Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jowita Leminowska I Natalia Kiela .

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jowita Leminowska I Natalia Kiela ."— Zapis prezentacji:

1 Jowita Leminowska I Natalia Kiela .
Szkocja – prezentacja Jowita Leminowska I Natalia Kiela .

2 Szkocja - Loch Ness . Loch Ness jest jednym z wielu połączonych ze sobą jezior szkockich, które powstały w miejscach wyrzeźbionych przez lodowiec w czasie ostatniej epoki lodowcowej. Przejrzystość wody w Loch Ness jest niska, co jest spowodowane dużą zawartością torfu w ziemi przylegającej do jeziora. Loch Ness jest drugim co do wielkości szkockim jeziorem, ma powierzchnię 56,4 km², ale ma największą objętość dzięki swojej głębokości. W najgłębszym miejscu mierzy ono 226 m.

3 Pomnik Psiaka Mały skye terrier o ogromnym sercu. Jego posąg do dziś stoi niedaleko Royal Museum of Scotland w Edynburgu. Pilnuje wejścia na cmentarz, na którym, półtora wieku temu, spędził 14 lat przy grobie swego pana stycznia 1872 roku Bobby zdechł. Przeżył 16 lat. Przez 2 lata żył razem ze swoim ukochanym panem, Johnem Grayem, przez pozostałe 14 lat nie opuszczał jego grobu. Nie było serca, którego nie poruszyłaby historia Bobbiego

4 Kilt  Kilt – narodowy strój szkocki. Jest to szkocka spódniczka zrobiona z tartanu, czyli materiału w szkocką kratę. Z bardzo dużej szerokości tego materiału szyje się kilt, plisując go i składając na fason spódnicy kopertowej. Należy dodać, że kolor kraty na materiale i dokładny jej wzór zależy od klanu danego Szkota/Szkotki.

5 The Hihgland Games :P Szkoccy górale zbierali się raz do roku i popisywali siłą i zręcznością wykorzystując przedmioty, z którymi mieli styczność na co dzień – młoty, pnie drzew i głazy z górskich rzek. Tak powstały najważniejsze konkurencje Highland Games.

6 William Wallace . Syn skromnego właściciela ziemskiego, Sir Alana Wallace'a, miał dwóch braci: Malcolma i Johna Wallace'ów. Dzieje Williama przed 1297 są nieznane. Po wybuchu powstania przeciw Anglikom w 1297 roku, Wallace został jego przywódcą

7 Mapa Szkocji .

8 Zamek Eilean Donan .=D Zamek został wzniesiony w r. przez szkockiego króla Aleksandra II. Uważa się, że służył za schronienie Robertowi Bruce'owi podczas jego ucieczki przed angielskim wojskiem. Na początku XX wieku odrestaurowano go. Obecnie jest dostępny dla zwiedzających. W pogodny dzień można z niego zobaczyć wyspę Skye.

9 Natalia Kiela I Jowita Leminowska .
Koniec Natalia Kiela I Jowita Leminowska .


Pobierz ppt "Jowita Leminowska I Natalia Kiela ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google