Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Muzyka Perkusja Mateusz Lisiewicz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Muzyka Perkusja Mateusz Lisiewicz."— Zapis prezentacji:

1 Muzyka Perkusja Mateusz Lisiewicz

2 Największa Perkusja Na Świecie

3 Najszybszy Perkusista na Świecie Buddy Rich

4 Cała Prawda o perkusji ogólna nazwa zestawu instrumentów perkusyjnych, posiadająca różne znaczenie w zależności od rodzaju muzyki. W szkolnictwie muzycznym oraz muzyce poważnej jest to grupa instrumentów, na których muzyk może grać używając jednego instrumentu, lub dowolnie skompletowanego zestawu, natomiast w muzyce rockowej i często jazzowej tą nazwą określany jest dość typowy podstawowy zestaw instrumentów, który w miarę potrzeby może być uzupełniany o mniej reprezentatywne składniki. W tym drugim znaczeniu (rock, jazz) polskie określenie perkusja jest odpowiednikiem angielskiego drums lub drum kit, natomiast muzyk (najczęściej towarzyszący), grający na różnego rodzaju „przeszkadzajkach” (żargonowa nazwa instrumentów perkusyjnych takich jak shaker, tamburyn, triangel, conga, bongosy, itp.), określany jest w języku angielskim jako osoba grająca na percussion – percussionist (perkusjonista).

5 Bębny rototom jest to bęben o pojedynczym naciągu wyróżniający się brakiem korpusu z membraną napiętą na metalowej, dwuczęściowej ramie. timbales z rodziny tom-tomów, jednak o znacznie wyższym dźwięku. oktoban bęben stworzony przez firmę Tama, zwykle o średnicy około 6" i różnej głębokości. piccolo jest to mały werbel, o wyższym dźwięku, o średnicy i głębokości odpowiednio poniżej 13 i 4,5 cala montowany na statywie lub ramie. naciąg membrana bębna wykonana z tworzywa sztucznego lub skóry. Naciąg montowany najczęściej z dwóch stron bębna, może być dwuwarstwowy wypełniony olejem, mocowany do bębna za pomocą skręcanych śrubami obręczy, które umożliwiają strojenie instrumentu.

6 Talerze crash-ride połączenie talerzy crash i ride, daje dźwięk pośredni między obydwoma talerzami. Występuje w rozmiarach od 12 do 20 cali. china jedyny wklęsły talerz. Mocowany dowolną stroną w zależności od oczekiwanego brzmienia, w zależności od średnicy i grubości będzie wydawał dźwięk głośny oraz szumiący. Grając na nim za pomocą pałeczek z miękkimi bijakami, możemy uzyskać efekt brzmieniowy zbliżony do dźwięku gongu. Małe rozmiary tj. mini china np. 14 cali często są używane do gry na przemian z ridem i hi-hatem do wygrywania rytmu. splash zwykle cienki talerz o wielkości od 7 do 12 cali, o brzmieniu krótkim i "szklistym" montowany dowolną stroną. stax połączenie dwóch talerzy typu crash oraz china, w różnych kombinacjach rozmiarowych. bell zazwyczaj małe, i wypukłe, montowane dowolną stroną wydają dźwięk podobny do kopułki ride'a. W rozmiarach od 4 do 11 cali

7 Dodatki chimes (również wind chimes, dzwonki chińskie) jest to umieszczony na statywie rząd metalowych rurek lub płytek różnej długości. cowbell przeszkadzajka kształtem przypominająca krowi dzwonek, wydająca również taki sam dźwięk. tamburyn zamontowany na statywie, gra na nim w tym wypadku odbywa się przez uderzanie pałką. Niekiedy przykręca się go do hi-hata. Na zestawie gra się pałkami (zazwyczaj wykonanymi z drewna), a w pewnych sytuacjach także specjalnymi miotełkami lub tzw. szczotkami perkusyjnymi (inaczej hot rods – kilkanaście cienkich witek połączonych plastikową oprawką)

8 Pałki 

9 Miotełki

10 Splash

11 Nuty na bęben basowy

12 Nuty na werbel

13 Djembe bęben afrykański

14 Bongosy pochodzące z Kuby

15 Dziękuje Mateusz Lisiewicz


Pobierz ppt "Muzyka Perkusja Mateusz Lisiewicz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google