Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Święty Ojciec Pio. Menu: Biografia Charyzmaty Ojca Pio Cuda Ojca Pio Objawienie Galeria Koniec.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Święty Ojciec Pio. Menu: Biografia Charyzmaty Ojca Pio Cuda Ojca Pio Objawienie Galeria Koniec."— Zapis prezentacji:

1 Święty Ojciec Pio

2 Menu: Biografia Charyzmaty Ojca Pio Cuda Ojca Pio Objawienie Galeria Koniec

3 Biografia: Św. Ojciec Pio urodził się w roku 1887 w Pietrelcinie, małej, malowniczo położonej miejscowości koło Neapolu. Francesco Forgione, bo tak brzmiało jego prawdziwe imię, nosił do 1903 r., kiedy wstąpił do Franciszkańskiego Zakonu Kapucynów w prowincji Foggia. Tam przybrał imię Pio- pobożny. Od początku życia zakonnego odznaczał się umiłowaniem modlitwy. W katedrze w Benewencie 10 sierpnia 1910 r. przyjął święcenia kapłańskie. W 1931 r., w związku z olbrzymim zamieszaniem związanym ze stygmatami oraz posądzeniem o fałszerstwo, Stolica Apostolska zabroniła mu wykonywać posługi kapłańskiej.

4 Charyzmaty Ojca Pio: Pan obdarzył swojego sługę charyzmatami tak licznymi jak i zróżnicowanymi. Anioł stróż pomagał mu odpierać szatańskie ataki, a kiedy nie pomagał mu dostatecznie... obrywało mu się. Kiedy pytano go, jak to możliwe, stwierdzał: To bardzo proste. Mój anioł stróż wszystko mi tłumaczy

5 Cuda Ojca Pio: Cudowne rozmnożenie chleba Spotkanie z duszami czyśćcowymi Przypadki przywrócenia wzroku

6 Objawienie: W miesiąc po święceniach kapłańskich Ojcu Pio ukazali się Jezus i Maryja poczuł nagle silne pieczenie na dłoniach i zobaczył na nich Chrystusowe rany. Pobiegł szybko do proboszcza i prosił by się modlili.,,Pragnę cierpieć, umrzeć z cierpienia, ale żeby to było w ukryciu. Znaki znikły.

7 Galeria: Św. Ojciec Pio Beatyfikacja Św. Ojca Pio Sanktuarium św. Ojca Pio

8 Koniec: Prezentacje wykonał: Karol Mazurek Klasa III B Koniec


Pobierz ppt "Święty Ojciec Pio. Menu: Biografia Charyzmaty Ojca Pio Cuda Ojca Pio Objawienie Galeria Koniec."

Podobne prezentacje


Reklamy Google