Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Metody ciągłej renowacji zdrowia

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Metody ciągłej renowacji zdrowia"— Zapis prezentacji:

1 Metody ciągłej renowacji zdrowia
poprzez poznanie Prawa Odpowiedniości i Prawa Analogii Form Rozwoju Profesor Park Dzi Wu (Seul, Korea) рrzyniósł ludzkości znaczącą wiedzę dla charakterystyki Prawa Odpowiedniości. On zaproponował widzenie dłoni i stopy Człowieka Rozumnego jako Organizmu w miniaturze. On, o czym już wspominałem poprzednio, opierał się na poznaniu odpowiedniości pięciu zewnętrznych części Organizmu Człowieka Rozumnego pięciu wystającym częściom dłoni lub stopy (palcom): głowa, dwie ręce, dwie nogi. Na przykład, środkowy i serdeczny palec dłoni odpowiadają nogom, wskazujący i mały – rękom, a kciuk – głowie! To samo dotyczy również stopy. Ja i głowa?! Jesteśmy przecież jednym i tym samym, to Prawo Wszechświata!

2 Stwórca, tworząc tak jaskrawą odpowiedniość Organizmu Człowieka Rozumnego, prześladował konkretny cel: Chciał on, aby Człowiek Rozumny, doznający problemów ze zdrowiem, mógł skorzystać z dłoni i stóp za pomocą pewnego oddzialywania na ich elementy jako z PILOTA ZDALNEGO STEROWANIA procesami Organizmu. Dzialanie Prawa Odpowiedniości jest idealnie analogiczne dzialaniu pilota do przełączania programów telewizyjnych lub do komputera: Wciskasz pewien przycisk… i masz POŻĄDANY program. Co wciskasz – to masz! Ten kierunek odnowy zdrowia został nazwany przez profesora Paka terapią SU-DŻOK (Su po korejsku oznacza dłoń, a Dżok – stopa).

3 (cytat z Kanonu Awicenny) (genialna wiedza genialnego lekarza!)
“Najbardziej zrównoważoną częścią organizmu jest dłoń, na dłoni – palec wskazujący, a idealnie zrównoważoną częścią palca wskzującego jest paznokieć” (cytat z Kanonu Awicenny) (genialna wiedza genialnego lekarza!) Różne kraje. Różne stulecia. Lecz istota – ta sama!!!

4 Fragment obrazu „Stworzenie Adama”
Bóg wskazuje palcem, co mianowicie (dłoń i palec wskazujący) pomogą Adamowi podnieść się do stanu PIONOWEGO – to znaczy pomogą Adamowi odnowić stan Pierwotny jako projekt Tworzenia jego Organizmu. (genialna wiedza genialnego Michała Anioła!). Różne kraje. Różne stulecia. Lecz istota – ta sama!!!

5 odzwierciedlenie Organizmu czlowieka na dłoni i stopie.
Każda osoba, stająca się Homo Sensus (Człowiekiem Świadomym), z łatwością pozna swój Organizm w dłoni i stopie. I gdy dozna jakichkolwiek problemów ze zdrowiem, zrobi masaż palcem lub paznokciem lub zapalkiem, oluwkem odpowiednich części dłoni lub stopy, wychodząc z prostego – z porównania budowy anatomicznej swojego ciała i dłoni (również i stopy), a także miejsca choroby ciala z jego odzwierciedleniem na dłoni, i w ten sposób wyleczy wszelkie choroby poprzez odzwierciedlenie Organizmu czlowieka na dłoni i stopie.

6 Medycyna SU-DŻOK jest bardzo prosta i całkowicie bezpieczna.
I na tyle efektywna, na ile efektywny jest pulpit komputera lub pilot do telewizora. Uruchamiamy je, i na monitorze komputerowym zjawia się obrazek, a ekran telewizora zaczyna wyświetlać wiadomości lub filmy. W Organizmie konkretnego Człowieka Rozumnego pojawienie się, po twoim oddzialywaniu na dłoń lub stopę, takiego „obrazka”, oznacza całkowity powrót Organizmu do Programu Idealnej Budowy i Programu Idealnej Funkcji (organów, ukladów, systemów Organizmu Człowieka Rozumnego…). Napewno chcesz zbadać pytanie: Kto, kiedy i w jaki sposób wkłada baterie do pilota sterowania Organizmem Człowieka Rozumnego, a także do jakiej „sieci energetycznej” podłączany jest “komputer-organizm”?

7 Odpowiem: Istnieją Systemy Odpowiedniości, które wynalazl prof
Odpowiem: Istnieją Systemy Odpowiedniości, które wynalazl prof. Pak Dżi Wy. (i za nim „coś odkryła” nauka sensfizjologika - tu wyraz „odkryła” wziąłem w cudzysłów, ponieważ ta wiedza po prostu zgubiła się gdzieś w stuleciach lub, jak mówilem, dotychczas jest przez kogoś i gdzieś ukrywana przed ludzkością...). … … … Mowa idzie, na przykład, o takiej ważnej Systemie Odpowiedniości jak, na pszyklad, meridiany ścięgnowo-mięśniowe. Oni już jest uznane i w nauce sensfiziologice otrzymały nazwę zgodnie ze swoją nadważniejszej funkcją – meridiany wibracyjne.

