Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KLUB EUROPEJSKI „BLIŻEJ EUROPY”.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KLUB EUROPEJSKI „BLIŻEJ EUROPY”."— Zapis prezentacji:

1 KLUB EUROPEJSKI „BLIŻEJ EUROPY”

2

3 Drogie Koleżanki i Koledzy!
Klub Europejski" Bliżej Europy" działa w naszej szkole od 15 listopada 1999 roku. Powstał on z inicjatywy ówczesnego dyrektora i nauczyciela geografii. Obecnie opiekunką klubu jest mgr Anna Danielewska. Na zajęcia uczęszczają uczniowie ciekawi problemów nurtujących społeczeństwa europejskie, zainteresowani poszerzaniem wiedzy na temat Europy i Unii Europejskiej, a także regionu - naszej "Małej Ojczyzny”. Głównym zadaniem naszego klubu jest integrowanie społeczności szkolnej wokół zagadnień europejskich poprzez organizowanie spotkań informacyjnych, konkursów, "europejskich dyskotek", mini - wykładów tematycznych i debat, wieczorków baśni z różnych stron Europy, imprez z okazji Dnia Europy. Na naszych zajęciach gromadzimy informacje na temat życia ludzi w różnych krajach. Poznajemy poszczególne państwa w aspekcie historycznym, geograficzno - społecznym i kulturowym. Wystawiamy mini - sztuki dotyczące historii integracji, biografii "ojców Europy" i wybranych państw. Wspólnie sporządzamy albumy i wystawy tematyczne. Słuchamy muzyki i czytamy poezję. Redagujemy także tablicę informacyjną dotyczącą wydarzeń w kraju i za granicą Działamy na szczeblu szkoły oraz miasta. Możemy się poszczycić wieloma udanymi przedsięwzięciami. Zorganizowaliśmy Europejski Dzień Języków, Halloween, Wigilię Europejską, pięć edycji Miejskiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, europejski bal przebierańców dla dzieci z osiedlowego klubu "Bakcyl", Dni Europy. Wśród honorowych gości naszego klubu znaleźli się m.in. Prezydent Miasta Sosnowca - Michał Czarski, Wiceprezydent Miasta Sosnowca - Witold Klepacz, Naczelnik Wydziału Edukacji - Piotr Wesołowski. Imprezy zostały pozytywnie ocenione przez władze miejskie, oświatowe, dyrekcję szkoły, media i zaproszonych gości. Obecnie pracujemy nad projektem „ Język motywów”. Lubimy się tutaj spotykać i w przyjaznej atmosferze zdobywać informacje na temat życia ludzi w różnych krajach. Zapraszamy serdecznie na nasze zajęcia.

4 KLUBOWICZE 1.DAWID 2.OLA 3.JULKA 4.KAROLINA 5.WIKTORIA 6.MONIKA
7.GABRYSIA 8.KAROL 9.KAROLINA 10.MARTA 11.KLAUDIA

5 MAM NA IMIĘ DAWID I CHODZĘ DO
KLASY V. W SZKOLE UCZĘ SIĘ JĘZYKA POLSKIEGO I ANGIELSKIEGO. LUBIĘ GRAĆ W PIŁKĘ NOŻNĄ. MAM PSA (SUCZKĘ), KTÓRA WABI SIĘ PIXI.MOJĄ ULUBIONĄ POTRAWĄ JEST SPAGHETTI. JESTEM MIŁY I TOWARZYSKI. LUBIĘ GRAĆ NA KOMPUTERZE. GRAM TEŻ W PIŁKĘ NOŻNĄ NA ORLIKU.

6 MAM NA IMIĘ OLA I CHODZĘ DO
KLASY PIĄTEJ. INTERESUJĘ SIĘ MODĄ I PŁYWANIEM. MÓJ ULUBIONY KOLOR TO CZARNY, A DANIE TO MAKARON Z SEREM I KOTLET SCHABOWY. MAM DWA CHOMIKI: KRUSZYNKĘ I TUPTUSIA. UWIELBIAM CHODZIĆ NA DYSKOTEKI SZKOLNE. JESTEM SZALONA I ZABAWNA.

7 MAM NA IMIĘ JULKA, MAM 11 LAT.
LUBIĘ SPORT, A NAJBARDZIEJ BIEGANIE. MOJĄ ULUBIONĄ POTRAWĄ SĄ WARZYWA NA PATELNI. MOJE ULUBIONE KOLORY TO FIOLETOWY I CZARNY. W WOLNYM CZASIE LUBIĘ SOBIE POPŁYWAĆ LUB OGLĄDAĆ TELEWIZJĘ . MAM CHOMIKA, ŻÓŁWIA I RYBY. BARDZO LUBIĘ ZAJMOWAĆ SIĘ SWOIMI ZWIERZĘTAMI. UWIELBIAM DALEKIE WYCIECZKI SZKOLNE.

