Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jest jedną z dzielnic Warszawy, położoną w najbliższym sąsiedztwie centrum miasta. To najgęściej zaludniona dzielnica Warszawy (9447 osób/km²). Dzielnica.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jest jedną z dzielnic Warszawy, położoną w najbliższym sąsiedztwie centrum miasta. To najgęściej zaludniona dzielnica Warszawy (9447 osób/km²). Dzielnica."— Zapis prezentacji:

1

2 Jest jedną z dzielnic Warszawy, położoną w najbliższym sąsiedztwie centrum miasta. To najgęściej zaludniona dzielnica Warszawy (9447 osób/km²). Dzielnica swoją nazwę zawdzięcza, prawdopodobnie, karczmie Ochota, która znajdowała się na miejscu dzisiejszego bloku przy ulicy Kaliskiej 1. Nazwa Ochota pojawia się dopiero w XVIII w. i była to wieś należąca do gminy Czyste i parafii Wielka Wola.

3

4 Plan naszej wycieczki po Ochocie

5 Wycieczkę zaczynamy od naszej szkoły

6 Jesteśmy szkołą z oddziałami integracyjnymi. Uczymy się razem z dziećmi niepełnosprawnymi. Jesteśmy otwarci na ich problemy i poprzez wspólna naukę wiele się od siebie uczymy. W 2000 szkoła otrzymała Zielony Certyfikat I i II stopnia. Jest to ogólnopolski program realizowany przez Fundacje Edukacji Ekologicznej EKO OKO pod patronatem Ministra Środowiska i MENiS i jest symbolem wysokiej jakości nauczania i działań na rzecz środowiska przyrodniczego.

7 Następny etap to Fort Szczęśliwice

8 Fort Szczęśliwice jest położony na Ochocie, tuż przy Alejach Jerozolimskich, częściowo otoczony fosą. Obecnie znajdują się tu ogródki działkowe, ale pewnie niedługo fort zniknie, a na jego miejscu powstaną osiedla mieszkaniowe.

9 Teraz odwiedzimy pobliski park

10 Na terenie dzielnicy istnieje jeden z trzech w Europie całoroczny stok narciarski na Górce Szczęśliwickiej. Długość trasy zjazdowej wynosi 230 m., przy różnicy poziomów 40 metrów. To raj dla narciarzy.

11 Teraz dłuższa droga do miejsca skąd pochodzi nazwa dzielnicy

12 Pan Jarosław Zieliński w swoim przewodniku po Ochocie ("Ochotnicy na spacer"), napisał, że po raz pierwszy zaznaczono tą karczmę na planie miasta w 1829 roku ! Karczma Ochota miała też, 3 kuźnie, 2 cegielnie i glinianki przy miejskich rogatkach. Obecnie jest to chyba jedyna karczma, której istnienie upamiętniono tablicą.

13 Teraz krótki spacer do kościoła

14 Kamień węgielny pod budowę świątyni poświęcono 24 XI Budowa trwała wiele lat, a w 1944 świątynia uległa zniszczeniu a drewniana dzwonnica spłonęła i nigdy nie została odbudowana. Kościół jest świątynią parafialną, parafii św. Jakuba Apostoła i tu przychodzimy na rekolekcje.

15 Teraz zobaczymy pomnik G. Narutowicza

16 Pomnik upamiętnia Pierwszego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który zginął pięć dni po zaprzysiężeniu. Gabriel Narutowicz został zastrzelony w galerii "Zachęta.

17 Ostatni etap naszej wycieczki – Filtry Warszawskie

18 Filtry warszawskie są położone w najwyższym punkcie miasta. Pełnią bardzo ważną funkcję. Filtrują i uzdatniają wodę z Wisły, z której korzystamy. Teren filtrów swoim obszarem wyróżnia się w przestrzeni miasta jako jedna z charakterystycznych powierzchni widocznych nawet w skali satelitarnej.

19 Widok Filtrów Warszawskich z perspektywy

20 To niestety już koniec naszej wycieczki W naszej krótkiej prezentacji odwiedziliśmy tylko niektóre, charakterystyczne miejsca naszej dzielnicy. Myślimy, że zachęciliśmy do odwiedzenia naszej dzielnicy, zapoznania się z jej ciekawą historią i odbycia dłuższego spaceru


Pobierz ppt "Jest jedną z dzielnic Warszawy, położoną w najbliższym sąsiedztwie centrum miasta. To najgęściej zaludniona dzielnica Warszawy (9447 osób/km²). Dzielnica."

Podobne prezentacje


Reklamy Google