8 Meridiany energetyczne
Ze starożytnej medycyny chińskiej doszła nas wiedza o meridianach energetycznych wskazujących przepływ przez Organizm energii życiowej oraz ich schematach (podaje). Meridiany energetyczne meridian serca meridian jelita cienkiego meridian pluc meridian grubego jelita матка і простата Prawo Osi dziala również tu! meridian mózgowia meridian rdzenia

9 Meridiany energetyczne dalej
meridian wątroby meridian kierujący meridian poczęcia meridian woreczka śledziony-tszustki meridian żołądka meridian pęcherza meridian nerek Wszystkie meridiany przechodzą na drugiej połowie ciała analogicznie, Prawo Osi dziala również tu!

10 Ta energia, jak wody rzeki Nil w pustyni, tworzy życie.
«Dzielącym” energię życiową jest ten lub inny organ, dlatego drogi energii są nazwane imieniem tych organów, na przykład: meridian pluc, meridian pęcherza moczowego i tak dalej… Łącznie jest meridianów energetycznych dwanaście – zgodnie z ilością podstawowych organów. W tym samym czasie z tych samych źródeł doszła nas praktycznie znikoma wedza o meridianach ścięgnowo-mięśniowych – ich prawdziwa funkcja pozostala prawie nieznana do tej pory.

11 Meridiany ścięgnowo-mięśniowe
meridian ścięgnowo-mięśniowy woreczka zółciowego meridian ścięgnowo-mięśniowy sledziony - trzustki meridian ścięgnowo-mięśniowy nerek meridian ścięgnowo-mięśniowy pęcherza moczowego meridian ścięgnowo-mięśniowy wątroby meridian ścięgnowo-mięśniowy żołądka

12 Meridiany ścięgnowo-mięśniowe dalej
meridian ścięgnowo-mięśniowy jelita cienkiego (po lewej)) oraz rdzenia (po prawej) meridian ścięgnowo-mięśniowy jelita grubego meridian ścięgnowo-mięśniowy serca meridian ścięgnowo-mięśniowy mózgowia meridian ścięgnowo-mięśniowy pluc meridian ścięgnowo-mięśniowy sledziony-tszustki (wtórny)

13 (imieniem którego nazwany jest meridian). jednoimiennego organu!
Nauka sensfizjologika swoimi badaniami dowiodła w praktyce, że meridiany ścięgnowo-mięśniowe wskazują drogi wibracji spowodowanej wzajemnym oddzialywaniem Grawitacji i Antygrawitacji! Drogi te przechodzą przez Organizm Człowieka Rozumnego, stwarzając jego pionowość. To znaczy tych wibracji Organizmu, które spowodowane są także dzialaniem organu (imieniem którego nazwany jest meridian). Moja dlugoletnia praktyka diagnostyczna i lekarska dowodzi że: “Jakakolwiek wibracja lub inne dzialanie na drodze meridianu ścięgnowo-mięśniowego wywołuje odpowiednią wibrację jednoimiennego organu! Ta rzeźba to nie zwykła rzeźba, to nam Przesłanie od JU (Wyższego Rozumu) ilustrujące dzialanie właśnie meridianów ścięgnowo-mięśniowych (wibracyjnych)

14 Co daje nam ta wiedza wykorzystania Systemów Odpowiedniości na dłoni i stopie w celu powrotu do stanu ciągłego zdrowia? Rzecz w tym, że każdy z meridianów ścięgnowo-mięśniowych zaczyna się na konkretnym palcu. Dlatego poznanie dróg meridianów wibracyjnych (przyzwyczajamy się teraz do ich prawdziwej istoty fizjologicznej i nazwy) powinno stać się podstawowym elementem Kultury Fizjologicznej Czlowieka Swiadomomego. Czymś analogicznym znajomości liter i cyfr – to znaczy umiejętności czytania, pisania i liczenia… Nie lękaj się od razu! To nie to, o czym pomyślałeś – jak się namęczyłeś w pierwszej klasie szkoly. Przecież meridianów wibracyjnych jest tylko trzynaście! A drogi, którymi przechodzą, można zapamiętać z łatwością – wystarczy tylko, patrząc na zaproponowane przeze mnie schematy, przesunąć ręką od konkretnego palca w kierunku wibracji „jego meridianu”. A ściślej – wibracja meridianu wychodzi OD PAZNOKCI! jako początku wibracji na cały Organizm! (co zobaczyw geniusz medycyny Awicenna)

15 Ale prosze uważnie popatrzeć na zaprezentowane tu wibracyjne meridiany i zwrócić Uwagę na coś, szczególnie dla Ciebie ważne. Coś, co Człowiek Świadomy powinien zawsze uwzględniać! A mianowicie – że wibracje na wszystkich meridianach mają tylko jeden kierunek – do góry! Możemy wyciągnąć stąd znaczący wniosek: “Zadanie wibracji meridianów, to znaczy zadanie meridianów i zadanie organu, jednoimiennego z meridianem, i jest to oczywiste – to podniesienie Ciala Realizacji Człowieka Rozumnego do położenia pionowego drogą swojej wibracji”. Pewnie dlatego, aby Człowiek Rozumny mógł właśnie tak – pionowo – przemieszczać się na Planecie. Szczególnie dla Ciebie ważne znacz że między meridianem wibracyjnym a organem istnieje taki sam związek, jak między dwoma koniuszkami ołówka – jeśli wibruje jeden koniuszek, to musi wibrować także drugi… zatrzymał się jeden – musi zatrzymać się drugi!!!

