Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ochrona zwierząt KTO CO JE ? Ochrona gatunkowa zwierząt jest to forma ochrony przyrody wymieniona w Ustawie o ochronie przyrody z 16 kwietnia 2004 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ochrona zwierząt KTO CO JE ? Ochrona gatunkowa zwierząt jest to forma ochrony przyrody wymieniona w Ustawie o ochronie przyrody z 16 kwietnia 2004 r."— Zapis prezentacji:

1

2 Ochrona zwierząt KTO CO JE ? Ochrona gatunkowa zwierząt jest to forma ochrony przyrody wymieniona w Ustawie o ochronie przyrody z 16 kwietnia 2004 r. Ochrona gatunkowa ma na celu zapewnienie przetrwania i właściwego stanu ochrony dziko występujących zwierząt oraz ich siedlisk, gatunków rzadko występujących, endemicznych, podatnych na zagrożenia i zagrożonych wyginięciem oraz objętych ochroną na podstawie umów międzynarodowych, a także zachowanie różnorodności gatunkowej i genetycznej. 2 z 10

3 Czerwona Księga Zwierząt Informację o zagrożonych gatunkach zwierząt występujących w naszym kraju można znaleźć w Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt. W Tatrach spośród wymienionych w Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt występują: głuszec, kozica, pomurnik, mornel – gatunki skrajnie zagrożone; cietrzew, orzeł przedni, świstak – gatunki bardzo wysokiego ryzyka, silnie zagrożone; dzięcioł trójpalczasty – gatunki wysokiego ryzyka, narażone na wyginięcie; ryjówka średnia, ryś, wilk, niedźwiedź, płochacz halny, puchacz – gatunki niższego ryzyka, ale bliskie zagrożenia. 3 z 10 KTO CO JE ?

4 Dlaczego zaczęto chronić kozice i świstaki Nadmierna presja myśliwska oraz kłusownicza 4 z 10 KTO CO JE ?

5 Nadmierna gospodarka pasterska Dlaczego zaczęto chronić kozice i świstaki 5 z 10 KTO CO JE ?

6 Ważne postacie: Ochrona kozic i świstaków Maksymilian NowickiEugeniusz Janota 6 z 10 KTO CO JE ?

7 Galicyjski Sejm Krajowy we Lwowie 5 października 1868 roku uchwalił pierwszą w świecie ustawę o ochronie zwierząt Ochrona kozic i świstaków 7 z 10 KTO CO JE ?

8 Ochrona kozic i świstaków 8 z 10 KTO CO JE ?

9 Ochrona kozic i świstaków 9 z 10 KTO CO JE ?

10 Opracowanie: Agata Guzik Zdjęcia: Łukasz Pęksa, Andrzej Śliwiński Ośrodek Dokumentacji Tatrzańskiej TPN


Pobierz ppt "Ochrona zwierząt KTO CO JE ? Ochrona gatunkowa zwierząt jest to forma ochrony przyrody wymieniona w Ustawie o ochronie przyrody z 16 kwietnia 2004 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google