Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podróż po Ochocie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podróż po Ochocie."— Zapis prezentacji:

1 Podróż po Ochocie

2 To najgęściej zaludniona dzielnica Warszawy
Jest jedną z dzielnic Warszawy, położoną w najbliższym sąsiedztwie centrum miasta. To najgęściej zaludniona dzielnica Warszawy (9447 osób/km²). Dzielnica swoją nazwę zawdzięcza, prawdopodobnie, karczmie „Ochota”, która znajdowała się na miejscu dzisiejszego bloku przy ulicy Kaliskiej 1. Nazwa Ochota pojawia się dopiero w XVIII w. i była to wieś należąca do gminy Czyste i parafii Wielka Wola.

3 Nasz spacer rozpoczniemy od naszej szkoły im
Nasz spacer rozpoczniemy od naszej szkoły im. Juliana Przybosia Nr 61, a następnie odwiedzimy: -Fort Szczęśliwice -Park Szczęśliwicki, -Plac NarutowiczA Kościół POD WEZWANIEM N.M.P. Pomnik Gabriela Narutowicza -Filtry williama Lindleya.

4 Plan naszej wycieczki po Ochocie

5 Wycieczkę zaczynamy od naszej szkoły

6 1.Szkoła nr 61 Jesteśmy szkołą z oddziałami integracyjnymi. Uczymy się razem z dziećmi niepełnosprawnymi. Jesteśmy otwarci na ich problemy i poprzez wspólna naukę wiele się od siebie uczymy. W 2000 szkoła otrzymała Zielony Certyfikat I i II stopnia. Jest to ogólnopolski program realizowany przez Fundacje Edukacji Ekologicznej EKO OKO pod patronatem Ministra Środowiska i MENiS i jest symbolem wysokiej jakości nauczania i działań na rzecz środowiska przyrodniczego.

7 Następny etap to Fort Szczęśliwice

8 2.Fort Szczęśliwice Fort Szczęśliwice jest położony na Ochocie, tuż przy Alejach Jerozolimskich, częściowo otoczony fosą. Obecnie znajdują się tu ogródki działkowe, ale pewnie niedługo fort zniknie, a na jego miejscu powstaną osiedla mieszkaniowe.

9 Teraz odwiedzimy pobliski park

10 3. Park Szczęśliwicki Na terenie dzielnicy istnieje jeden z trzech w Europie całoroczny stok narciarski na Górce Szczęśliwickiej. Długość trasy zjazdowej wynosi 230 m., przy różnicy poziomów 40 metrów. To raj dla narciarzy .

11 Teraz dłuższa droga do miejsca skąd pochodzi nazwa dzielnicy

12 4. Karczma „OCHOTA” Pan Jarosław Zieliński w swoim przewodniku po Ochocie ("Ochotnicy na spacer"), napisał, że po raz pierwszy zaznaczono tą karczmę na planie miasta w 1829 roku ! Karczma Ochota miała też, 3 kuźnie, 2 cegielnie i glinianki przy miejskich rogatkach. Obecnie jest to chyba jedyna karczma, której istnienie upamiętniono tablicą.

13 Teraz krótki spacer do kościoła

14 5. Kościół Najświętszej Marii Panny
Kamień węgielny pod budowę świątyni poświęcono 24 XI Budowa trwała wiele lat, a w 1944 świątynia uległa zniszczeniu a drewniana dzwonnica spłonęła i nigdy nie została odbudowana. Kościół jest świątynią parafialną, parafii św. Jakuba Apostoła i tu przychodzimy na rekolekcje.

15 Teraz zobaczymy pomnik
G. Narutowicza

16 6. Pomnik Gabriela Narutowicza
Pomnik upamiętnia Pierwszego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który zginął pięć dni po zaprzysiężeniu. Gabriel Narutowicz został zastrzelony w galerii "Zachęta„.

17 Ostatni etap naszej wycieczki – Filtry Warszawskie

18 7. Filtry Williama Lindleya
Filtry warszawskie są położone w najwyższym punkcie miasta. Pełnią bardzo ważną funkcję. Filtrują i uzdatniają wodę z Wisły, z której korzystamy. Teren filtrów swoim obszarem wyróżnia się w przestrzeni miasta jako jedna z charakterystycznych powierzchni widocznych nawet w skali satelitarnej.

19 Widok Filtrów Warszawskich z perspektywy

20 To niestety już koniec naszej wycieczki
W naszej krótkiej prezentacji odwiedziliśmy tylko niektóre, charakterystyczne miejsca naszej dzielnicy. Myślimy, że zachęciliśmy do odwiedzenia naszej dzielnicy, zapoznania się z jej ciekawą historią i odbycia dłuższego spaceru


Pobierz ppt "Podróż po Ochocie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google