8 MAM NA IMIĘ KAROLINA I CHODZĘ DO KLASY V
MAM NA IMIĘ KAROLINA I CHODZĘ DO KLASY V. INTERESUJĘ SIĘ BIEGIEM NA KRÓTKI DYSTANS I RYSOWANIEM. MAM PSA PUSZKA I CHOMIKA PIĘKNĄ. MYŚLĘ, ŻE ZAJMUJĘ SIĘ NIMI DOBRZE. NALEWAM IM ŚWIEŻĄ WODĘ I DAJĘ JEDZENIE ORAZ BAWIĘ SIĘ Z NIMI CODZIENNIE. LUBIĘ RYSOWAĆ, BAWIĆ SIĘ ZE SWOIMI ZWIERZĄTKAMI ORAZ Z PRZYJACIÓŁMI NA DWORZE.UCZĘ SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO. LUBIĘ JEŚĆ SPAGHETTI I ZAPIEKANKĘ Z SEREM I Z PIERSIĄ Z KURCZAKA. NIE PRZEPADAM ZA CEBULĄ, POMIDOREM I ZUPĄ SZPINAKOWĄ.

9 MAM NA IMIĘ WIKTORIA, MAM 11LAT. CHODZĘ
DO KLASY V. INTERESUJĘ SIĘ SPORTEM I BARDZO LUBIĘ CZYTAĆ KSIĄŻKI PRZYGODOWE. MAM PSA, RYBKI I PTASZKA.PIES WABI SIĘ DEYZI. LUBIĘ Z NIM CHODZIĆ NA DŁUGIE SPACERY. SMAKUJE MI SAŁATKA Z OGÓRKIEM I POMIDOREM, LECZ NIE LUBIĘ WĄTRÓBKI. JESTEM WESOŁĄ I ZABAWNĄ DZIEWCZYNĄ.

10 MAM NA IMIĘ MONIKA I MAM 11 LAT. CHODZĘ DO KLASY PIĄTEJ
MAM NA IMIĘ MONIKA I MAM 11 LAT. CHODZĘ DO KLASY PIĄTEJ. LUBIĘ TRENOWAĆ JUDO Z PRZYJACIÓŁMI. SPĘDZANIE Z NIMI WOLNEGO CZASU SPRAWIA MI PRZYJEMNOŚĆ. LUBIĘ RÓWNIEŻ GOTOWAĆ, CHOĆ NIE ZAWSZE MI TO WYCHODZI. INTERESUJĘ SIĘ ZWIERZĘTAMI, A W SZCZEGÓLNOŚCI KOTAMI I PSAMI. STARAM SIĘ DOWIEDZIEĆ O NICH JAK NAJWIĘCEJ. INTERESUJĘ SIĘ TEŻ JUDO, KTÓRE OD NIEDAWNA TRENUJĘ. W DOMU MAM DWA KOTKI – PUSIĘ I LUSIĘ ORAZ SYMPATYCZNEGO PIESKA, KTÓRY NIGDY NIE TRACI ENERGII I CHĘCI DO RÓŻNYCH ZABAW. PSINKA WABI SIĘ SARA. PUSIA MA 5 LAT I TOWARZYSZY MI JUŻ OD PRZEDSZKOLA. LUNĘ ZNALAZŁAM W UBIEGŁYM ROKU W LISTOPADZIE, KIEDY SZŁAM DO SZKOŁY. KOTKA TULI SIĘ DO MNIE I CHODZI ZA MNĄ JAK CIEŃ. PRZYPOMINA MAŁĄ, CZARNĄ PUMĘ. KOCHAM CAŁĄ TRÓJKĘ BEZ WZGLĘDU NA WSZYSTKO. MOIM ULUBIONYM DANIEM JEST ZUPA SZCZAWIOWA. STARAM SIĘ BYĆ DLA WSZYSTKICH MIŁA I SYMPATYCZNA. NIEKIEDY SIĘ SPÓŹNIAM, ALE BARDZO RZADKO MI SIĘ TO ZDARZA.

11 CZEŚĆ, MAM NA IMIĘ GABRYSIA. CHODZĘ DO KLASY PIĄTEJ, MAM 11 LAT
CZEŚĆ, MAM NA IMIĘ GABRYSIA. CHODZĘ DO KLASY PIĄTEJ, MAM 11 LAT. LUBIĘ NAWIĄZYWAĆ NOWE KONTAKTY I POZNAWAĆ CIEKAWYCH LUDZI. INTERESUJĘ SIĘ MODĄ I SPORTEM, NAJBARDZIEJ SIATKÓWKĄ. MAM PIESKA, KTÓRY WABI SIĘ SONIA I DUŻO MAŁYCH RYBEK. MOJE ULUBIONE DANIA TO: FRYTKI, PIZZA ORAZ KURCZAK. NIE PRZEPADAM ZA JAJECZNICĄ, ZUPĄ SZPINAKOWĄ I BRUKSELKĄ. JESTEM SZALONA, CIEKAWA ŻYCIA, ALE TAKŻE TROCHĘ WYBREDNA.