16 Więc co może zatrzymać dzialanie Twoich meridianów wibracyjnych?
А wraz z tym wibrację organów? І co za tym idzie zatszymanie wibrację życia! Wniosek jest niepocieszający i jednoznaczny jednocześnie: Twój organ nie dziala (zachorował) dlatego, że zatrzymałeś swobodę wibracji w jego meridianie wibracyjnym. Lub odwrotnie, zmusiłeś go „zanadto się podniecać” z powodu Twoich negatywnych oddzialywań na skórę oraz włosy na skórze. Zapytasz, jakie to oddzialywania? Na przykład, różnych kremów, ozdób-świecidełek, „przeładowanego elektrycznością” ubrania, gimnastyki, masaży, łaźni, sauny, i tym podobne… Przytaczam ważny cytat: “…W tym dniu Bóg zabierze świetność ich brzęczących ozdób …łańcuszki i bransolety, i woale, i pierścienie, i ozdoby dla nosa… Ponieważ stanie się tak, że zamiast słodkich woni będzie smród, a zamiast pasa - dziura, i zamiast pięknie ułożonych fryzur – łysina. … Piętno zamiast piękności. (Biblia Mormonów, Нефий, 13: :1) Na tym fresku mamy Przesłanie – o tym samym!

17 Możliwości meridianów wibracyjnych dla Człowieka Rozumnego
są arcyważne! Przecież właśnie one podtrzymują pionowość Człowieka Rozumnego, zapewniają mobilność i budują kształt! Przecież na Planecie Ziemi właśnie te meridiany Stwarzają Rozumnych! To one właśnie – MERIDIANY WIBRACYJNE – nie pozwalają Ci upaść, lecz pozwalają pozostać Człowiekiem, a do tego przenoszą Twoje ciało zgodnie z Twoją intencją z miejsca na miejsce na Planecie.

18 Żeby wznowić wibrację życia w organach i skorzystać z olbrzymich możliwości meridianów wibracyjnych, wystarczy tylko dowiedzieć się, na którym z palców dłoni i stopy zaczyna się wibracja każdego z meridianów lecz każdy Twój palec na dłoni i stopie jest odpowiednikiem albo głowy, albo ręki, albo nogi. Więc odregulować swoją pionowość, mobilność i swój kształt, to znaczy normatywny Program funkcji i aktywności życiowej Człowieka Rozumnego і ciągłą rozumność wcale nie jest trudno. Także nie jest trudne przeprowadzenie renowacji zdrowia (Powrotu do stanu Pierwotnego). Należy dać całkowitą swobodę palcom! A ściślej – opuszkom і paznokcia palców!) SWOBODĘ PALCOM!!!

19 Przypomnijmy teraz cytat z Biblii Mormonów:
”Ponieważ stanie się tak, że zamiast słodkich woni będzie smród, a zamiast pasa - dziura, i zamiast pięknie ułożonych fryzur – łysina. … Piętno zamiast piękności”. I dajmy sami Sobie prostą i logiczną odpowiedź na pytanie: Czy potrafi odnowić funkcję zachowania pionowości Człowieka Rozumnego i jego życia taki, na przykład, meridian wibracyjny jak meridian rdzenia (zapewniający funkcjonowanie również samego rdzenia), jeśli na serdecznym palcu, stan i ruchy którego kształtują dzialalność tego meridianu wibracyjnego, mamy… pierścionek?! Przecież wibracja spowodowana dzialaniem każdego palca jest inicjatorem wibracji zarówno samego meridianu wibracyjnego, jak i jednoimiennego organu (i również życia calego Organizmu)! Pierścionek po prostu hamuje wibrację normatywną, ponieważ dzialają w tym wypadku proste, znane jeszcze ze szkoły, prawa Fizyki. A poza tym pierścionek odwraca kierunek sygnału wibracyjnego, a nawet zmienia jego amplitudę - z powodu rezonansu z wibracjami metalu, z którego jest zrobiony!

20 z nienormatywnej wibracji...
Wydawało by się, jaki drobiazg – obrączka! A ile powoduje-urodzi procesów problemowych!!! Dlatego Homo Sensus – Człowiek Świadomy – musi uważnie przyjrzeć się schematowi meridianu energetycznego rdzenia (niżej) i jednoimienny mu wibracyjny meridian, (chociaż mają różne funkcje, jednak podobnie oddzialują na Organizm). Przyjrzy się i zobaczy, które organy cierpią z powodu obrączki? są to macica i prostata!!! Ich praca zostaje przerwana lub zakłócona, i toną w powodzi z nienormatywnej wibracji... I kiedy Człowiek Świadomy przejrzy, to zdejmuje z palca pierścionek-obrączkę, przymocowuje go za pomocą kokardki do pierścionka-obrączki ukochanego człowieka i wkleja tę kompozycję do zdjęcia ślubnego w ramce… Wygląda to bardzo miło, a jednocześnie jest bardzo pożyteczne! Zarówno dla zdrowia macicy, zarówno dla zdrowia prostaty, a także dla zdrowego życia – nie tylko Was samych, lecz również Nowego Życia – Waszych dzieci!

21 A magnes – to jest magnes! Wyprostuje wszystkich!
Poza tym, musisz uwzględniać dzialanie na stan Twojego Organizmu poprzez pierścionek lub obrączkę jeszcze jednego Prawa (z nauki Fizyki). “ …Jeżeli puścimy przez koło z metalu energię (a energia jest energią, Twoja również), to taki ruch kołowy energii stworzy magnes elektryczny”! A magnes – to jest magnes! Wyprostuje wszystkich! Od swojego bieguna północnego aż po południowy… Ograniczając zarówno swobodę ruchu, jak i swobodę rozumu i w taki sposób zamieniając swobodu ciała w “kaftan dla Ciala Realizacji Człowieka Rozumnego”. Przy podobnym namagnetyzowaniu – jak możemy mówić o normatywnej wibracji?! Jak możemy mówić o swobodzie myślenia, swobodzie życia?!

