stronie www.wokinfo.com/poland.www.wokinfo.com/poland Znajdą tam Państwo również informacje o korzyściach jakie płyną z założenia osobistego konta na platformie WOK oraz o możliwości korzystania z platformy poza Uczelnią. Zapraszamy do korzystania z serwisu


Pobierz ppt "H-index dla autorów prac naukowych krok po kroku Informacje o indeksie h (Hirscha)znajdują się na platformie Web of Knowledge. Dostęp odbywa się po IP."

Podobne prezentacje


Reklamy Google