Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Formować się i pracować razem staje się dziś nową sposobnością, aby ożywić środowiska wychowawcze i czynić je coraz bardziej otwartymi na przyjęcie wyzwań,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Formować się i pracować razem staje się dziś nową sposobnością, aby ożywić środowiska wychowawcze i czynić je coraz bardziej otwartymi na przyjęcie wyzwań,"— Zapis prezentacji:

1

2 Formować się i pracować razem staje się dziś nową sposobnością, aby ożywić środowiska wychowawcze i czynić je coraz bardziej otwartymi na przyjęcie wyzwań, jakie stawia złożona rzeczywistość wielokulturowa.

3 Poprzez wychowanie prewencyjne przemierzamy najważniejszą drogę amorevolezza odkrywamy salezjańską asystencję jako obecność wśród dziewcząt i chłopców czujemy konieczność zaangażowania się przy wzajemnym dowartościowaniu różnych funkcji i powołań. Poprzez wychowanie prewencyjne przemierzamy najważniejszą drogę amorevolezza odkrywamy salezjańską asystencję jako obecność wśród dziewcząt i chłopców czujemy konieczność zaangażowania się przy wzajemnym dowartościowaniu różnych funkcji i powołań.

4 Wspólnota wychowawcza jest doświadczeniem współodpowiedzialności i wzajemności. Jest ona autentyczna, jeżeli żyje zgodnie z ideałami, które głosi (K 68). Przede wszystkim nie jest ona jedynie strukturą, ale mentalnością, sposobem bycia i pracy razem. Wspólnota wychowawcza jest doświadczeniem współodpowiedzialności i wzajemności. Jest ona autentyczna, jeżeli żyje zgodnie z ideałami, które głosi (K 68). Przede wszystkim nie jest ona jedynie strukturą, ale mentalnością, sposobem bycia i pracy razem.

5 Nowością, która ostatnimi czasy bardzo wyraźnie jawi się w Kościele, jest prośba ze strony laikatu o podzielanie z zakonnikami i siostrami zakonnymi nie tylko działalności, ale także duchowości i posłannictwa.

6 Prośba ta jest dla nas apelem, aby sprzyjać wzajemnemu zrozumieniu bogactwa każdego stanu i wymaga jasnej świadomości naszej tożsamości kobiet wezwanych do dawania świadectwa o prymacie Boga i miłości w radykalnym wyborze pójścia za Jezusem czystym, ubogim i posłusznym. Formować się i pracować razem staje się dziś nową sposobnością, aby ożywić środowiska wychowawcze i czynić je coraz bardziej otwartymi na przyjęcie wyzwań, jakie stawia złożona rzeczywistość wielokulturowa.

7 System prewencyjny, w pierwszej kolejności w naszych wspólnotach CMW, powinien wyrażać się troskliwą miłością, która sprzyja radości z tego, że jesteśmy razem i razem pracujemy.

8 Językiem najbardziej skutecznym i zrozumiałym dla wszystkich jest świadectwo życia. Razem ze świeckimi zdobywamy umiejętności rozeznawania i angażujemy się w dzieło ewangelizacji wyrażonej w stylu systemu prewencyjnego.

9 dynamizm miłości w misji


Pobierz ppt "Formować się i pracować razem staje się dziś nową sposobnością, aby ożywić środowiska wychowawcze i czynić je coraz bardziej otwartymi na przyjęcie wyzwań,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google