Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ponad 2000 lat temu ludzie zaczęli badać kosmos. Ludzie myśleli, że Słońce i Księżyc to planety krążące wokół Ziemi. Dopiero polski astronom.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ponad 2000 lat temu ludzie zaczęli badać kosmos. Ludzie myśleli, że Słońce i Księżyc to planety krążące wokół Ziemi. Dopiero polski astronom."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10 Ponad 2000 lat temu ludzie zaczęli badać kosmos. Ludzie myśleli, że Słońce i Księżyc to planety krążące wokół Ziemi. Dopiero polski astronom Mikołaj Kopernik w 1543 r. ogłosił, że Ziemia z innymi planetami krąży wokół Słońca. Potwierdzenie tej teorii nastąpiło w 17 wieku kiedy Włoski Astronom Galileo Galileli użył po raz pierwszy lunety. Ludzie do badanie kosmosu korzystają z teleskopów, lunet. Wysyłają również aparaturę badawczą w przestrzeń kosmiczną. Teleskop kosmiczny Hubble`a krąży wokół Ziemi. Ludzie do badania kosmosu wysyłają skomplikowane roboty - sondy. W 1959 r. sonda Łuna 2 pierwsza wylądowała na Księżycu. Od 1981 r. rozpoczęto eksploatację promów kosmicznych. Są one przystosowane do wynoszenia na orbitę i sprowadzania z niej satelitów. W kosmosie jest kilak stacji kosmicznych. Era lotów kosmicznych rozpoczęła się w 1957 r. wtedy Rosjanie wystrzelili pierwszego satelitę Ziemi Sputnika 1. W tym roku również ludzie wystrzelili w kosmos pierwszą istotę żyjącą - psa Łajka. W 1961 r. wyleciał pierwszy człowiek Jurij Gagarin. W 1963 r. poleciał pierwsza kobieta Walentyna Tierieszkowa. W 1969 r. Amerykańscy astronauci Neli Armstrong i Edwin Aldrin. Oni jako pierwsi stanęli na księżycu i przeszli się po nim. W 1981 r. podróż kosmiczną odbył Polak - Mirosław Hermaszewski.

11 Jednak wciąż pojawia się pytanie – Czy w tym kosmosie jest ktoś poza nami ??

12 KONIEC?


Pobierz ppt "Ponad 2000 lat temu ludzie zaczęli badać kosmos. Ludzie myśleli, że Słońce i Księżyc to planety krążące wokół Ziemi. Dopiero polski astronom."

Podobne prezentacje


Reklamy Google