Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Samorządowych Gimnazjum w Bielinach Projekt Przystań COOLtura realizowany w ramach programu Szkoły Jagiellońskie Projekt Szkoły Jagiellońskie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Samorządowych Gimnazjum w Bielinach Projekt Przystań COOLtura realizowany w ramach programu Szkoły Jagiellońskie Projekt Szkoły Jagiellońskie."— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół Samorządowych Gimnazjum w Bielinach Projekt Przystań COOLtura realizowany w ramach programu Szkoły Jagiellońskie Projekt Szkoły Jagiellońskie dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwoju Zasobów Ludzkich, działanie 2.1 Zwiększenie dostępu do edukacji- promocja kształcenia przez całe życie

2 Gimnazjum w Bielinach przystąpiło do konkursu na projekt wyrównujący szanse edukacyjne dzieci z obszarów wiejskich. Spośród 100 wniosków wybranych z całej Polski przez Kapitułę Konkursową wyłoniono 50 szkół finałowych, które otrzymały dofinansowanie na realizację Projektów Inicjujących. Nasze gimnazjum zwyciężyło w tak silnej rywalizacji i otrzymaliśmy na nasze działania dotację w wysokości 120 tys. zł. To jest duży sukces a zarazem wyzwanie. Stanęliśmy na wysokości zadania i wdrożyliśmy do realizacji zaplanowane zajęcia pozalekcyjne. Nasz projekt nazywa się Przystań COOLtura. W jego zakresie realizowane są następujące zajęcia pozalekcyjne: - Gadu – gadu o sztuce – klub dyskusyjny ( poznanie różnorodnych form dyskusji, bezpośredni kontakt z różnymi dziedzinami sztuki) -Fotograficzna grupa działania Stop – klatka ( nabycie umiejętności komponowania fotografii, organizowania wystawy, obsługa sprzętu i oprogramowania służącego do obróbki zdjęć) - HELLO – HALLO angielsko – niemiecka szkółka językowa ( poznanie języka angielskiego i niemieckiego przy użyciu nowoczesnych i atrakcyjnych metod).

3 W projekt zaangażowało się 12 nauczycieli uczących różnych przedmiotów: 1.Anna Matałowska 2.Ilona Saletra 3.Edyta Góra 4.Małgorzata Winiarska 5.Danuta Jóźwik 6.Julita Skrzyniarz 7.Renata Przepióra 8.Marzena Bera 9.Beata Krawczyk 10.Michał Obarzanek 11.Regina Kałuża 12.Dariusz Wiącek

4 Celem Koła jest zapoznanie młodych ludzi z cyfrowymi technikami fotograficznymi oraz komputerową obróbką zdjęć. Zajęcia są okazją do poznania elementów fizyki, geografii, plastyki, informatyki, biologii, historii, do innego spojrzenia na otaczającą przyrodę i zabytki. Priorytetem we wszystkich działaniach jest kształcenie umiejętności różnego postrzegania otaczającego świata, pokazanie uczniom nowych możliwości rozwoju. Fotograficzna grupa działania Stop – klatka

5 W zakresie wyboru profesjonalnego sprzętu i oprogramowania do obróbki zdjęć swoją pomoc zaoferował Pan Jarosław Jamrożek, który podzielił się z nami swoim doświadczeniem. Zajęcia odbywają się na terenie szkoły oraz w plenerze. Zorganizowany Jesienny Rajd Edukacji Ekologicznej pod hasłem Poznaj swoje środowisko, pozwolił na pozyskanie oraz prezentacje pierwszych fotografii wykonanych na trasie Miedziana Góra - Tumlin, obejmujących krajobraz wychodni skalnych czerwonego piaskowca triasowego oraz pomnika przyrody nieożywionej Piekło Kamień.

6 Kolejny wyjazd możliwy dzięki środkom z projektu Szkoły Jagiellońskie pozwolił zwiedzić Pałac Biskupów Krakowskich oraz obejrzeć wystawę pt.: Pasja zbierania w Muzeum Narodowym w Kielcach. Uczniowie zapoznali się z różnorodnością zainteresowań kolekcjonerskich, przepięknymi eksponatami z różnych stron świata oraz kolekcją barokowych portretów trumiennych. We wrześniu członkowie Koła Fotograficznego i LOP wzięli udział w rajdzie Nowa Słupia – Święty Krzyż – Huta Szklana, w czasie którego wykonali fotograficzną dokumentację. Najlepsze zdjęcia zostały umieszczone w pracy konkursowej pt.: Ekosystem leśny to funkcjonalny układ organizmów uwarunkowanych ich wzajemnym oddziaływaniem na siedlisko i siedliska na występujące w nim organizmy. Spróbuj udowodnić tę tezę na przykładzie obserwacji ekosystemu leśnego w najbliższej okolicy.

7 We wrześniu odbyły się pierwsze zajęcia plenerowe w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Młodzież na wystawie fotografii w Muzeum Przyrodniczym pt.: Magia Kresowej Przyrody podziwiała zdjęcia, które zrobiły na nich ogromne wrażenie. Kontynuacją podejmowanych działań w listopadzie był wyjazd do Łodzi. Uczniowie zwiedzili Muzeum Kinematografii Polskiej, zabytki architektury łódzkiej oraz Stary Cmentarz Żydowski. Zajęcia warsztatowe, które odbyły się w Galerii Fotografii przy Towarzystwie Fotografików Łódzkich wniosły ciekawe spostrzeżenia uczestników na temat nowatorskiego spojrzenia na współczesną fotografię artystyczną.

8 Zgodnie z założeniem koła uczestnicy dokumentują uroczystości szkolne i środowiskowe. Rocznica Odzyskania Niepodległośc i w Gminie Bieliny Dzień Kultury i Tradycji Gminy Bieliny Światowy Dzień AIDS


Pobierz ppt "Zespół Szkół Samorządowych Gimnazjum w Bielinach Projekt Przystań COOLtura realizowany w ramach programu Szkoły Jagiellońskie Projekt Szkoły Jagiellońskie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google