12 MAM NA IMIĘ KAROL . MAM 11 LAT I JESTEM UCZNIEM KLASY V B SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SOSNOWCU. JESTEM WYSOKIM BRUNETEM O BRĄZOWYCH OCZACH. MAM WESOŁE I ŁAGODNE USPOSOBIENIE. BARDZO LUBIĘ SIĘ UŚMIECHAĆ. CHĘTNIE POMAGAM INNYM, KIEDY POTRZEBUJĄ POMOCY. MAM MŁODSZEGO BRATA FILIPA „ MANIAKA KOMPUTEROWEGO”, BEZ KTÓREGO NIE WYOBRAŻAM SOBIE ŻYCIA. POSIADAM MAŁEGO PIESKA-JEST TO SUCZKA MIKA. PRAWIE NIKT NIE POTRAFI ZAPAMIĘTAĆ JEJ RASY: JACK RUSSELL TERRIER. TO NIE TAKIE TRUDNE, PRAWDA? MOIMI PASJAMI SĄ: PŁYWANIE, GRA W PIŁKĘ NOŻNĄ, JAZDA NA NARTACH I ROLKACH. ŁOWIENIE RYB TO MOJE HOBBY, KTÓRYM ZARAZIŁ MNIE MÓJ TATA. JEŚLI CZAS NA TO POZWALA, TO W SOBOTY I NIEDZIELE ZWIEDZAMY Z RODZICAMI I BRATEM CIEKAWE MIEJSCA NP. ZAMKI, MUZEA, PARKI . UWIELBIAM SŁUCHAĆ HIP – HOPU ORAZ INNEJ MUZYKI MŁODZIEŻOWEJ. LUBIĘ KOMEDIE ORAZ FILMY PRZYGODOWE. MAM WIELU PRZYJACIÓŁ, Z KTÓRYMI SPĘDZAM WOLNY CZAS. CHĘTNIE NAWIĄZUJĘ NOWE ZNAJOMOŚCI. JESTEM OTWARTY NA ŻYCIE I LUDZI.

13 MAM NA IMIĘ KAROLINA. MIESZKAM
W SOSNOWCU I CHODZĘ DO KLASY PIĄTEJ. UCZĘ SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO. LUBIĘ GRAĆ W SIATKÓWKĘ I PIŁKĘ NOŻNĄ. UWIELBIAM OWOCE, A SZCZEGÓLNIE JABŁKA. NIE LUBIĘ CZOSNKU I CEBULI. JESTEM SZALONĄ I WYBUCHOWĄ JEDENASTOLATKĄ.

14 MAM NA IMIĘ MARTA, MAM 11 LAT
I CHODZĘ DO V KLASY. UCZĘ SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO. INTERESUJĘ SIĘ SPORTEM, MUZYKĄ I KUCHNIĄ. MAM KOTA, KTÓRY WABI SIĘ PTYŚ. MOIM ULUBIONYM DANIEM JEST SPAGHETTI. LUBIĘ JEZDZIĆ NA ROLKACH I PŁYWAĆ. Z NATURY JESTEM WESOŁA I PRZYJACIELSKA.

15 MAM NA IMIĘ KLAUDIA, MAM 11 LAT. W TYM ROKU CHODZĘ DO KLASY PIĄTEJ
MAM NA IMIĘ KLAUDIA, MAM 11 LAT. W TYM ROKU CHODZĘ DO KLASY PIĄTEJ. JNTERESUJĘ SIĘ SPORTEM, NAJBARDZIEJ BIEGIEM. LUBIĘ TEŻ MALOWAĆ. UCZĘ SIĘ JĘZYKA POLSKIEGO I ANGIELSKIEGO. MAM ŚLICZNEGO PIESKA, KTÓRY WABI SIĘ GIN. BARDZO LUBIĘ SPĘDZAĆ CZAS W KUCHNI. POTRAFIĘ ZROBIĆ SPAGHETTI BOLOGNES. MOJĄ ULUBIONĄ POTRAWĄ JEST LAZANIA, NATOMIAST NIE PRZEPADAM ZA WĄTRÓBKĄ I FLAKAMI. JESTEM TOWARZYSKA, WESOŁA I MIŁA.


Pobierz ppt "KLUB EUROPEJSKI „BLIŻEJ EUROPY”."

Podobne prezentacje


Reklamy Google