Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jednego dnia, mały motyl zaczął wykluwać się z kokonu; człowiek usiadł i przyglądał się, jak motyl przeciska swoje ciało przez ten malutki otwór.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jednego dnia, mały motyl zaczął wykluwać się z kokonu; człowiek usiadł i przyglądał się, jak motyl przeciska swoje ciało przez ten malutki otwór."— Zapis prezentacji:

1 Jednego dnia, mały motyl zaczął wykluwać się z kokonu; człowiek usiadł i przyglądał się, jak motyl przeciska swoje ciało przez ten malutki otwór.

2 I wtedy motyl jakby się zatrzymał.
Tak jakby zaszedł tak daleko, jak mógł i dalej już nie miał sił.

3 Więc człowiek postanowił mu pomóc: wziął nożyczki i rozciął kokon.
Motyl wyszedł dalej bez problemu. Miał za to wątłe ciało i bardzo pomarszczone skrzydła.

4 Człowiek kontynuował obserwacje,
ponieważ spodziewał się, że w każdej chwili skrzydła motyle zaczną grubieć, powiększać się, dzięki czemu motyl będzie mógł odlecieć i zacząć żyć.

5 Motyl spędził resztę życia czołgając się po ziemi z mizernym ciałem
Tak się nie stało! Motyl spędził resztę życia czołgając się po ziemi z mizernym ciałem i pomarszczonymi skrzydłami. Do końca życia nie był w stanie latać.

6 że walka motyla z kokonem była
Człowiek w całej swej życzliwości i dobroci nie wiedział, że walka motyla z kokonem była bodźcem dla jego skrzydeł i dzięki temu motyl był w stanie latać, gdy tylko pokona opór kokonu.

7 Czasem walka to to, czego nam w życiu potrzeba.
Jeśli Bóg pozwala nam iść przez życie bez jakichkolwiek problemów, to może to zrobić z nas słabeuszy. Nie bylibyśmy tak silni, jak moglibyśmy. Nie być w stanie do latania.

8 Bóg dał mi przeciwności losu, aby zrobić mnie silnym.
Prosiłem o siłę... Bóg dał mi przeciwności losu, aby zrobić mnie silnym. Prosiłem o mądrość... Bóg dał mi problemy do rozwiązania. Prosiłem o dobrobyt... Bóg dał mi mózg i krzepę.

9 Bóg dał mi przeszkody do pokonania.
Prosiłem o odwagę… Bóg dał mi przeszkody do pokonania. Prosiłem o miłość... Bóg dał mi ludzi w kłopocie, abym im pomógł.

10 Prosiłem o przychylność... Bóg dał mi okazje do wykazania się.
Dostałem nie to, co chciałem... Ale dostałem wszystko, czego było mi trzeba.

11 Wyślij tę wiadomość wszystkim przyjaciołom, na których Ci zależy
Wyślij tę wiadomość wszystkim przyjaciołom, na których Ci zależy. Nawet jeśli to oznacza, że będziesz musiał odesłać ją do osoby, od której ją otrzymałeś. Jeśli wiadomość do Ciebie wróci, możesz być szczęśliwy, bo to oznacza, że masz prawdziwych przyjaciół.


Pobierz ppt "Jednego dnia, mały motyl zaczął wykluwać się z kokonu; człowiek usiadł i przyglądał się, jak motyl przeciska swoje ciało przez ten malutki otwór."

Podobne prezentacje


Reklamy Google