22 Pomówmy też o paznokciach, „wyhodowanych”… na przekór Stwórcy!
Stwórca paznokcie dla Człowieka Rozumnego „zaprojektował” i „zmajstrował” w taki sposób, żeby odłamywały się SAME! Do czego Mu to było potrzebne? Odpowiedź jest znana – Prawo Konieczności. Paznokcie są początkiem wibracji meridianów! Uwaga! Praktyka terapeutyczna i diagnostyczna na podstawie praw nauki sensfizjologiki (Praw Wszechświata) dowiodła, że sztucznie wydłużone paznokcie są niebezpieczne dla życia! Paznokcie, punkt końcowy palców, pozbawione naturalnego, zaprojektowanego dla Człowieka Rozumnego odłamywania się, robią swoją czarną sprawę: pozbawiają opuszki palców czucia dotyku. Tym bardziej, że właśnie one stanowią początek wibracji. “Paznokcie і opuszki palców "włączają" meridiany wibracyjne i w ten sposób tworzą Człowieka Rozumnego". To Prawo Stwórcy

23 Popatrz na opuszki palców i paznokcie…
Tym bardziej, że skóra na opuszku palca, zgodnie ze znanym już Tobie Prawem Odpowiedniości, jest odpowiednikiem kory mózgowej, a paznokieć jest odpowiednikiem samej czaszki! Naciśnij na paznokieć, i popatrz, szybko czy nie znika i wznawia się pod nim ukrwienie po naciśnięciu – będziesz wiedzial wszystko o mózgu… I nie tylko o mózgu, a i organach! (patrz medycynę wschodnią – diagnostykę według paznokci) Popatrz na opuszki palców i paznokcie… a będziesz wiedzial wszystko o mózgu!

24 Właśnie paznokieć, jako początek palca, jako element końcowy dłoni jest baterią do pilota sterowania Organizmem Człowieka Rozumnego, i jest również samym pilotem sterowania… Paznokcie jest nawet pilotem sterowania ludźmi – wskazujesz koniuszkim (paznokciem) palca wskazującego, i – o dziwo – wszyscy tam patrzą! … … … Kiedy wyhodowane paznokcie na przekór Woli Stwórcy przestają adekwatnie CZUĆ to, co nas otacza i adekwatnie do umysłu Człowieka Rozumnego poruszać się w Przestrzeni… to w ślad za nimi przestają adekwatnie CZUĆ i adekwatnie do umysłu Człowieka Rozumnego poruszać się w Przestrzeni opuszki palców, potem dloni, to samo odbywa się z ręką, a w ślad za ręką – z ciałem, i, co najgorsze, z odpowiednikiem palców – korą mózgową! TAM, GDZIE WSKAZUJESZ PALCEM wszyscy tam patrzą!

25 „od paznokcia do stanu pionowego i mobilnego”:
A następnie przestaną wibrować w normie, podnosząc Człowieka Rozumnego „od paznokcia do stanu pionowego i mobilnego”: meridian wibracyjny grubego jelita zaczynający swoje i Twoje życie od paznokcia palca wskazującego; meridian wibracyjny pluc zaczynający swoje i Twoje życie od paznokcia kciuka; meridian wibracyjny mózgowia zaczynający swoje i Twoje życie od paznokcia palca środkowego; meridian wibracyjny rdzenia zaczynający swoje i Twoje życie od paznokcia palca serdecznego; meridiany wibracyjne serca i cienkiego jelita, zaczynający swoje życie i Twoje życie, jako Człowieka Rozumnego, od paznokcia małego palca. Żart nauki sensfizjologiki: Dobrze, że ludzie przynajmniej na stopach nie hodują paznokci bo to niewygodne! W przeciwnym wypadku ustałoby życie meridianów wibracyjnych śledziony-trzustki oraz wątroby (duży palec stopy), żołądka (drugi i trzeci palce stopy), woreczka żółciowego (czwarty palec), a także nerek i pecherza moczowego (mały palec stopy)! Jakąż ogromną moc posiada jeden mały paznokieć Człowieka Rozumnego! (Rycina co wlewo – to Przesłanie z Przeszłości – mówi o tym samym!)

26 ”Właśnie po to Stwórca zaprojektował paznokcie Człowieka Rozumnego w taki sposób, aby się odłamywały – dla Rozumności, a ściślej – dla Rozumnego i Ludzkiego życia. A nie zwierzę”. Na przykład, niektorzy mężczyźni często hodują sobie długi paznokieć na małym palcu (żeby wygodnie było dłubać w zębach)… i zamieszkują na kardiologii… jeśli zdążą jeszcze! llu moich pacjentów-mężczyzn pozbyło się stenokardii, ekstrasystolii, „skoków ciśnienia” od razu po tym, jak obcięło taki paznokieć – nie zdołam zliczyć! Ale Dlaczego tak? Juź wiesz: Meridian wibracyjny serca zaczyna swoje i Twoje życie na paznokciu małego palca. meridian (wibracyjny) serca

27 а także zgrubienia na karku (tak zwanego “wdowiego garbu”)!
A ile kobiet, od razu – po zabiegu “obrzezania”, likwidacji (sama to świadomie robi po wykladu) godowanych paznokci, pozbyło się bolów głowy – też nie zliczę! Mnóstwo kobiet też od razu pozbyło się problem piersi, bolów przy mastopatii, а także zgrubienia na karku (tak zwanego “wdowiego garbu”)! Przecież meridian wibracyjny pluc, na którym znajdują się gruczoły mleczne, zaczyna pracę zgodnie ze swoim Programem (patrz schematy) od paznokcia kciuka, a meridian wibracyjny grubego jelita (na nim “rośnie” wdowi garb) od paznokcia palca wskazującego… meridian (wibracyjny) pluc meridian (wibracyjny) grubego jelita

