Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ODPADY TO NIE MUSI BYĆ KONIEC. Wypowiedź dzieci Kuba i Kamil.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ODPADY TO NIE MUSI BYĆ KONIEC. Wypowiedź dzieci Kuba i Kamil."— Zapis prezentacji:

1 ODPADY TO NIE MUSI BYĆ KONIEC

2

3 Wypowiedź dzieci Kuba i Kamil

4 Wypowiedź maturzysty Paweł

5 Sposoby segregacji Papiery, szkło,metal i plastik wrzucamy do oznakowanych pojemników. Co pozwala na segregację i większą ochrę środowiska.

6 Na świecie głównym problemem jest zaśmiecanie środowiska np.: lasów, parków czy placów zabaw.

7 W naszym kraju produkuje się 135 miliardów ton odpadów. Każdy polak rocznie wytwarza 300 kg śmieci

8 Odpady dzielimy na: komunalne przemysłowe niebezpieczne (śmieci wytwarzane w domu )

9 Proces przetwarzania plastikowej butelki … 1.Wrzucamy puste plastikowe butelki do kosza przeznaczonego na nie. 2.Dostarczane są w postaci sprasowanych bel do hali produkcyjnej. 3.Następnie trafiają do bębna przesiewowego, gdzie następuje oddzielenie zanieczyszczeń mechanicznych. 4.Po czym butelki segregowane są w zależności od rodzaju tworzywa z jakiego są zrobione. 5.Umieszcza się je w specjalnym młynie, w którym podlegają rozdrobnieniu na płatki. 6.Płatki zostają odtransportowane do firm, które je ponownie wykorzystają.

10 Z 35 takich butelek … … zrobimy to ! =

11 Proces przetworzenia opony … 1.Oddajemy opony do zakładu wulkanizacyjnego lub baz transportowych (przy wymianie opon na nowe ) 2.Segregacja z podziałem na rodzaj tworzywa z jakiego zostały one wykonane. 3.Rozdrabnianie 4.Obróbka techniczna

12 Z tego … … zrobimy to =

13 Proces przetwarzania szkła… 1.Posegregowana stłuczka szklana trafia do stacji uzdatniania. 2.Następnie usuwane są nakrętki i etykietki. 3.Poddaje się rozdrobnieniu oraz myciu. 4. Stłuczka zostaje podzielona na zestawy szklarskie (określona masa szkła). 5.Zostaje stopiona w wannie szklarskiej w temperaturze ok.1500°C. 6.Szkło zostaje poddane hartowaniu, uszlachetnianiu i ocenie jakości.

14 z tego … = …zrobimy to

15 Proces przetworzenia makulatury… 1.Dostarczenie makulatury w postaci bel. 2.Magazynowanie. 3.Transport na podajniki, które dozują ją do rozwłókniaczy. 4.Papier w postaci arkuszy trafia do zawiesiny włókien w wodzie. 5.Usunięcie części zanieczyszczeń obecnych w makulaturze. 6.Rocięczenie masy w wodzie. 7.Sortowanie na sortownicach. 8.Optymalne oczyszczenia masy z zawartych w niej zanieczyszczeń. 9.Otrzymywanie krótkich i długich włókien. 10.Zagęszczanie i magazynowanie masy makulaturowej.

16 Z tego… … zrobimy to

17 Zamiast tego …

18 … zróbmy to

19 Uczniowie Zespół gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego również włączyli się w pomoc Matce Ziemi

20 Festiwal Recyklingowy w Gminie Zduńska Wola Coroczny festiwal odbywający się wiosną, w którym mieszkańcy gminy Zduńska Wola oddają zbierane przez cały rok odpady typu: zakrętki, puszki czy makulatura. W zamian otrzymują talony na sadzonki np.: drzew, krzewów oraz żarówek energooszczędnych. 27 kwietnia 2013 roku odbędzie się już VI Festiwal Recyklingowy, który cieszy się corocznie wielkim zainteresowaniem.

21 Do prezentacji zostały wykorzystanie zdjęcia i informacje z podanych stron internetowych http://www.iswinoujscie.pl http://ekotarg.pl http://www.choszczno.info.pl http://www.echodnia.eu http://www.cieplej.pl http://wiedza.ekologia.pl http://gadzetomania.pl http://www.eko.skawina.net http://www.iwoman.pl http://www.ugzw.com.pl/

22

23 Prezentację przygotowały: -Klaudia Jabłońska -Izabela Adamczyk uczennice klasy IIb Zespołu Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Janiszewicach


Pobierz ppt "ODPADY TO NIE MUSI BYĆ KONIEC. Wypowiedź dzieci Kuba i Kamil."

Podobne prezentacje


Reklamy Google