Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat: Świecka muzyka w średniowieczu. Str. 21. Trubadur, truwer, ………………… - to średniowieczny poeta, śpiewak i instrumentalista. (trzy w jednym!) Ich działalność.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat: Świecka muzyka w średniowieczu. Str. 21. Trubadur, truwer, ………………… - to średniowieczny poeta, śpiewak i instrumentalista. (trzy w jednym!) Ich działalność."— Zapis prezentacji:

1 Temat: Świecka muzyka w średniowieczu. Str. 21. Trubadur, truwer, ………………… - to średniowieczny poeta, śpiewak i instrumentalista. (trzy w jednym!) Ich działalność nie była związana z religią tylko z życiem dworskim, zamkami i miastami, często też z polityką. Ich pieśni opowiadały o czynach rycerzy, o miłości, o ważnych wydarzeniach. Trubadurzy używali najczęściej LUTNI oraz wielu innych instrumentów. Naucz się je rozpoznawać na ilustracjach i określać do jakiej grupy należą. rybałt, wagant, minstrel, bard

2 DęteStrunowePerkusyjne

3 Dęte puzon róg Flet Portatyw – małe organy Trąba – fanfara dudy

4 Wpisz w swojej tabeli instrumenty strunowe. Strunowe Cytra Lutnia Harfa Fidel Rebek

5 Perkusyjne Dzwony i dzwonki Tamburyn Bęben Tympanon


Pobierz ppt "Temat: Świecka muzyka w średniowieczu. Str. 21. Trubadur, truwer, ………………… - to średniowieczny poeta, śpiewak i instrumentalista. (trzy w jednym!) Ich działalność."

Podobne prezentacje


Reklamy Google