28 składa z trzech nierozerwalnych części.
Jeśli teraz, znając już Prawo Odpowiedniości, uważnie przyjrzysz się swojej ręce, to z łatwością zauważysz, że ręka, podobnie jak ciało Człowieka, składa z trzech nierozerwalnych części. W ciele są to głowa, klatka piersiowa, brzuch, a w ręce – odpowiednie dłoń, przedramię i ramię. Analizując ten Fakt zgodnie z takimi Prawami Wszechświata jak Prawo Trzyelementowej Budowy i jak Prawo Odpowiedniości, dochodzisz do uświadomienia tego, że: dłoń ręki, jak się okazuje, jest odpowiedniością głowy, przedramię – odpowiedniością persi, a ramię – odpowiada brzuchowi! (patsz schemat) Tak więc, zgodnie z logiką Prawa Trzyelementowej Budowy I Prawa Odpowiedniości (z najbardziej fundamentalnych Praw Budowy Wszechświata, weź chociażby budowę drzewa: korona, pień, korzenie, lub budynku: fundament, ściany, dach, i tak dalej…) jest tak, że włosy lonowe i włosy pod pachami… to w swej istocie jedno i to samo!!!

29 "Trzymaj wiatr pod pachami!!!"
Niedaremnie w filozofii medycznej Tybetu – Kalaczakra – istnieje następująca legenda: "Kiedy Bogowie stworzyli ludzi, to jednej z bogini dali zadanie: „Trzymać wiatr pod pachami”. "Trzymaj wiatr pod pachami!!!" Żeby nie wypuścić wiatru, bogini zmuszona była mieszkać w morzu. Ale pewnego razu zapomniała ona o Zadaniu Bogów – trzymaniu wiatru pod pachami – wyszła z morza, podniosla ręce i wypuściła go! Właśnie od tej chwili (tak mówi legenda) stworzeni przez bogów ludzie zaczęli chorować!!!

30 tylko w cieple!!! Rzecież dzieci, tak samo jak arbuzy, mogą rosnąć
Istota tej tybetańskiej legendy polega na tym, że kiedy pod pachą kobiety włosy są przyciśnięte i skóra nie jest podrażniona… to jest tam ciepło i przytulnie!!! A zgodnie z Prawem Odpowiedniości ciepło i przytulnie będzie się czuła również odpowiedniość pach – lono! W taki sposób Człowiek Świadomy, dowiadując się o odpowiedniości ręki Organizmowi lub odpowiedniości włosów pachowych włosom lonowym, poznaje również Istotę innych dawnych Przesłań: legend, mitów, baśni… Jak teraz już wiemy – po co boginia „trzymała wiatr pod pachem”. Przecież gdy pod pachą kobiety „nie hula wiatr”, nie ma tam przeciągów i zachowywane jest ciepło, tam po prostu nie może dostać się chłód! To, odpowiednio będzie zachowywane ciepło również w macicy, gdzie rozwija się dziecko! Żart nauki sensfizjologiki: Rzecież dzieci, tak samo jak arbuzy, mogą rosnąć tylko w cieple!!!

31 Tak wszechmocne jest dzialanie fundamentalnych Praw Wszechświata: –
Także jeśli nie jest podrażniona skóra i włosy pod pachami, to również i w macicy i z macicą wszystko jest dobrze! Wielowiekowa statystyka medycyny tybetańskiej świadczy: „Kobiety, które golą włosy pod pachami, w 90%! wypadków dostają mięśniaka macicy…” Tak wszechmocne jest dzialanie fundamentalnych Praw Wszechświata: – Prawa Trzyelementowej Budowy I Prawa Odpowiedniości Moc dzialania tych Praw polega – jak już się dowiedzialeś – NA SYGNALE! (w tym wypadku sygnał wychodzi ze skóry pod pachą, którą kłują wygolone włosy, i nadchodzi sygnal klucia do macicy, która musi reagować “jak umie” – powiększając siebie za pomocą mięśniaka, aby chronić Wewnętrzne! Z praktyki: Właśnie taka pozycja ręki kobiet – to znaczy trzymanie przez kobietę „Wiatru pod pachą” – wskazuje na jej dobry stan zdrowia, jak również zdrowia hormonalnego. Przecież taka pozycja jej rąk jest normą sensfiziologiczną dla Organizmu Żeńskiego. Powodem tego jest Prawo Konieczności. “Trenując” w taki sposób mięśnie, kobieta później z łatwością utrzyma na rękach dziecko! ""Dowcip" nauki sensfizjologiki – oto dlaczego kobiety tak lubią torebki! Chociażby w taki sposób (intuicja!) utrzymują COŚ pod pachą – niby „Wiatr”.

32 jest to wizualizacja oddzielnych części zewnętrznych Organizmu jako
Dzialanie takiego fundamnetalnego Prawa Wszechświata jak Prawo Odpowiedniości jest uniwersalne. Podam przykład jeszcze jednego typu Systemów Odpowiedniości – jest to wizualizacja oddzielnych części zewnętrznych Organizmu jako “kserokopii całego Organizmu ”. …Przychodzi, na pszyklad, do mnie pacjent, i widzę, że ma na ustach czerwoną plamkę. Nie muszę mieć wyników analiz, prześwietlenia lub USG – diagnoza jest dla mnie jasna. “Każdy z problemów Wewnętrznych, jak informację, Organizm Czlowieka Rozumnego wyprowadza na zewnątrz” (w tym wypadku, na przykład, na wargi – na rys.) przy tym “rozrzuca” tę informację prawie po wszystkich Systemach Odpowiedniości! I po twarzy, i po ciele, i po oczach, ujawnia ją także za pomocą ruchów palców lub ciała i tak dalej. A to dlatego (zrobiono-zaproektowano), aby lekarz przeprowadzający diagnostykę nie lazł wewnątrz Organizmu i nie niszczył Homeostazy!

