Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bł. ks. M. Sopoćko jako spowiednik św. s. Faustyny Szkoła Podstawowa w Szumsku Autorzy: Renata Kulesz, 10 klasa Jolanta Pietrulewicz, 10 klasa Agata Tankieliun,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bł. ks. M. Sopoćko jako spowiednik św. s. Faustyny Szkoła Podstawowa w Szumsku Autorzy: Renata Kulesz, 10 klasa Jolanta Pietrulewicz, 10 klasa Agata Tankieliun,"— Zapis prezentacji:

1 Bł. ks. M. Sopoćko jako spowiednik św. s. Faustyny Szkoła Podstawowa w Szumsku Autorzy: Renata Kulesz, 10 klasa Jolanta Pietrulewicz, 10 klasa Agata Tankieliun, 10 klasa Opiekunowie: Iwona Makowska Grażyna Pyż

2 Ks. Michał Sopoćko urodził się 1 listopada 1888 r.

3 Ks. Michał Sopoćko i siostry zakonne

4 Siostra Faustyna Kowalska i jej spowiednik

5 W trakcie swych spowiedzi u ks.Sopoćki s. Faustyna zaczęła odkrywać przed nim swe wewnętrzne przeżycia.

6 Siostra szuka pomocy w rozeznawaniu swych stanów wewnętrznych

7 Szczególnym wyzwaniem Szczególnym wyzwaniem s. Faustyny były s. Faustyny były jej wewnętrzne przeżycia i wizje. jej wewnętrzne przeżycia i wizje.

8 Ks. Michał Sopoćko

9 Fragment listu s. Faustyny do Księdza Sopoćki: "Prosiłam Boga, aby raczył Ojca zachować na długie lata przy dobrym zdrowiu, bo potrzeba dla dzieła tego. [...] Pomimo [...] tego, że sam Bóg kieruje tym dziełem, jednak jesteśmy zobowiązani czynić wszystko, co jest w naszej mocy by je pchnąć naprzód, choćby trudy nasze pozornie były daremne, jednak na nich buduje się dzieło Boże". "Prosiłam Boga, aby raczył Ojca zachować na długie lata przy dobrym zdrowiu, bo potrzeba dla dzieła tego. [...] Pomimo [...] tego, że sam Bóg kieruje tym dziełem, jednak jesteśmy zobowiązani czynić wszystko, co jest w naszej mocy by je pchnąć naprzód, choćby trudy nasze pozornie były daremne, jednak na nich buduje się dzieło Boże".

10

11 "tak postępuję z nim na świadectwo, że dzieło to Moim jest. Powiedz mu, niech się nie lęka niczego, wzrok Mój jest zwrócony dzień i noc na niego. Tyle koron będzie w koronie jego, ile dusz się zbawi przez dzieło to. Nie za pomyślność w pracy, ale za cierpienie nagradzam" (Dzienniczek, 90). "tak postępuję z nim na świadectwo, że dzieło to Moim jest. Powiedz mu, niech się nie lęka niczego, wzrok Mój jest zwrócony dzień i noc na niego. Tyle koron będzie w koronie jego, ile dusz się zbawi przez dzieło to. Nie za pomyślność w pracy, ale za cierpienie nagradzam" (Dzienniczek, 90).

12 Z inicjatywy Ks. Michała Sopoćko s. Faustyna spisywała swe przeżycia i przejrzenia. Tak powstał Dzienniczek" siostry Faustyny.

13 Dzienniczek s. Faustyny Kowalskiej

14 Obraz Miłosiernego Zbawiciela, namalowany w 1934 r.

15 Szerzenie kultu Bożego Miłosierdzia

16 Ksiądz Sopoćko podjął się dzieła apostolstwa Miłosierdzia Ksiądz Sopoćko podjął się dzieła apostolstwa Miłosierdzia

17

18 Ksiądz Michał Sopoćko zmarł 15 lutego 1975 r. w Białymstoku

19 Sługa Boży ks. Michał Sopoćko 28 września 2008 r. został ogłoszony błogosławionym

20 Tablica pamiątkowa ku czci ks. Michała Sopoćki w kościele św. Trójcy w Wilnie kościele św. Trójcy w Wilniekościele św. Trójcy w Wilnie


Pobierz ppt "Bł. ks. M. Sopoćko jako spowiednik św. s. Faustyny Szkoła Podstawowa w Szumsku Autorzy: Renata Kulesz, 10 klasa Jolanta Pietrulewicz, 10 klasa Agata Tankieliun,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google