Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przedszkole nr 38 w Bielsku – Białej przystąpiło do akcji Piramidy Żywienia Przedszkolaka, której hasłem przewodnim było: Jemy warzywa i owoce sezonowe.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przedszkole nr 38 w Bielsku – Białej przystąpiło do akcji Piramidy Żywienia Przedszkolaka, której hasłem przewodnim było: Jemy warzywa i owoce sezonowe."— Zapis prezentacji:

1

2 Przedszkole nr 38 w Bielsku – Białej przystąpiło do akcji Piramidy Żywienia Przedszkolaka, której hasłem przewodnim było: Jemy warzywa i owoce sezonowe. Nasze przedszkole realizowało propozycję Akademii Zdrowego Przedszkolaka w okresie czterech tygodni. Naszym głównym celem podczas przeprowadzonych zajęć było: - poznanie i rozróżnianie warzyw i owoców - zapoznanie z pojęciami owoce krajowe i egzotyczne - dostrzeganie walorów smakowych i wartości odżywczych owoców, warzyw, przetworów - poznanie sposobu przetwarzania owoców - kształtowanie nawyku mycia owoców przed jedzeniem - poznanie i nazywanie drzew owocowych - doskonalenie zmysłów dotyku, smaku, powonienia - rozumienie konieczności hodowania roślin jadalnych, ważnych dla ludzi i zwierząt - rozumienie konieczności spożywania zdrowych posiłków

3 Nasze działania !

4 Wycieczka do ogrodu; Słuchanie wiersza pt. Jabłoneczka. Jak rośnie jabłoń? – oglądanie i omówienie planszy. Spacery małego badacza – obserwacja drzew i owoców z wykorzystaniem lup. Gdzie rosną owoce? – wycieczka do sadu – poznanie warzyw i nazywanie drzew owocowych w oparciu o własne obserwacje i wiersz pt. Pod drzewami. Wrażenia z wycieczki – praca plastyczna na temat:,, Jak wygląda sad ?

5 Praca plastyczna -,, Jak wygląda sad ?

6 Poznajemy smaki warzyw; Jak zrobić sok marchewkowy? – omówienie historyjki obrazkowej i zrobienie soku z marchewki. Poznanie sposobu przetwarzania warzyw.

7 Poznajemy smaki warzyw; Co można otrzymać z ziemniaka? – rozmowa na temat wiersza H. Łochockiej. Poznanie nazw wybranych potraw ziemniaków. Pieczenie ziemniaka – degustacja, dostrzeganie walorów smakowych.

8 Witaminy; Słoiki pełne witamin – pokaz i demonstracja, dostrzeganie walorów smakowych i wartości odżywczych przetworów.

9 Witaminy; Owocowe koreczki – przygotowanie owocowej przekąski, poznanie sposobu przetwarzania owoców, wykonanie zdrowego posiłku.

10 Witaminy; Kosz pełen warzyw – wypełnianie sylwet warzyw plasteliną i kolorowanie obrazków tematycznych.

11 Witaminy;

12 Jarzynowe kalambury; Jarzynowe kukiełki – wykonanie dowolnej kukiełki z warzyw i innych zgromadzonych materiałów.

13 Jarzynowe kalambury; Opisywanie warzyw za pomocą zmysłów – utrwalanie nazw, kształtów, kolorów warzyw i owoców.

14 Warzywa i owoce sezonowe; Miseczka z owocami – lepienie z masy solnej owoców i warzyw z zachowaniem ich prawdziwego wyglądu.

15 Warzywa i owoce sezonowe; Konkurs na najpiękniejszy kącik pod hasłem: Odżywiamy się zdrowo – robimy zapasy na zimę.

16

17 Piramida żywienia; -Piramida żywienia – omówienie planszy z uwzględnieniem produktów, które są niezbędne do rozwoju i wzrostu oraz tych które powinno się ograniczyć. - Zdrowe czy nie – ćwiczenia w klasyfikowaniu.

18

19 Dziękujemy


Pobierz ppt "Przedszkole nr 38 w Bielsku – Białej przystąpiło do akcji Piramidy Żywienia Przedszkolaka, której hasłem przewodnim było: Jemy warzywa i owoce sezonowe."

Podobne prezentacje


Reklamy Google