33 Niektóre przykłady Systemów Odpowiedniości i Analogii Form Rozwoju.
Patrz, ucz się i korzystaj – i będziesz zdrowy! Patrz, ucz się i korzystaj – i będziesz stale zdrowy!

34 A więc także swobodę swojej aktywności życiowej!
“Rozrzucając zewnątrz po sobie informację” Organizm Człowieka Rozumnego czyni tak w jedynym celu – jak najszybszego (żebyś nie lazł Wewnątrz) zawiadomienia Cię o tym, że jakiej części Twojego Organizmu lub części jakiegoś organu nie dajesz swobody samorealizacji, swobody samoodnowy i swobody funkcji. Jeśli w którymś z organów lub układów, lub w którejś części ciała toczy się, na przykład, proces zapalny, to na miejscu odpowiedniości wyniknie czerwona plamka, w wypadku hipofunkcji plamka będzie biała, a jeśli proces jest zadawniony – ciemna… Człowiek Świadomy, stawiając diagnozę, analizuje przejawy na Systemach Odpowiedniości i porównuje ich powtarzanie się Organizmom, na przykład, na innych Formach Rozwoju (jest to konieczne, aby wykluczyć możliwość błędnej diagnozy). I w ten sposób zawsze potrafi, korzystając z technologii renowacji Ciągłego Zdrowia, odnowić cyrkulacyjne, wibracyjne, a także inne procesy w Organizmie. A więc także swobodę swojej aktywności życiowej!

35 Prawem Analogii Form Rozwoju od nauki sensfizjologiki
…W tym rozdziale moich lekcji poznania Kultury Fizjologicznej jako technologii odnowy Stanu Pierwotnego Organizmu Człowieka Rozumnego pragnę jak najszerzej zapoznać Cię z Prawem Analogii Form Rozwoju od nauki sensfizjologiki Prawo jest bardzo proste! Prawo Analogii Form Rozwoju Jeśli widzisz coś takiego, co biegnie na czterech łapach-nogach… To Ty od razu rozpoznajesz w tej istocie zwierzę. A jeśli to coś ma czułka i krzydełka, to od razu poznajesz, że to owad... Na tym właśnie polega Prawo Analogii Form Rozwoju – to znaczy Prawo Rozpoznawania: “Co To jest?” Przypomnijmy twierdzenie dawnych mędrców: «Wszystko się poznaje w porównaniu!» Co To jest?! I Dlaczego jest właśnie takie?!

36 Jesteśmy bardzo różne, ale wszystkie umiemy szczekać!
I chociaż istnieje olbrzymia ilość gatunków zwierząt i owadów (samych tylko psów i kotów jest niezliczona ilość ras), ale wszystkie one mają analogiczną podstawową budowę Organizmów, to znaczy procesy informacyjne, które się w nich odbywają! (psy, chociaż są różne, wszystkie szczekają). Jesteśmy bardzo różne, ale wszystkie umiemy szczekać!

37 Prawo Analogii Form Rozwoju, w zasadzie, jest nieco podobne do Prawa Odpowiedniości, ale ma niektóre ważne różnice. Dzialając zgodnie z Prawem Odpowiedniości, otrzymuję wynik diagnostyki, profilaktyki i leczenia choroby na podstawie nałożonego informacyjnie PODOBIEŃSTWA. Na przykład, podobieństwo dłoni i stopy do Organizmu czlowieka według ilości części zewnętrznych – i na ciele, i na dłoni, i na stopie (terapia SU-DŻOK). A badając problem (stawiając diagnozę) zgodnie z Prawem Analogii Form Rozwoju, analizuję podobieństwo modelowe organów, układów i części Organizmu i podobieństwo ich fizjologii. Dzięki temu przeprowadzam modelowanie fizjologicznego współdzialania i procesów pomiędzy nimi… Dzialanie Prawa Analogii Form Rozwoju– to coś podobnego do dzialania uniwersalnego szablonu, za pomocą którego były “produkowane” oddzielne organy i układy.

38 Widzisz na rysunkach ich rzucające się w oczy podobieństwo kształtu?!
Weźmiemy jako przykład dwa takie “Portrety Analogowe” – pluca i tarczycę. Widzisz na rysunkach ich rzucające się w oczy podobieństwo kształtu?! I co ciekawsze, to podobieństwo potwierdzają nawet histologiczne parametry (czyli parametry na poziomie komórek)! Więc odpowiednio, zgodnie z Prawem Analogii Form Rozwoju, są one analogami również w procesach, które się w nich odbywają. Nie będę teraz je detalizował, bo przecież te lekcje są dla wszystkich, a to jest wąskie zagadnienie, które zainteresuje neofizjologów, ściślej, sensfizjologów. …Teraz, gdy jako lekarz stawiam diagnozę i podejmuję decyzję o leczeniu, to, znając dzialanie fundamentalnego Prawa Wszechświata – Prawa Analogii Form Rozwoju, wyraźnie uświadamiam sobie, że, jeżeli moja pacjentka ma problem z tarczycą, to nie jest to problem właśnie tarczycy, lecz jest to problem jej analogu – pluc! (a ściślej – naruszenie funkcji oddychania). Nauka sensfizjologika dowodzi, że tarczyca i pluca są analogami, podobnie jak mucha i karaluch – też są analogami, ponieważ oboje są owadami.

