Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wzmocnienie Kołnierz obręczy w formie piętki stopki Wzmocnienie grzbietu: Warstwa nylonowa Warstwa stalowa Osnowa Bieżnik i jego rzeźba.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wzmocnienie Kołnierz obręczy w formie piętki stopki Wzmocnienie grzbietu: Warstwa nylonowa Warstwa stalowa Osnowa Bieżnik i jego rzeźba."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4

5

6

7

8

9 Wzmocnienie Kołnierz obręczy w formie piętki stopki Wzmocnienie grzbietu: Warstwa nylonowa Warstwa stalowa Osnowa Bieżnik i jego rzeźba Pasek oddzielający Bok Warstwa uszczelniająca Drutówka Szczelna guma

10

11

12 Schłodzona guma jest formowana w sztaby i transportowana do maszyn rozdrabniających. Guma jest tam cięta na pasy wykorzystywane do produkcji boków opon, bieżników lub innych części opony. Inny rodzaj gumy służy do pokrywania włókien przeznaczonych do budowy korpusu opony. Do budowy opon wykorzystuje się wiele rodzajów włókien, m.in. poliester, sztuczny jedwab lub nylon.

13

14

15

16 Ostateczny kształt i wzór bieżnika opona uzyskuje w prasie wulkanizacyjnej. Ogromne formy – działające na zasadzie gofrownicy – kształtują i wulkanizują oponę na gorąco. W formie jest wyżłobiony wzór bieżnika, oznaczenia widoczne później na boku opony, nazwa producenta i inne dane wymagane przez prawo. Opony są wulkanizowane w temperaturze ponad 300°C. W zależności od wymiarów opony trwa to od 12 do 25 minut.

17 1 1 2 2 3 3 4 4 5 5

18

19

20

21 Jeśli w swoim warsztacie, domu, firmie posiadasz zużyte opony, możesz je bezpłatnie oddać do Centrum Utylizacji Opon. Jest to organizacja odzysku, która powstała z inicjatywy głównych producentów i importerów opon obecnych na polskim rynku. Centrum odbiera opony osobowe, dostawcze i ciężarowe, również takie, które nie utrzymują swojego pierwotnego kształtu. Warunkiem jest zebranie co najmniej 100 opon osobowych lub dostawczych albo 35 ciężarowych. Wówczas można zamówić odbiór u operatora logistycznego Centrum. Aby to zrobić należy wypełnić zgłoszenie znajdujące się na stronie internetowej i w ciągu dwóch dni operator potwierdzi datę odbioru.

22

23

24

25

26

27 Guma została wykorzystana jako paliwo rakietowe przez samolot kosmiczny SpaceShipOne. Zamiast narażać się na eksplozje ciekłego paliwa jak np. wodór, konstruktorzy skorzystali z gumy. Nie trzeba było tłoczyć do zbiornika sprężonego płynu. Gumę po prostu ułożono w środku w postaci odpowiednich pakietów. Widocznym efektem takiego podejścia byli widzowie, którzy mogli podejść do statku kosmicznego tuż przed startem. Kiedy w latach 60. XX wieku pierwsze amerykańskie pojazdy startowały w kosmos, pilot był jedynym człowiekiem w promieniu setek metrów od rakiety. Obsługa obserwowała start w bunkrze, bo eksplozja paliwa i utleniacza byłaby bardzo niebezpieczna.

28


Pobierz ppt "Wzmocnienie Kołnierz obręczy w formie piętki stopki Wzmocnienie grzbietu: Warstwa nylonowa Warstwa stalowa Osnowa Bieżnik i jego rzeźba."

Podobne prezentacje


Reklamy Google