Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZDROWY TRYB ŻYCIA. Zdrowy tryb ż ycia: Jest bardzo ważny dla twojego ciała. Daje nam lepsze zdrowie i ogólne samopoczucie. Za zdrowy tryb życia można.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZDROWY TRYB ŻYCIA. Zdrowy tryb ż ycia: Jest bardzo ważny dla twojego ciała. Daje nam lepsze zdrowie i ogólne samopoczucie. Za zdrowy tryb życia można."— Zapis prezentacji:

1 ZDROWY TRYB ŻYCIA

2 Zdrowy tryb ż ycia: Jest bardzo ważny dla twojego ciała. Daje nam lepsze zdrowie i ogólne samopoczucie. Za zdrowy tryb życia można śmiało uznać ćwiczenia i dbanie o dobrą sylwetkę. Jednak w dzisiejszych czasach albo bardzo szybko przybieramy na wadze, albo jesteśmy na drakońskich dietach. Nie możemy przestać jadać. Owszem, możemy zredukować dawki żywieniowe, jednak w racjonalnych ilościach, a nie po prostu przestać przyjmować pokarm. Takie zachowanie w szybkim czasie doprowadzi nas do wycieńczenia.

3 MUSIMY PAMIĘTAĆ, IŻ ZDROWY TRYB ŻYCIA TO TAKŻE PRAWIDŁOWE ODŻYWIANIE! Rola odżywiania : Uzupełnianie zapasów ciała składnikami potrzebnymi do budowy i odbudowy tkanek i komórekUzupełnianie zapasów ciała składnikami potrzebnymi do budowy i odbudowy tkanek i komórek Zapewnia elementy potrzebne do produkcji składników biorących udział w przemianach energetycznych w ciele.Zapewnia elementy potrzebne do produkcji składników biorących udział w przemianach energetycznych w ciele.

4

5

6 Pełni ę sił Dobre samopoczucie Co zyskujemy dzi ę ki zdrowemu trybie ż ycia?

7 Co muszę zrobić, aby prowadzić zdrowy tryb życia? 1. Ponad wszystko trzeba dobrać odpowiednią dietę i naturalne jej suplementy, które wzmocnią ciało. Zbalansowana dieta jest warunkiem wstępnym, aby cieszyć się zdrowiem. Jedz z głową – tak, aby nie tyć. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, więc staraj się jeść zdrową kanapkę, wypić mleko, sok oraz jedz dużo warzyw. Pamiętaj, aby nie jeść fast-foodów. Uwzględnij w swojej diecie owoce i warzywa.

8 Aktywne sp ę dzanie czasu równa si ę zdrowemu trybowi ż ycia 2. Aktywne sp ę dzanie czasu równa si ę zdrowemu trybowi ż ycia Pami ę taj, aby aktywnie sp ę dza ć czas – przejed ź si ę rowerem, pochod ź po górach, poje ź dzij na nartach a nie sied ź tylko przed Uprawiaj sporty – nie b ę dziesz posiada ć tu i ówdzie t ł uszczyku, a twoja kondycja poprawi si ę

9 Bibliografia google.pl http://www.pasozyty.com.pl/zdrowy-tryb- zycia.htmlhttp://www.pasozyty.com.pl/zdrowy-tryb- zycia.html

10


Pobierz ppt "ZDROWY TRYB ŻYCIA. Zdrowy tryb ż ycia: Jest bardzo ważny dla twojego ciała. Daje nam lepsze zdrowie i ogólne samopoczucie. Za zdrowy tryb życia można."

Podobne prezentacje


Reklamy Google