39 I jeśli zabijesz muchę… na przykład, chirurg wytnie tarczycę, bo stała się Z JAKIEGOŚ POWODU (nikt w medycynie dzić nie wie, z jakiego) za duża, to dla karalucha (w tym wypadku pluc) to niby nic nie znaczy! Ale tak się tylko wydaje!!! Bardzo wiele badań naukowych dowodzi, że drzewo, jako roślina, negatywnie reaguje na człowieka, który przedtem kosił gdzieś trawę – też roślinę!

40 Ciągle są trzymane pluc w stanie “rozdętym”.
Czy nie interesuje Cię czasem, po co tarczyca się powiększa? Albo po co tworzą się w niej guzy, guzki lub inne artefakty? Oraz po co problemy z tarczycą w większości wypadków są “kobiece”? Nauka sensfizjologika stawia prostą i jak zawsze logiczną diagnozę przyczynową: Analizując “choroby” tarczycy na podstawie Prawa Analogii Form Rozwoju, doszedłem do wniosku – a ten wniosek dał mi możliwość wyleczenia mnóstwa pacjentek – że problem polega na tarczycą sztucznym powstrzymywaniu przez osobę chorą na tarczycą oddychania (pracy pluc). Ciągle są trzymane pluc w stanie “rozdętym”. W stanie “ani wdech, ani wydech”! W taki sposób powstaje ciągłe blokowanie funkcji stawów mostkowo-żebrowych і kręgowo-żebrowych. Ale w każdym konkretnym wypadku staje się to dlatego, że takie kobiety (większość chorych) CHODZĄ NIE ODDYCHAJĄC!

41 To nie jest ich wina – to dzialanie intuicyjne!
Któraś z tych chorych kobiet miała, na przykład, bolesne miesiączki, któraś przeszła ingerencję operacyjną, jeszcze inna cierpiała bóle poporodowe… W ten sposób w ciągu wielu lat PRZYZWYCZAIŁY SIĘ do chodzenia w ciągłym napięciu nóg i oczekiwaniu bólu, oraz do ciągłej instynktownej “ucieczki” przed bólem. To nie jest ich wina – to dzialanie intuicyjne! Dlaczego czynią właśnie tak? Nauka sensfizjologika daje odpowiedź: W ten sposób kobieta zatrzymuje na dłużej webrane w pluca powietrze, a tam ono, kosztem procesu spalania (patrz ssensfizjologikę asymilacji tlenu), nagrzewając się, unosi kobietę, jak balon, chociażby troszkę ponad ziemią, uwalniając jej zmęczone nogi, brzuch, a także organy miednicowe od wagi ciała.

42 A do czego tu taka reakcja jak “choroba”?
Ona, tarczyca, jest zgodnie z Prawem Analogii Form Rozwoju analogiem pluc! I dlatego jest po prostu zmuszona reagować analogicznie (w przybliżeniu tak, jak reaguje szczekaniem pies na szczekanie innego psa, chociaż z wyglądu są różne – jeden to mały spaniel, a inny – olbrzymi dog). Tarczyca, którą Prawo Analogii Form Rozwoju zmusiło do reakcji, też “zaczyna szczekać” – albo analogicznym rozrostem tkanek, albo tworzeniem guzków tam, gdzie zatrzymały się procesy cyrkulacji w miejscach-analogach pluc, i tak dalej… To się odbywa na poziomie komórkowym. А poza tym biedna tarczyca ma jeszcze jeden problem! W chwili chodzenia w takim napięciu (w oczekiwaniu bólu) kobieta jest zmuszona do trzymania w ciągłym napięciu także mięśni szyi! No to jak tarczyca, odczuwając taki ucisk napiętych mięśni szyi, może funkcjonować normalnie? A JAK GŁOS MA BYĆ KOBIECY – TO ZNACZY ŁAGODNY I ŚPIEWNY?!

43 mamy szablon dla wszystkiego! i jest nim ucho
Prawo Analogii Form Rozwoju jest bardzo ważnym Prawem poznawania Zamysłu Stworzenia – to znaczy procesu projektowania Organizmu Człowieka Rozumnego, i jako przykład technologii projektowania Organizmu według Prawa Analogii Form Rozwoju weźmiemy taką WIDZIALNĄ część Organizmu jak ucho. Jest ono elementem uniwersalnym (cegiełką) budowy Organizmu Człowieka Rozumnego! Według wzorca ucha (formy jego rozwoju) Stwórca “szablonował” Formy Rozwoju i ciała Człowieka Rozumnego (na rys.) oraz większości organów wewnętrznych: mózgu, nerek, wątroby, żołądka, pluc i tak dalej. mamy szablon dla wszystkiego! i jest nim ucho

44 (z punktu widzenia Autora Projektu Człowieka Rozumnego - Stwórcy)…
Gdy prawdziwa kobieta poznając Prawo Analogii Form Rozwoju staje się Człowiekiem Świadomym – popatrzy ona na swoje ucho właśnie z tego punktu widzenia (z punktu widzenia Autora Projektu Człowieka Rozumnego - Stwórcy)… i właśnie to staje się chwilą przejrzenia na oczy i transformacji rozumności w świadomośći, przejrzawszy na oczy, już jako Człowiek Świadomy, rozpozna w uchu (w jego Formie Rozwoju) nie tylko uniwersalny szablon do formowania większości swoich organów wewnętrznych i mózgu, lecz również szablon do ksztaltowania rozwoju swojego Dziecka! “I wtedy, będąc Człowiekiem Świadomym, zamyśli się nad tym, czy ma nosić “zabawki” – kolczyki-cacki, stając się w ten sposób zabójcą rozwoju własnego dziecka, stwarzając problemy z jego umysłem I zdrowiem!...”

