Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyniki ankiety przeprowadzonej w SP 15 w klasach 4-6. "Wiem co jem".

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyniki ankiety przeprowadzonej w SP 15 w klasach 4-6. "Wiem co jem"."— Zapis prezentacji:

1 Wyniki ankiety przeprowadzonej w SP 15 w klasach 4-6. "Wiem co jem".

2 Ile jesz dziennie posiłków? a)2 b)3 c)4 d)Więcej Prawie połowa ankietowanych (47%) je 4 i więcej posiłków dziennie, niepokoi fakt, że 7% (17 uczniów) je tylko 2 posiłki.

3 Jak często jesz warzywa? a)Wcale b)Raz dziennie c)2-3 razy dziennie d)Więcej 48% ankietowanych je właściwe ilości warzyw dziennie (2 i więcej razy), niestety prawie 9% (21 osób) nie je warzyw w ogóle.

4 Jak często jesz owoce? a)Wcale b)Raz dziennie c)2-3 razy dziennie d)Więcej Cieszy, że 65% uczniów je odpowiednie ilości owoców, będących głównym źródłem witamin (2 i więcej razy dziennie). Martwi jednak, że 2,9% (7 uczniów) nie je owoców – w przyszłości mogą oni cierpieć na awitaminozy.

5 Czy jesz rano śniadanie, przed wyjściem do szkoły? a)Tak, zawsze b)Czasami c)Rzadko d)Nigdy Tylko 53% ankietowanych je przed wyjściem do szkoły śniadanie, pozostali jedzą czasami lub rzadko. Aż 8% (20 uczniów) nigdy nie je rano posiłku.

6 Co jadasz w szkole na drugie śniadanie? a)Kanapki b)Zapienkę, hot-doga lub pizzerkę c)Kupuję w sklepiku szkolnym jakieś słodycze d)Owoce e)Nic nie jem z szkole 56% badanych je w szkole na drugie śniadanie kanapki, 17% - owoce. Są jednak uczniowie, którzy nie jedzą drugiego śniadania – 7% (17 uczniów).

7 Czy jesz pokarm urozmaicony ? a)Tak, na pewno b)Chyba tak c)Nie d)Nie wiem Zdecydowana większość ankietowanych (76%) spożywa pokarm urozmaicony.

8 Jak często jadasz słodycze? a)Codziennie, w dużych ilościach b)Codziennie, w małych ilościach c)3-4 razy w tygodniu d)1 raz w tygodniu 8% (20 badanych) je słodycze w nadmiarze, 36% spożywa je codziennie w małych ilościach, tylko 14% uczniów je słodycze w ograniczonych ilościach.

9 Jak często jadasz chipsy? a)Prawie codziennie b)Bardzo często – 2 razy w tygodniu c)Często – 2 razy w miesiącu d)Sporadycznie – raz na 1-2 miesiące e)Nie jadam chipsów 23% ankietowanych je za duże ilości chipsów (2 razy w tygodniu lub częściej), cieszy fakt, że 49% spożywa je sporadycznie lub w ogóle.

10 Wnioski wynikające z ankiety: Duża grupa uczniów je zbyt mało owoców i warzyw, Spora część badanych spożywa za dużo słodyczy i chipsów, Należałoby rozpropagować zasady zdrowego odżywiania poprzez gazetki szkolne, pogadanki, konkursy dotyczące właściwego odżywiania.

11 Mamy nadzieję, że realizowany przez nas projekt : Odżywiam się zdrowo i zdrowo żyję wpłynie na podwyższenie świadomości naszych kolegów i koleżanek.

12 Autorzy ankiety i prezentacji: Tomasz Kostowski Kosma Pawlaczek Damian Pazoła Gorzów Wlkp. 2011


Pobierz ppt "Wyniki ankiety przeprowadzonej w SP 15 w klasach 4-6. "Wiem co jem"."

Podobne prezentacje


Reklamy Google