Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat prezentacji: „O godność człowieka”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat prezentacji: „O godność człowieka”"— Zapis prezentacji:

1 Temat prezentacji: „O godność człowieka”
J19 Każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa swej osoby Pracę wykonał Jakub Wiercioch Klasa III a (bibliografia zostanie podana)

2 Wówczas Piłat wziął Jezusa i kazał Go ubiczować
A żołnierze uplótłszy koronę z cierni, włożyli Mu ją na głowę i okryli Go płaszczem purpurowym.

3 Potem podchodzili do Niego i mówili: «Witaj, Królu Żydowski!»
I policzkowali Go. A Piłat ponownie wyszedł na zewnątrz i przemówił do nich: Oto wyprowadzam Go do was na zewnątrz, abyście poznali, że ja nie znajduję w Nim «żadnej winy »

4 Gdy Go ujrzeli arcykapłani i słudzy, zawołali: «Ukrzyżuj! Ukrzyżuj!»
Jezus więc wyszedł na zewnątrz, w koronie cierniowej i płaszczu purpurowym. Piłat rzekł do nich: «Oto Człowiek». Gdy Go ujrzeli arcykapłani i słudzy, zawołali: «Ukrzyżuj! Ukrzyżuj!» Rzekł do nich Piłat: «Weźcie Go i sami ukrzyżujcie! Ja bowiem nie znajduję w Nim winy»

5 Gdy Piłat usłyszał te słowa, uląkł się jeszcze bardziej
Odpowiedzieli mu Żydzi: «My mamy Prawo, a według Prawa powinien On umrzeć, bo sam siebie uczynił Synem Bożym». Gdy Piłat usłyszał te słowa, uląkł się jeszcze bardziej

6 Rzekł więc Piłat do Niego:
Wszedł znów do pretorium i zapytał Jezusa: «Skąd Ty jesteś?» Jezus jednak nie dał mu odpowiedzi.  Rzekł więc Piłat do Niego: «Nie chcesz mówić ze mną? Czy nie wiesz, że mam władzę uwolnić Ciebie i mam władzą Ciebie ukrzyżować?»

7 Odtąd Piłat usiłował Go uwolnić. Żydzi jednak zawołali:
Jezus odpowiedział: «Nie miałbyś żadnej władzy nade Mną, gdyby ci jej nie dano z góry. Dlatego większy grzech ma ten, który Mnie wydał tobie».  Odtąd Piłat usiłował Go uwolnić. Żydzi jednak zawołali: «Jeżeli Go uwolnisz, nie jesteś przyjacielem Cezara. Każdy, kto się czyni królem, sprzeciwia się Cezarowi».

8 Podsumowanie Artykuł 5 Nie wolno nikogo torturować ani karać lub traktować w sposób okrutny, nieludzki lub poniżający. Artykuł ten wywodzi się z „Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ” z roku 1948 Prezentacja przedstawia skazanie Jezusa na śmierć. Zawarte fragmenty Biblii opisują poszczególne etapy łamania praw człowieka przez torturowanie go, niesłuszne karanie oraz w okrutny i poniżający sposób traktowanie.


Pobierz ppt "Temat prezentacji: „O godność człowieka”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google