Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zygmunt Korzeniewski, DODN Kobieca/Męska intuicja Czy warto się nią kierować?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zygmunt Korzeniewski, DODN Kobieca/Męska intuicja Czy warto się nią kierować?"— Zapis prezentacji:

1 Zygmunt Korzeniewski, DODN Kobieca/Męska intuicja Czy warto się nią kierować?

2 Zygmunt Korzeniewski, DODN Sprawdź, jak działa Nigdy nie zastanawiałeś jak skutecznie działa twój wewnętrzny głos? Zacznij prowadzić dzienniczek przeczuć. Zapisuj wszystkie ważniejsze sytuacje, kiedy „odzywa się” twoja intuicja. ( mrowienie, niepokój, ból brzucha, niespodziewane skojarzenia, marzenia senne, symbole,…). Dzięki zapisom poznasz wiele swoich reakcji i łatwiej ci będzie wsłuchać się w siebie.

3 Zygmunt Korzeniewski, DODN Intuicja Intelektualny akt przeżycia oczywistości sądu, stanowiący gwarancję jego pewności. Wg. sondażu aż 77% kobiet jest przekonana o posiadaniu swojej intuicji a tylko 33% mężczyzn uważa, że ja posiada. Jednak w branżach gdzie intuicja jest bardzo pożądana, dominują mężczyźni (kupcy, politycy, agenci).

4 Zygmunt Korzeniewski, DODN Intuicja przemawia poprzez nasze ciało Wiele osób odczuwa ostrzeżenia intuicji w różnych częściach ciała. Również dokuczliwe choroby mogą wynikać z tego, działamy w niezgodzie ze sobą (czyli ze swoją intuicją)

5 Zygmunt Korzeniewski, DODN Intuicja Kobiety są bardziej wyczulone na sygnały zmysłowe, np. lepiej widzą w ciemności. Lepiej odczytują emocje z wyrazu twarzy. Wynika z tego, że są predestynowane do wczesnego wychwytywania zagrożenia, ale…

6 Zygmunt Korzeniewski, DODN Nie taka całkiem kobieca sprawa Badania brytyjskich psychologów dowiodły, że intuicja nie jest domeną pań. Również dotyczy mężczyzn: strażacy, kontrolerzy lotów, lekarze, finansiści. O roli intuicji w podejmowaniu decyzji opowiadali także najwięksi stratedzy biznesu, np. Bill Gates.

7 Zygmunt Korzeniewski, DODN Czy warto słuchać intuicji, skąd się ona bierze i czy nigdy się nie myli? Wewnętrzny głos, przeczucie - to wrażenie, które trudno opisać słowami. Czasem po prostu wiesz, że coś jest dla ciebie dobre lub nie, choć rozum podpowiada inaczej.

8 Zygmunt Korzeniewski, DODN Intuicja Każdego dnia dokonujemy mnóstwa wyborów. Czy są dziełem przypadku? Często okazuje się, że dał o sobie znać twój szósty zmysł. Nie wierzysz? Myślisz o osobie długo niewidzianej i spotykasz ją niespodziewanie. Sięgasz po słuchawkę telefonu i słyszysz dzwonek, bo właśnie chce rozmawiać z Tobą ta osoba, z którą chciałeś pogadać. Czasem masz silne wrażenie, że byłeś już kiedyś w miejscu, którego zupełnie nie znasz… To właśnie intuicja.

9 Zygmunt Korzeniewski, DODN Intuicja I dlatego, jeśli musisz dokonać wyboru i nie wiesz, co zrobić- jechać z przyjaciółmi na działkę czy zostać w domu, umówić się z dawno niewidzianą znajomą, której nie lubiłeś, czy odmówić- warto jej posłuchać. Jak?

10 Zygmunt Korzeniewski, DODN Jak to zrobić? Wycisz się na moment, usiądź, zamknij oczy i pomyśl: „Czy to będzie dla mnie dobre? Czy powinienem tak zrobić?” Bywa, że od razu dostaniesz odpowiedź. Ale może być i tak, że twój umysł odpowie: „Nie wiem”. Bądź jednak spokojny. Prędzej czy później poczujesz, co zrobić. Nawet, jeśli przestaniesz o tym myśleć, twoja podświadomość i tak będzie intensywnie szukała odpowiedzi, która zjawi się w najmniej spodziewanym momencie.

11 Zygmunt Korzeniewski, DODN Pierwsze wrażenie W momencie poznawania nowych ludzi twoja intuicja wyraża się nie tylko poprzez odczucia. Posłuchaj też, co mówi twoje ciało. Zwróć uwagę na swoje reakcje w chwili, gdy widzisz nową osobę. Instynktownie wiesz, że ją lubisz, albo zachowujesz bezpieczny dystans.

