Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kupuję EKO Jem EKO. Projekt: Z TIKIEM PO ZDROWIE Od kilku lat nasza szkoła nosi tytuł: Szkoły Propagującej Zdrowie Szkoły Propagującej Zdrowie Szkoła.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kupuję EKO Jem EKO. Projekt: Z TIKIEM PO ZDROWIE Od kilku lat nasza szkoła nosi tytuł: Szkoły Propagującej Zdrowie Szkoły Propagującej Zdrowie Szkoła."— Zapis prezentacji:

1 Kupuję EKO Jem EKO

2 Projekt: Z TIKIEM PO ZDROWIE Od kilku lat nasza szkoła nosi tytuł: Szkoły Propagującej Zdrowie Szkoły Propagującej Zdrowie Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która: w szczególny sposób propaguje zdrowy styl życia wśród uczniów, wyposaża ich w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia, kształtuje w nich poczucie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, prowadzi wszechstronną edukację propagującą zdrowie, włącza do działań prozdrowotnych zarówno uczniów szkoły jak i rodziców.

3 Celem zadania było nakręcenie filmu o miejscach, gdzie można kupić ekologiczne produkty i gdzie w Lublinie można zdrowo zjeść Głównym bohaterem filmu, który powstał podczas naszego wyjazdu, jest Paweł - jeden z uczniów. Gra on postać chłopca, który w wolnych chwilach uwielbia raczyć się tzw. fast-food'ami. Wybrana grupa uczniów eko zabiera Pawła na wycieczkę po mieście, pokazując mu miejsca gdzie może zjeść smacznie i zdrowo lub tanio kupić żywność ekologiczną. Po odwiedzeniu w/w miejsc, nasz bohater Paweł zobowiązuje się do zmiany sposobu odżywiania się i przekonania w pełni do ekologicznej żywności. Stwierdza również, że już nigdy więcej nie będzie jeść fast-food'ów i zastąpi je zdrowymi zamiennikami. Zadba także o to, aby w jego diecie figurowały głównie owoce, a przede wszystkim warzywa. Bo przecież zdrowe nie musi być nudne!

4 W trakcie realizacji naszej wycieczki odwiedziliśmy: Centrum Handlowe Plaza Lublin, a w nim: punkt 'Sielsko Anielsko' i 'Salad Story Centrum Handlowe Galeria Orkana i mieszczący się tam: niewielki sklepik z produktami z farm ekologicznych Secret Garden Centrum Handlowe E. Leclerc, gdzie pewną część dużej powierzchni halowej zajmowały regały z produktami eko, oraz sklepik z ekologiczną żywnością Magiczny Ogród Zielony Talerzyk - eko-restauracja mieszcząca się w miasteczku akademickim, Pyzata Chata - jedna z sieci restauracji oferujących zdrową, ekologiczną żywność, Targ warzywno-owocowy na jednym z lubelskich osiedli, Drewniane domki, gdzie można zakupić ekologiczne mleko.

5 W trakcie realizacji naszej wycieczki odwiedziliśmy: C.H. PLAZA LUBLIN SIELSKO ANIELSKO C.H. PLAZA LUBLIN SALAD STORY

6 W trakcie realizacji naszej wycieczki odwiedziliśmy: GALERIA ORKANA SECRET GARDEN C.H LECLERC MAGICZNY OGRÓD

7 W trakcie realizacji naszej wycieczki odwiedziliśmy: UL. ZANA TARGOWISKO MIEJSKIE C.H LECLERC DREWNIANY DOMEK Z EKOLOGICZNYM MLEKIEM

8 ZIELONY TALERZYK – EKO RESTAURACJA W trakcie realizacji naszej wycieczki odwiedziliśmy:

9 PYZATA CHATA – PYSZNE EKOLOGICZNE JEDZENIE W trakcie realizacji naszej wycieczki odwiedziliśmy:

10 W skład zespołu pod opieką p. M. Stafińskiej i p. W. Pojęta przygotowującego projekt KUPUJĘ EKO – JEM EKO weszli: "Jem eko!" - grupa uczniów odpowiedzialna za wyszukanie w Lublinie miejsc, gdzie można zjeść potrawy ekologiczne: Julia Szewc, Julia Litwinek, Oliwia Falba. "Kupuję eko!" - grupa uczniów odpowiedzialna za wyszukanie miejsc, gdzie można kupić żywność i produkty ekologiczne: Daria Pitek, Weronika Budzyńska, Klaudia Stasiak. "Grupa TiK" - której głównym zadaniem będzie nakręcenie filmu oraz przygotowanie prezentacji multimedialnej, dokumentującej odbytą wycieczkę do centrum miasta i okolic w poszukiwaniu miejsc, gdzie można zakupić oraz skosztować ekologiczną żywność: Mateusz Jabłoński, Weronika Matysiewicz, Patryk Walczak, Patryk Suszek.


Pobierz ppt "Kupuję EKO Jem EKO. Projekt: Z TIKIEM PO ZDROWIE Od kilku lat nasza szkoła nosi tytuł: Szkoły Propagującej Zdrowie Szkoły Propagującej Zdrowie Szkoła."

Podobne prezentacje


Reklamy Google