Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu „Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu „Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego."— Zapis prezentacji:

1 Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu „Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 ZASTOSOWANIE KWASÓW I ZASAD
III etap edukacyjny CHEMIA ZASTOSOWANIE KWASÓW I ZASAD

3 ZASTOSOWANIE KWASÓW W ŻYCIU CODZIENNYM
ZASTOSOWANIE KWASÓW I ZASAD ZASTOSOWANIE KWASÓW W ŻYCIU CODZIENNYM

4 Kwas chlorowodorowy stosuje się:
ZASTOSOWANIE KWASÓW I ZASAD Kwas chlorowodorowy stosuje się: w przemyśle chemicznym (do produkcji barwników), - w przemyśle farmaceutycznym, - w przemyśle spożywczym, - w metalurgii, - w produkcji tworzyw sztucznych.

5 Kwas siarkowodorowy stosuje się:
ZASTOSOWANIE KWASÓW I ZASAD Kwas siarkowodorowy stosuje się: - jako odczynnik chemiczny w laboratoriach, - w przemyśle kosmetycznym, - w medycynie.

6 Kwas siarkowy (VI) ma szerokie zastosowanie
ZASTOSOWANIE KWASÓW I ZASAD Kwas siarkowy (VI) ma szerokie zastosowanie w przemyśle chemicznym. Używa się go produkcji: - leków, - barwników, - środków czystości, - tworzyw sztucznych, - nawozów sztucznych.

7 ZASTOSOWANIE KWASÓW I ZASAD
Kwas siarkowy (IV) znalazł zastosowanie: - w procesach dezynfekcyjnych (jest bakteriobójczy i grzybobójczy); - w przemyśle włókienniczym oraz papierniczym (ma właściwości bielące);

8 Kwas węglowy używany jest głównie do produkcji napojów gazowanych.
ZASTOSOWANIE KWASÓW I ZASAD Kwas węglowy używany jest głównie do produkcji napojów gazowanych.

9 Kwas azotowy (V) jest wykorzystywany: - w przemyśle farmaceutycznym,
ZASTOSOWANIE KWASÓW I ZASAD Kwas azotowy (V) jest wykorzystywany: - w przemyśle farmaceutycznym, - w przemyśle chemicznym (produkcja perfum, lakierów, farb), - przy produkcji nawozów sztucznych.

10 Kwas fosforowy (V) wykorzystywany jest przede wszystkim:
ZASTOSOWANIE KWASÓW I ZASAD Kwas fosforowy (V) wykorzystywany jest przede wszystkim: - w rolnictwie do produkcji nawozów sztucznych, - w stomatologii.

11 ZASTOSOWANIE WODOROTLENKÓW W ŻYCIU CODZIENNYM
ZASTOSOWANIE KWASÓW I ZASAD ZASTOSOWANIE WODOROTLENKÓW W ŻYCIU CODZIENNYM

12 Wodorotlenek sodu ma zastosowanie:
ZASTOSOWANIE KWASÓW I ZASAD Wodorotlenek sodu ma zastosowanie: - w laboratoriach jako odczynnik chemiczny, - w produkcji barwników, papieru, sztucznego jedwabiu, mydła i środków piorących.

13 Wodorotlenek potasu wykorzystywany jest:
ZASTOSOWANIE KWASÓW I ZASAD Wodorotlenek potasu wykorzystywany jest: - jako odczynnik w laboratoriach, - w przemyśle chemicznym do produkcji mydła i środków piorących, - w przemyśle spożywczym, - w przemyśle elektronicznym.

14 Wodorotlenek wapnia wykorzystywany jest: - w budownictwie,
ZASTOSOWANIE KWASÓW I ZASAD Wodorotlenek wapnia wykorzystywany jest: - w budownictwie, - w garbarstwie, - do produkcji żywności, - do produkcji środków zmiękczających wodę, - jako środek dezynfekcyjny.

15 Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu „Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu „Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google