12 Zygmunt Korzeniewski, DODN Pierwsze wrażenie Wszystkie twoje reakcje, odczucia mają znaczenie. Każdy z nas ma bowiem osobistą przestrzeń oraz pole energetyczne, które działa na innych. I choć nasz umysł nic nam nie podpowiada, to szósty zmysł „wie”, czy nadajemy na tych samych falach czy nie. Warto go czasami posłuchać.

13 Zygmunt Korzeniewski, DODN Sygnały ostrzegawcze Sen, silne przeczucie, na przykład - nie jedź. A potem dowiadujesz się, że był wypadek, pożar, itp.. Jeśli zdarza się coś podobnego, to sygnał, że warto słuchać intuicji. Nie daj sobie wmówić, ze masz paranoję, jesteś histerykiem. Bo przeczucia, szczególnie te złe, to najbardziej spektakularny dowód na to, że intuicja próbuje nas ostrzec.

14 Zygmunt Korzeniewski, DODN Sygnały ostrzegawcze Trzeba umieć odróżnić złe przeczucia od lęku. Jeśli uczucie niepokoju jest silne, nie lekceważ go. Postaraj się spokojnie zastanowić, czy masz powody do strachu i wyeliminuj czynniki ryzyka. Jeśli mimo racjonalnej analizy niepokój nie ustąpi, posłuchaj, co podpowiada ci twój wewnętrzny głos.

15 Zygmunt Korzeniewski, DODN Ćwicz szósty zmysł Czasem wydaje nam się, że intuicja przepowiada nam tylko, to co złe. I kiedy czujemy mrowienie, niejednokrotnie przychodzi nam do głowy wszystko, co najgorsze. Szósty zmysł daje nam znać również, że wydarzy się coś dobrego! Dlatego nie warto przewidywać i martwić się na zapas.

16 Zygmunt Korzeniewski, DODN Ćwicz szósty zmysł Jeśli wiesz, że masz silną intuicję i wiele razy pomogła ci w życiu, trenuj ją i rozwijaj. Tak, byś od razu wiedział, co chce ci przekazać. Zacznij od uważnego przypatrywania się swoim reakcjom. Kiedy masz podjąć jakąś decyzję, nie analizuj wszystkich „za” i „przeciw”, lecz skup się na swoich emocjach. Oceń czy jesteś zły, smutny, szczęśliwy czy podekscytowany.

17 Zygmunt Korzeniewski, DODN Ćwicz szósty zmysł Staraj się też obserwować reakcję ciała. Czy na myśl o czymś robi ci się zimno? A może masz zawroty głowy albo boli cię brzuch, tak jak wtedy, gdy się denerwujesz? Z czasem będziesz umiał bez trudu usłyszeć i zinterpretować sygnały, jakie wysyła do ciebie twój wewnętrzny głos.

18 Zygmunt Korzeniewski, DODN Siła optymizmu Nikt, nawet osoby obdarzone szczególnie silną intuicją, nie potrafią przewidzieć tego, co się wydarzy i czy dokonają właściwych wyborów. Pewne jest jedno- wiele zależy od naszego nastawienia.

19 Zygmunt Korzeniewski, DODN Siła optymizmu Jeśli będziesz wszystko widział w czarnych barwach, to twoja intuicja będzie ci podpowiadała gorszy rozwój wypadków i nieustannie ostrzegała przed zagrożeniami. Bo cały będziesz podszyty lękiem, który będzie rządził twoja podświadomością. Co gorsze twoje przeczucia mogą się sprawdzać, bo często są jak samospełniająca się przepowiednia.

20 Zygmunt Korzeniewski, DODN Siła optymizmu Lepiej więc postrzegać świat w różowych barwach („Ludzie bywają mili”, „na pewno spotka mnie coś dobrego”). Intuicja to tak naprawdę odzwierciedlenie twoich doświadczeń i wiedzy o świecie. Im więcej w tobie optymizmu, tym intuicja pozytywniej analizuje rzeczywistość. I ostrzega cię tylko wtedy, gdy dzieje się coś niepokojącego.

21 Zygmunt Korzeniewski, DODN Intuicja ekstrawertyczna i introwertyczna Ekstrawertyczna Szukanie nowych możliwości Wszystko, co nowe Myślenie i czucie na drugim miejscu Częściej u kobiet niż u mężczyzn Omijanie ograniczenie rozumu Adwokat wszelkich mniejszości Introwertyczna Mistyczny marzyciel, wizjoner, fantasta, artysta Postrzeganie Znaczenie wizji Niezrozumiały Nerwica natręctw symbolika

22 Zygmunt Korzeniewski, DODN Siła optymizmu Myśl pozytywnie i rozwijaj szósty zmysł, a wtedy na pewno zawsze będzie podpowiadał ci, co masz robić. Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Zygmunt Korzeniewski, DODN Kobieca/Męska intuicja Czy warto się nią kierować?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google