Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mapa Westeros Wielkie rody Targaryen - Ogień i Krew Stark-Nadchodzi Zima Arryn - Wysoko Jak Honor Tully - Rodzina, Obowiązek, Honor Bartheon - Nasza.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mapa Westeros Wielkie rody Targaryen - Ogień i Krew Stark-Nadchodzi Zima Arryn - Wysoko Jak Honor Tully - Rodzina, Obowiązek, Honor Bartheon - Nasza."— Zapis prezentacji:

1

2 Mapa Westeros

3 Wielkie rody Targaryen - Ogień i Krew Stark-Nadchodzi Zima Arryn - Wysoko Jak Honor Tully - Rodzina, Obowiązek, Honor Bartheon - Nasza Jest Furia Lannister - Usłyszcie Mój Ryk Tyrell - Zbieramy siły Martell - Niezachwiani, Nieugięci, Niezłomni

4 O czym właściwie jest „Pieśń Lodu i Ognia” Miejscem akcji ”Pieśni Lodu i Ognia” jest fikcyjny świat, w którym pory roku mogą trwać kilka lat. Około trzysta lat przed wydarzeniami z ”Gry o tron” Siedem Królestw leżących na kontynencie Westeros zostało podbitych i zjednoczonych przez ród Targaryenów, który ujarzmił smoki. Buntem przeciwko obłąkanemu królowi dowodził młody Robert Baratheon. Po obaleniu Targaryenów Robert zdobywa koronę i zostaje władcą Siedmiu Królestw, ale nie na długo....

5 Akcja w książce: Ostatni król z rodu Targaryenów (Aerys II, który był obłąkany) został zabity w wyniku rebelii sił wielkich lordów. Po jego obaleniu Robert Baratheon zostaje nowym królem i choć z pozoru wszystko skończyło się dobrze to sytuacja jest wciąż niebezpieczna. Ostatni członkowie rodu panującego w Westeros od setek lat wciąż żyją i choć musieli uciekać, z pewnością zamierzają wrócić i sięgnąć po należną im koronę. Ponadto relacje między wielkimi rodami są bardzo napięte, ponieważ podczas buntu Roberta każdy z nich opowiedział się po innej stronie a także rywalizują one między sobą o wpływy na dworze nowego króla.

6 Najważniejsze miejsca w Westeros

7 MurI Inni Mur

8

9 Czerwona twierdza

10

11 Żelazny tron

12

13 WesterosEssos Wąskie morze

14  Prezentację wykonali:  Dawid Skóra  Dawid Gwóźdź


Pobierz ppt "Mapa Westeros Wielkie rody Targaryen - Ogień i Krew Stark-Nadchodzi Zima Arryn - Wysoko Jak Honor Tully - Rodzina, Obowiązek, Honor Bartheon - Nasza."

Podobne prezentacje


Reklamy Google