Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Foldery i Pliki Marcin Wojnowski. Plik Plik to zbiór danych, który posiada nazwę i jest przechowywany na dysku. Plikiem może być program, dokument tekstowy,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Foldery i Pliki Marcin Wojnowski. Plik Plik to zbiór danych, który posiada nazwę i jest przechowywany na dysku. Plikiem może być program, dokument tekstowy,"— Zapis prezentacji:

1 Foldery i Pliki Marcin Wojnowski

2 Plik Plik to zbiór danych, który posiada nazwę i jest przechowywany na dysku. Plikiem może być program, dokument tekstowy, film, muzyka lub zdjęcie.

3 Katalog Katalog (folder) służy do utrzymywania porządku na dysku. Może zawierać pliki lub inne katalogi (podkatalogi).

4 Ścieżka dostępu Ścieżka dostępu – adres pliku – szczegółowy opis, w którym miejscu na dysku znajduje się plik np. C:/Users/komputer01/Desktop/Grafika/al a.jpg

5 Zarządzanie plikami i katalogami Do zarządzania plikami i katalogami, służą programy dostarczane z systemem operacyjnym np. Eksplorator. Można również skorzystać z rozwiązań komercyjnych jak Total Commander lub na wolnej licencji Double Commander.

6 System plików Warto uświadomić sobie, że dysk twardy (czyli nasz nośnik danych) nie wie nic o plikach, katalogach, programach - "interesuje" go tylko ciąg zer i jedynek. Z kolei programy operują na plikach i katalogach. Można więc określić system plików jako metodę zapisu i odczytu plików na ciąg zer i jedynek.

7 Pełna nazwa pliku Pełna nazwa pliku składa się z nazwy pliku (tytułu) oraz z rozszerzenia (przynależności). Rozszerzenie pliku mówi do czego służy plik lub jaki program go zidentyfikuje. Przykład: Biurko.jpg Jaka jest nazwa pliku, a jakie rozszerzenie?


Pobierz ppt "Foldery i Pliki Marcin Wojnowski. Plik Plik to zbiór danych, który posiada nazwę i jest przechowywany na dysku. Plikiem może być program, dokument tekstowy,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google