45 lecz również Prawo Form Rozwoju i Form Procesów w całym Wszechświecie!
… «Zabawki», podrażniając ucho, jak analoga mózgu, organów, koniecznie, prędzej czy później, spowodują analogiczne problemy w jej własnym mózgu, kształtując jego procesy, a także problemy w którymś z organów, który jest analogiczny kształtem do ucha! I wszystko to odbędzie się właśnie na tym odcinku mózgu, organu, gdzie, zgodnie z Prawom Analogii Form Rozwoju „szaleją kolczyki”! … Ale problemy powstaną nie tylko w jej własnych organach i układach, nie tylko w jej własnym mózgu, lecz również w organach, układach i mózgu Dziecka Rozwijającego. I nawet, czego dowodzi moja wieloletnia praktyka diagnostyczna, dziecka już urodzonego!!! Ile chorych dzieci z porażeniem mózgowym, autyzmem, oraz innymi problemami zdrowia i rozwoju STWORZONO pszez cacki mam! Cacki zmuszają Organizm dziecka do takiej reakcji! Przecież Prawo Analogii Form Rozwoju to nie drobnostka, a fundamentalne Prawo Wszechświata! I jest to nie tylko Prawo Analogii Form Rozwoju, lecz również Prawo Procesów. Powtarzam ważne: Organizm Człowieka Rozumnego, równeż dziecka, jest ZMUSZONY do reakcji. Przecież Prawo Analogii Form Rozwoju – to nie tylko Prawo dla tworzenia Człowieka Rozumnego, lecz również Prawo Form Rozwoju i Form Procesów w całym Wszechświecie!

46 Do czego potrzebna jest znajomość Prawa Analogii jako Prawa Procesów?
Daje nieograniczone możliwości korzystania z jego Mocy. Szablon to Szablon! Raz! - і już mamy gotowy analogiczny detal! Później wystarczy tylko troszeczkę podszlifować... Rozpatrzymy jeszcze jeden przykład podobnego “szablonowania” – dzialania tego Prawa, i nałożymy, na przykład, obrazek anatomiczny macicy z jajnikami na twarz kobiety… W tym wypadku nawet uprzedzona co do nauki sensfizjologiki osoba zrozumie, że dając odpowiednią swobodę oczom, brwiom, wargom, językowi i oddychaniu przez nos… z łatwością wpłyniemy na wszystkie problemy z żeńskimi organami płciowymi czy problemy z ukladem hormonalnym a nawet nie dopuścimy do powstania jakichkolwiek problemów! Przecież szablon to szablon!

47 Obojczyk jakżeż on jest podobny swoim kształtem do stopy!!!
Uświadom sobie to Prawo, Prawo Analogii Form Rozwoju, i popatrz na analogie że stopa Człowieka Rozumnego – ten najwaniejszy CZUŁY system sprężynowy dla zapewnienia Pionowości mobilnej Człowieka Rozumnego – z jednej strony, a jej analog obojczyk, z innej strony… Obojczyk jakżeż on jest podobny swoim kształtem do stopy!!! Po co?!

48 Przemyśl także następną analogię: Kompleksu kości pasa barkowego
(wraz z mostkiem) a Projektu Stworzenia form ciała kobiety... Lub odczuj analogię ukladu kości i funkcji pasa barkowego do kompleksu organów kobiety i funkcji żeńskiego układu płciowego... I odpowiedz sama Sobie – czy będą potrzebne “cierpienia dietetyczne”, aby osiągnąć kształty Wenus, lub czy mogą chorować kobiety, które opanowały Prawo Analogii?! NIGDY!!! Bo analog ma SWOBODĘ

49 puścić na wolność – żeby odnowić cyrkulację energii życiowej.
Wniosek logiczny (sensfizjologiczny), wypływający z przytoczonych wyżej (tylko pojedynczych) przykładów: Stan Ciągłego Zdrowia – to proces uświadomienia tego, którą brwią trzeba poruszać, aby “uwolnić” cyrkulację w stopie (przecież brew też jest jej analogiem według Prawa Analogii Formy Rozwoju!), lub aby odnowić funkcję i ruch obojczyka (przecież obojczyk jest analogiem Formy Rozwoju nie tylko stopy, lecz również brwi!). Lub jak trzeba zmienić pogląd na Świat, aby dać swobodę pasowi barkowemu і mostkowi, і tym samym nie tylko uprzedzić, lecz również wyleczyć raka macicy lub piersi… Trzeba uświadomić podstawową rzecz: Jakim okiem, jaką stopą, jaką cząsteczką warg, jaką lopatką lekko poruszać… to znaczy kogo z nich puścić na wolność – żeby odnowić cyrkulację energii życiowej. W tych krótkich lekcjach Kultury Fizjologicznej nie mam możliwości pokazania wszystkich istniejących analogii zgodnie z Prawem Analogii Form Rozwoju. Ale jestem pewien (i cieszę się z tego), że Sami je odnajdziecie według metodologii nauki sensfizjologiki i opracujecie już Swoje, własne, technologie renowacji Stałego Zdrowia! profesor Oleksandr Charczenko Ukraina, Łuck, telefon: , poczta: www. sensfiziologika.com. ua


Pobierz ppt "Metody ciągłej renowacji zdrowia"

Podobne prezentacje


Reklamy Google