Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Na Węgrzech wigilia jest niezwykle ważnym dniem. Nazywana jest "Szent-Este", co oznacza Święty Wieczór. Niegdyś w wigilię lub kilka dni przed nią kolejne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Na Węgrzech wigilia jest niezwykle ważnym dniem. Nazywana jest "Szent-Este", co oznacza Święty Wieczór. Niegdyś w wigilię lub kilka dni przed nią kolejne."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Na Węgrzech wigilia jest niezwykle ważnym dniem. Nazywana jest "Szent-Este", co oznacza Święty Wieczór. Niegdyś w wigilię lub kilka dni przed nią kolejne domy odwiedzali pasterze z pękami witek, wręczając gospodyniom po jednej. Te chłostały nimi nogi chłopców, by wypasane przez nich bydło było skoczne oraz wręczały im prezenty.

4 Christmas in Hungary

5 Tradycja malowania jaj jest jedną z najstarszych na Węgrzech, nawet starsza niż same Węgry. Techniki malowania były rozwijane przez wieki i obecnie każdy region wyróżnia się inną techniką malowania. Tradycyjne dania wielkanocne to: wędzona szynka, gotowane jajka, chrzan, sałatka jarzynowa i wielkanocny chleb.

6 Easter in Hungary

7

8

9 Dzień św. Stefana Święto rozpoczyna się Mszą Świętą w Bazylice Św. Stefana w Budapeszcie ku czci Św. Stefana pierwszego króla Węgier, który sprowadził do kraju chrześcijaństwo. Po mszy odbywają się główne uroczystości państwowe na placu Lajosa Kossutha. Po uroczystościach państwowych w stolicy odbywają się uroczyste pochody, parady i koncerty. Wieczorem odbywa się pokaz sztucznych ogni.

10 Hungary's first king St. Stephen's Day, also the day of the Foundation of Hungary and "the day of the new bread". St. Stephen of Hungary, as the first king of Hungary, led the country into the Christian church. Celebrated with a half-hour fireworks display on the bank of the Danube in the evening.


Pobierz ppt "Na Węgrzech wigilia jest niezwykle ważnym dniem. Nazywana jest "Szent-Este", co oznacza Święty Wieczór. Niegdyś w wigilię lub kilka dni przed nią kolejne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google