Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nieformalne miejsca spotkań. ANKIETY Przeprowadziliśmy wśród uczniów gimnazjum ankietę na temat nieformalnych miejsc spotkań. Przedstawimy przykładowe.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nieformalne miejsca spotkań. ANKIETY Przeprowadziliśmy wśród uczniów gimnazjum ankietę na temat nieformalnych miejsc spotkań. Przedstawimy przykładowe."— Zapis prezentacji:

1 Nieformalne miejsca spotkań

2 ANKIETY Przeprowadziliśmy wśród uczniów gimnazjum ankietę na temat nieformalnych miejsc spotkań. Przedstawimy przykładowe pytania i odpowiedzi jakich udzielili:

3 W jakich Miejsca najczęściej spotykasz się z przyjaciółmi ? Najczęściej uczniowie spotykają się: w domu na parkingu w Lidlu w parku na wierzchowinie

4 Wolisz spotykać się z przyjaciółmi w miejscach publicznych(park, kawiarnia itp.) czy w miejscach niepublicznych(dom itp.) ? Uzasadnij. Większość uczniów woli spotykać się w miejscach publicznych, ponieważ : można nawiązać nowe znajomości wśród większej ilości osób jest bezpieczniej można być świadkiem jakiejś niezwykłej sytuacji Mniejsza część uczniów wybiera miejsca niepubliczne, ponieważ: czują się bezpieczniej w miejscach, gdzie nie ma dużej ilości osób czują się bardziej komfortowo

5 Czy twoi rodzice wiedzą, gdzie spędzasz czas ? Jeśli tak, to co o tym sądzą. Odpowiedzi na to pytanie były bardzo przybliżone. Część rodziców nie wie, gdzie ich dziecko spędza czas. Natomiast druga część rodziców wie, gdzie ich dziecko przebywa i mają na temat tych miejsc dobre zdanie.

6 ANKIETY Przeprowadziliśmy również ankietę wśród osób dorosłych. Zapytaliśmy czy wiedzą, gdzie ich dziecko spędza czas. Większość osób nie chciała udzielać odpowiedzi, lecz niektórzy udzielili ich nam. Oto przykładowe pytania i odpowiedzi:

7 Czy wie pan/pani, gdzie spędza czas pana/pani dziecko ? Większość osób odpowiadała przecząca. Dziecko nie chce mówić rodzicom, gdzie przebywa po szkole, jak i w czasie niej. Były również odpowiedzi twierdzące. Rodzice wiedzą, gdzie ich dziecko przebywa i mają na ten temat czasami dobre, a czasami złe zdanie.

8 Czy uważa pan/pani, że miejsca wybierane przez młodzież powinny być częściej sprawdzane przez policję lub straż? Jeśli tak to dlaczego. Zdecydowana większość osób uważa, że powinny być sprawdzane, ponieważ, w niektórych miejscach jest bardzo niebezpiecznie, szwędają się tam różne typy oraz młodzież zażywa w tych miejscach alkohol i pali papierosy.

9 Nieformalne miejsca spotkań są niebezpieczne ! Wszyscy wiemy, że miejsca, które wybiera młodzież są niebezpieczne. Spotykają się w różnych dziwnych miejscach, by spędzać tam trochę czasu. Przebywają na parking w Lidlu, by pojeździć na deskorolkach czy rowerach, a wystarczy otworzyć SkatePark, gdzie będzie bezpieczniej i wszyscy będą mogli z niego korzystać. Jest również wiele innych sposobów by w tych miejscach było bezpieczniej, wystarczy tylko odrobina zainteresowania.


Pobierz ppt "Nieformalne miejsca spotkań. ANKIETY Przeprowadziliśmy wśród uczniów gimnazjum ankietę na temat nieformalnych miejsc spotkań. Przedstawimy przykładowe."

Podobne prezentacje


Reklamy Google