Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZDROWY TRYB ŻYCIA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZDROWY TRYB ŻYCIA."— Zapis prezentacji:

1 ZDROWY TRYB ŻYCIA

2 Zdrowy tryb życia: Jest bardzo ważny dla twojego ciała. Daje nam lepsze zdrowie i ogólne samopoczucie. Za zdrowy tryb życia można śmiało uznać ćwiczenia i dbanie o dobrą sylwetkę. Jednak w dzisiejszych czasach albo bardzo szybko przybieramy na wadze, albo jesteśmy na drakońskich dietach. Nie możemy przestać jadać. Owszem, możemy zredukować dawki żywieniowe, jednak w racjonalnych ilościach, a nie po prostu przestać przyjmować pokarm. Takie zachowanie w szybkim czasie doprowadzi nas do wycieńczenia.

3 MUSIMY PAMIĘTAĆ, IŻ ZDROWY TRYB ŻYCIA TO TAKŻE PRAWIDŁOWE ODŻYWIANIE!
Rola odżywiania : Uzupełnianie zapasów ciała składnikami potrzebnymi do budowy i odbudowy tkanek i komórek Zapewnia elementy potrzebne do produkcji składników biorących udział w przemianach energetycznych w ciele.

4

5

6 Co zyskujemy dzięki zdrowemu trybie życia?
Pełnię sił Dobre samopoczucie

7 Co muszę zrobić, aby prowadzić zdrowy tryb życia?
1. Ponad wszystko trzeba dobrać odpowiednią dietę i naturalne jej suplementy, które wzmocnią ciało. Zbalansowana dieta jest warunkiem wstępnym, aby cieszyć się zdrowiem. Jedz z głową – tak, aby nie tyć. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, więc staraj się jeść zdrową kanapkę, wypić mleko, sok oraz jedz dużo warzyw. Pamiętaj, aby nie jeść fast-foodów. Uwzględnij w swojej diecie owoce i warzywa.

8 2. Aktywne spędzanie czasu równa się zdrowemu trybowi życia
Pamiętaj, aby aktywnie spędzać czas – przejedź się rowerem, pochodź po górach, pojeździj na nartach a nie siedź tylko przed Uprawiaj sporty – nie będziesz posiadać tu i ówdzie tłuszczyku, a twoja kondycja poprawi się

9 Bibliografia google.pl

10 Koniec


Pobierz ppt "ZDROWY TRYB ŻYCIA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google