Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa Nr 21 im. kpt. ż. w. K. O

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa Nr 21 im. kpt. ż. w. K. O"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa Nr 21 im. kpt. ż. w. K. O
Szkoła Podstawowa Nr 21 im.kpt.ż.w.K.O.Borchardta Gdańsk Na Stoku 43 tel.fax

2 „Od morza jesteśmy...” Program Edukacji Morskiej

3 Szkolny Klub Przyjaciół Morza
Celem nadrzędnym programu jest: kultywowanie i rozwijanie marynistycznych tradycji naszej szkoły, ukazanie uczniom bogactwa doznań wypływających z kontaktów człowieka z morzem i pięknem naszego regionu, dostrzeganie problemu ochrony czystości wód i szacunku dla pracy ludzi morza. W ramach działalności Szkolnego Klubu Przyjaciół Morza zapraszamy na: gry i zabawy o tematyce morskiej zajęcia plastyczno – muzyczne konkursy i quizy sportowe potyczki morskie turnieje szkół borchardtowskich na Darze Pomorza chrzest morski i inne uroczystości o charakterze marynistycznym wycieczki, spacery i biwaki pod hasłem „Bliżej morza” zwiedzanie nabrzeży i statków rejsy statkiem ciekawe lekcje w Centralnym Muzeum Morskim w Gdańsku i Akwarium gdyńskim oraz inne atrakcje.

4 A tak było…

5 2007 Ślubowanie klasy I – chrzest morski Konkurs „Barwy morza”
Konkurs plastyczno-literacki „Pod żaglami Białej Fregaty”

6 Ślubowanie klasy I – chrzest morski

7

8 Konkurs plastyczny „Barwy morza”

9

10

11

12 „Pod żaglami Białej Fregaty”
Konkurs literacko-plastyczny

13

14

15

16 2008 Biwak w Sobieszewie Morska Gdynia
Międzyszkolny konkurs piosenki marynistycznej Konkurs piosenki morskiej

17 Biwak w Sobieszewie

18

19

20 Morska Gdynia

21

22

23

24 Konkurs marynistyczny w Sobieszewie

25

26

27

28 Konkurs piosenki morskiej

29 2009 Konkurs z okazji stulecia Daru Pomorza
100 lat Daru Pomorza – prelekcja Potyczki morskie konkurs marynistyczny z okazji Dnia Hanzy pod hasłem "Wiatr od morza„ w domu kultury „Łaźnia”. Ślubowanie klas pierwszych– chrzest morski

30 Konkurs z okazji stulecia Daru Pomorza

31

32

33 100 lat Daru Pomorza – prelekcja

34

35

36 Potyczki morskie

37

38

39 2010 Muzeum Morskie Smocze łodzie Dzień otwarty szkoły Dzień patrona
Potyczki sportowe o tytuł wilka morskiego Potyczki morskie Akademia morska Międzyszkolny konkurs marynistyczny w Sobieszewie

40 Muzeum Morskie Dnia 24 czerwca uczestnicy Szkolnego Klubu Przyjaciół Morza wzięli udział w lekcji muzealnej pt. "Legendy gdańskie" w Centralnym Muzeum w Gdańsku. Zajęcia, które odbyły się w tzw. "sercu" Żurawia zwieńczyły działania klubu w roku szkolnym 2009/2010. Z uwagi na bardzo ciekawą ofertę edukacyjną CMM z pewnością powrócimy do muzeum w przyszłym roku szkolnym. Ahoj !

41

42

43 Smocze łodzie Dnia 23 czerwca w ramach programu edukacji morskiej klasy I i II wzięły udział w rejsie smoczą łodzią po Motławie. Dzieci pod okiem instruktora uczyły się zespołowego wiosłowania i współdziałania w grupie. Zabawa była przednia!

44

45

46 Szkolnego Klubu Przyjaciół Morza
Dzień otwarty szkoły Dnia 22 czerwca zorganizowaliśmy zajęcia przy drzwiach otwartych. Dla naszych gości przygotowaliśmy prezentację Szkolnego Klubu Przyjaciół Morza

47

48

49 Dzień patrona

50

51

52 Potyczki sportowe o tytuł wilka morskiego
Podczas festynu rodzinnego odbyły się potyczki sportowe o tytuł "Wilka Morskiego". W kategorii klas młodszych zwyciężyły dzieci z klasy II, a wśród uczniów klas starszych tytuł "Wilka Morskiego" zdobyła klasa VI. Ten dzień pełen wrażeń i radości zakończyliśmy poczęstunkiem w postaci pieczonych kiełbasek, przygotowanym przez nasze Panie ze stołówki oraz słodkimi prezentami.

53

54

55 Potyczki morskie o puchar Kpt. ż. w. K.O. Borchardta w Gdyni
Dnia 25 marca członkowie Szkolnego Klubu Przyjaciół Morza uczestniczyli w "Potyczkach Morskich" - corocznym turnieju organizowanym przez SP 40 w Gdyni. Konkurs dotyczył znajomości biografii i dorobku kpt. ż. w. K.O. Borchardta oraz był sprawdzianem wiedzy marynistycznej. Zespół z naszej szkoły zaprezentował wysoka formę, dowodem tego był zdobyty przez dzieci puchar.

56

57

58

59 Akademia morska Dnia 1 czerwca uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka i święto patrona naszej szkoły. W pierwszej części uroczystości, dzieci ze Szkolnego Klubu Przyjaciół Morza przygotowały akademię morska, poświęconą biografii kpt. ż.w. K.O. Borchardta. Następnie uczniowie z kl. IV - VI wzięli udział w konkursie wiedzy o patronie. Reprezentacja klasy V zdobyła I miejsce - gratulujemy ! Następnie pierwszoklasiści poddani zostali próbie chrztu morskiego, którego dokonali Neptun oraz Prozerpina.

60

61

62 Międzyszkolny konkurs marynistyczny w Sobieszewie
Dnia 29 kwietnia uczennice naszej szkoły wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Marynistycznym "Wśród morskich fal", zorganizowanym po raz kolejny w SP 87 w Sobieszewie. Agnieszka Sochalska zaprezentowała szantę pt. "Wiej wietrze wiej", za którą otrzymała wyróżnienie. III miejsce zajęła Martyna Orzechowska za wykonanie piosenki "Kołysze się statek". Piosenkę "Morskie opowieści" zaśpiewała nasza najmłodsza uczennica Weronika Korwel.

63

64

65 2011 Potyczki morskie o puchar kpt. ż. w. K.O. Borchardta w Gdyni
Zajęcia edukacyjne w Muzeum Bursztynu Warsztaty w Akwarium Gdyńskim Turniej szkół borchardtowskich na Darze Pomorza.

66 Potyczki morskie o puchar Kpt. ż. w. K.O. Borchardta w Gdyni

67

68

69

70 Zajęcia edukacyjne w Muzeum Bursztynu

71

72

73 Warsztaty w Akwarium Gdyńskim

74

75

76

77

78

79

80 Turniej szkół borchardtowskich na Darze Pomorza.

81

82

83

84 Ahoj Wilki Morskie !


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa Nr 21 im. kpt. ż. w. K. O"

Podobne prezentacje


Reklamy Google