Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Karmienie piersią.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Karmienie piersią."— Zapis prezentacji:

1 Karmienie piersią

2 Karmienie noworodków i niemowląt wyłącznie piersią jest optymalną metodą żywienia, normą, z którą należy porównywać wszystkie inne sposoby żywienia. Daje wiele korzyści zarówno dla dziecka, jak i dla matki oraz dla całej rodziny i społeczeństwa.

3 Rola Naszej Szkoły: Uświadomienie matkom czym jest karmienie piersią,
Uświadomienie uczestnikom, że pokarm z piersi jest jałowy (bez baterii), Wyjaśnienie, że wszystkie produkty jakie zawiera mleko matki są idealnie przyswajane przez organizm dziecka i przez niego wykorzystywane,

4 Uświadomienie, że karmienie piersią zapobiega powstawaniu w przyszłości takich chorób jak: otyłość, miażdżyca naczyń, nadciśnienie tętnicze, zawały serca i alergie łącznie z astmą oskrzelową. Udowodnienie , że karmienie piersią jest szczególnym rodzajem więzi między matką a dzieckiem,

5 Zapoznanie z technikami i metodami karmienia piersią,
Zapoznanie z pozycjami karmienia piersią, Wyjaśnienie, że karmienie piersią naturalne jest niezwykle ekonomiczne.

6 Czym jest laktacja? To czynność gruczołów sutkowych podowująca produkcję i wydzielanie mleka. Jest ona wynikiem złożonych procesów zachodzących w czasie ciąży oraz tuż po porodzie. Wytwarzanie mleka wywołuje prolaktyna, pojawiająca się dopiero po porodzie. Pierwsza wydzielina nazywana jest siarą. Dopiero kilka dni później zaczyna się właściwy okres laktacji.

7 Położne Naszej Szkoły zapoznają Was z technikami karmienia piersią do których należą:
Klasyczna Karmienie na boku Karmienie na siedząco Karmienie w pozycji „futbolowej”spod pachy Karmienie na wznak

8 Korzyści karmienia piersią:
Dzieci karmione piersią zarówno w krajach rozwiniętych jak i nie ,rzadziej chorują. Rzadziej zapadają na choroby zakaźne ukł.oddechowego, moczowego, pokarmowego, zapalenie ucha, zapalenie opon mózgowych, rzadziej dochodzi do bakteriemii. Karmienie podczas iniekcji powoduje działanie przeciwbólowe U niemowląt karmionych piersią stwierdza się trzykrotnie mniejsze ryzyko zespołu nagłego zgony niemowląt (SIDS), Karmienie mlekiem kobiecym chroni dzieci przed próchnicą zębów mlecznych i stałych oraz wadami zgryzu.

9 Korzyści dla matki: Lepszy przebieg połogu,
Zapobieganie krwotokom poporodowym, Zmniejszenie ryzyka anemii z niedoboru żelaza, Szybsza utrata zbędnych kilogramów i powrót do figury sprzed ciąży, Karmienie piersią przynajmniej przez 3 miesiące zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworu piersi przed okresem menopauzy nawet do 50%, Zmniejsza ryzyko osteoporozy, Prolaktyna nastraja kobietę łagodnie i czule wobec dziecka. Matka jest spokojniejsza i cierpliwa.

10 Mleko matki jest zawsze dostępne, zawsze świeże ,ciepłe i gotowe do podania w każdym miejscu i o każdym czasie. Karmienie piersią to oszczędność czasu, pieniędzy i wydatków na leczenie i hospitalizację.


Pobierz ppt "Karmienie piersią."

Podobne prezentacje


Reklamy Google