Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

O zespole. Renton został założony w 2003 r. przez 4 studentów Szkoły Głównej Handlowej. Uznali, że poza zgłębianiem tajników wzajemnego oddziaływania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "O zespole. Renton został założony w 2003 r. przez 4 studentów Szkoły Głównej Handlowej. Uznali, że poza zgłębianiem tajników wzajemnego oddziaływania."— Zapis prezentacji:

1 o zespole

2 Renton został założony w 2003 r. przez 4 studentów Szkoły Głównej Handlowej. Uznali, że poza zgłębianiem tajników wzajemnego oddziaływania popytu i podaży, chcą od życia czegoś więcej. Nazwę zaczerpnęli od nazwiska głównego bohatera kultowego Trainspotting. Renton to (od lewej): Mariusz Gajewski - bębny Paweł Szupiluk - gitara Łukasz Róźycki - bas Marek Karwowski - głos

3 Przed pełnometrażowym debiutem, piosenki Rentona można było usłyszeć na kilku kompilacjach prezentujących młode rockowe zespoły. Renton to jeden z najbardziej znanych młodych zespołów polskiej sceny alternatywnej. W 2008 ukazała się debiutancka płyta Rentona, zatytułowanaTake-off, pełna energetycznych, tanecznych i łatwo wpadających w ucho kawałków. Muzyka Rentona to bezpretensjonalne gitarowe granie, zakorzenione w tradycji popowej piosenki spod znaku The Beatles. Pop z pazurem - jak sami ją określają. Walk Aside, singiel promujący płytę, przez kilka tygodni znajdował się w pierwszej dziesiątce Listy Przebojów radiowej Trójki.

4 Artur Rojek (Myslovitz), dla Dziennika: Z coraz większej grupy nowych polskich zespołów, które próbują zbliżyć się do współczesnej indie-rockowej estetyki, Renton brzmi i gra najlepiej. Zarówno pod względem melodii (znakomity This Is Not The End" czy Walk Aside"), jak i doskonałej produkcji. Kiedy słucham chwytliwych melodii, które z utworu na utwór stają się coraz ciekawsze, jestem pewien, że płyta warszawskiego zespołu mogłaby ukazać się na każdym z zachodnich rynków. (…) polski debiutant gra tak, aż czuję mrowienie na plecach. Magazyn PULP: Kawałki (…) są wyśmienicie energetyczne. Cały czas do przodu, w podskoku, prosto w oczy albo raczej uszy. Jest melodyjnie, tanecznie (…) Płyta Take-Off spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem, zarówno ze strony fanów jak i krytyków muzycznych.

5 Renton wyrasta na nasz eksportowy produkt. Gazeta Wyborcza Jeśli od muzyki z etykietką indie oczekujecie przede wszystkim solidnego ładunku przebojowości i przyjaznych dla ucha melodii, nie mogliście trafić lepiej. Polska The Times (na Take-Off) prostota i surowość debiutu the Strokes spotyka się z bezczelną melodyjnością z pod znaku Kaiser Chiefs. Teraz Rock (…) jak długo słucham polskich drużyn gitarowych, tak od czasu wielkiego nie spotkałem się z tak melodyjnie udanym albumem. No hit za hitem. Lampa Take-off to płyta pełna doskonałych pop- rockowych przebojów, mocna od pierwszej piosenki do ostatniej. Hiro Magazine

6 W lutym 2009 r. debiutancka płyta zespołu Renton została nominowana do Fryderyków w kategorii: Płyta Roku - Rock

7 Renton ma na swoim koncie mnóstwo dobrze przyjętych koncertów klubowych jak również występów festiwalowych. Zespół zagrał między innymi, przed kilkutysięczną publicznością na Heineken Music Opener Festival 2007 i 2009 oraz również dwukrotnie na OFF-Festivalu w Mysłowicach. Renton @ OFF-Festival 2008 Renton zaskoczył debiutancką płytą, ale wersja koncertowa tego materiału robi jeszcze lepsze wrażenie. Rzeczpospolita

8 Na jesieni 2008 zespół odbył swoją pierwszą dużą trasę koncertową promującą debiutancki album Take-Off i nadal intensywnie koncertuje. Grał między innymi jako suport zespołów Myslovitz i T.Love

9 Na początku 2009 r. Renton zakwalifikował się do konkursu Piosenka Dla Europy mającego wyłonić piosenkę reprezentującą Polskę na Eurowizji 2009. Podczas galowego koncertu transmitowanego na żywo przez TVP, piosenka Rentona Im Not Sure zajęła pierwsze miejsce w głosowaniu jury, a po zliczeniu głosów jury i telewidzów (głosowanie smsowe) zdobyła drugą w kolejności ilość punktów.

10 Niedawno Renton pojawił się na składance Wszystkie Covery Świata, przygotowanej przez Radio Euro. Specjalnie na to wydawnictwo nagrał swoją autorską wersję przeboju Anny Jurksztowicz z lat 80 – Stan Pogody. Renton, jako jedyny zespół z Polski, został zaproszony na tegoroczny festiwal Europavox, promujący europejską scenę muzyczną. Festiwal odbył się w maju we Francji.

11 W 2006 r. utwór Rentona Hey girl został wykorzystany w reklamie sieci komórkowej. Piosenka okazała się dużym sukcesem, wywołując poruszenie zarówno wśród fanów alternatywnego grania, jak też wśród szerszej grupy odbiorców. Renton był gościem w kilku programach telewizyjnych, wystąpił m.in., w Kuba Wojewódzki Show.

12 www.last.fm/music/renton www.myspace.com/rentonrox Więcej o Rentonie na: Dziękujemy! Kontakt: rentonband@gmail.com


Pobierz ppt "O zespole. Renton został założony w 2003 r. przez 4 studentów Szkoły Głównej Handlowej. Uznali, że poza zgłębianiem tajników wzajemnego oddziaływania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google