Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Drogie Koleżanki i Koledzy! Klub Europejski" Bliżej Europy" działa w naszej szkole od 15 listopada 1999 roku. Powstał on z inicjatywy ówczesnego dyrektora.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Drogie Koleżanki i Koledzy! Klub Europejski" Bliżej Europy" działa w naszej szkole od 15 listopada 1999 roku. Powstał on z inicjatywy ówczesnego dyrektora."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Drogie Koleżanki i Koledzy! Klub Europejski" Bliżej Europy" działa w naszej szkole od 15 listopada 1999 roku. Powstał on z inicjatywy ówczesnego dyrektora i nauczyciela geografii. Obecnie opiekunką klubu jest mgr Anna Danielewska. Na zajęcia uczęszczają uczniowie ciekawi problemów nurtujących społeczeństwa europejskie, zainteresowani poszerzaniem wiedzy na temat Europy i Unii Europejskiej, a także regionu - naszej "Małej Ojczyzny. Głównym zadaniem naszego klubu jest integrowanie społeczności szkolnej wokół zagadnień europejskich poprzez organizowanie spotkań informacyjnych, konkursów, "europejskich dyskotek", mini - wykładów tematycznych i debat, wieczorków baśni z różnych stron Europy, imprez z okazji Dnia Europy. Na naszych zajęciach gromadzimy informacje na temat życia ludzi w różnych krajach. Poznajemy poszczególne państwa w aspekcie historycznym, geograficzno - społecznym i kulturowym. Wystawiamy mini - sztuki dotyczące historii integracji, biografii "ojców Europy" i wybranych państw. Wspólnie sporządzamy albumy i wystawy tematyczne. Słuchamy muzyki i czytamy poezję. Redagujemy także tablicę informacyjną dotyczącą wydarzeń w kraju i za granicą Działamy na szczeblu szkoły oraz miasta. Możemy się poszczycić wieloma udanymi przedsięwzięciami. Zorganizowaliśmy Europejski Dzień Języków, Halloween, Wigilię Europejską, pięć edycji Miejskiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, europejski bal przebierańców dla dzieci z osiedlowego klubu "Bakcyl", Dni Europy. Wśród honorowych gości naszego klubu znaleźli się m.in. Prezydent Miasta Sosnowca - Michał Czarski, Wiceprezydent Miasta Sosnowca - Witold Klepacz, Naczelnik Wydziału Edukacji - Piotr Wesołowski. Imprezy zostały pozytywnie ocenione przez władze miejskie, oświatowe, dyrekcję szkoły, media i zaproszonych gości. Obecnie pracujemy nad projektem Język motywów. Lubimy się tutaj spotykać i w przyjaznej atmosferze zdobywać informacje na temat życia ludzi w różnych krajach. Zapraszamy serdecznie na nasze zajęcia.

5 1.DAWID 2.OLA 3.JULKA 4.KAROLINA 5.WIKTORIA 6.MONIKA 7.GABRYSIA 8.KAROL 9.KAROLINA 10.MARTA 11.KLAUDIA

6 MAM NA IMIĘ DAWID I CHODZĘ DO KLASY V. W SZKOLE UCZĘ SIĘ JĘZYKA POLSKIEGO I ANGIELSKIEGO. LUBIĘ GRAĆ W PIŁKĘ NOŻNĄ. MAM PSA (SUCZKĘ), KTÓRA WABI SIĘ PIXI.MOJĄ ULUBIONĄ POTRAWĄ JEST SPAGHETTI. JESTEM MIŁY I TOWARZYSKI. LUBIĘ GRAĆ NA KOMPUTERZE. GRAM TEŻ W PIŁKĘ NOŻNĄ NA ORLIKU.

7 MAM NA IMIĘ OLA I CHODZĘ DO KLASY PIĄTEJ. INTERESUJĘ SIĘ MODĄ I PŁYWANIEM. MÓJ ULUBIONY KOLOR TO CZARNY, A DANIE TO MAKARON Z SEREM I KOTLET SCHABOWY. MAM DWA CHOMIKI: KRUSZYNKĘ I TUPTUSIA. UWIELBIAM CHODZIĆ NA DYSKOTEKI SZKOLNE. JESTEM SZALONA I ZABAWNA.

8 MAM NA IMIĘ JULKA, MAM 11 LAT. LUBIĘ SPORT, A NAJBARDZIEJ BIEGANIE. MOJĄ ULUBIONĄ POTRAWĄ SĄ WARZYWA NA PATELNI. MOJE ULUBIONE KOLORY TO FIOLETOWY I CZARNY. W WOLNYM CZASIE LUBIĘ SOBIE POPŁYWAĆ LUB OGLĄDAĆ TELEWIZJĘ. MAM CHOMIKA, ŻÓŁWIA I RYBY. BARDZO LUBIĘ ZAJMOWAĆ SIĘ SWOIMI ZWIERZĘTAMI. UWIELBIAM DALEKIE WYCIECZKI SZKOLNE.

9 MAM NA IMIĘ KAROLINA I CHODZĘ DO KLASY V. INTERESUJĘ SIĘ BIEGIEM NA KRÓTKI DYSTANS I RYSOWANIEM. MAM PSA PUSZKA I CHOMIKA PIĘKNĄ. MYŚLĘ, ŻE ZAJMUJĘ SIĘ NIMI DOBRZE. NALEWAM IM ŚWIEŻĄ WODĘ I DAJĘ JEDZENIE ORAZ BAWIĘ SIĘ Z NIMI CODZIENNIE. LUBIĘ RYSOWAĆ, BAWIĆ SIĘ ZE SWOIMI ZWIERZĄTKAMI ORAZ Z PRZYJACIÓŁMI NA DWORZE.UCZĘ SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO. LUBIĘ JEŚĆ SPAGHETTI I ZAPIEKANKĘ Z SEREM I Z PIERSIĄ Z KURCZAKA. NIE PRZEPADAM ZA CEBULĄ, POMIDOREM I ZUPĄ SZPINAKOWĄ.

10 MAM NA IMIĘ WIKTORIA, MAM 11LAT. CHODZĘ DO KLASY V. INTERESUJĘ SIĘ SPORTEM I BARDZO LUBIĘ CZYTAĆ KSIĄŻKI PRZYGODOWE. MAM PSA, RYBKI I PTASZKA.PIES WABI SIĘ DEYZI. LUBIĘ Z NIM CHODZIĆ NA DŁUGIE SPACERY. SMAKUJE MI SAŁATKA Z OGÓRKIEM I POMIDOREM, LECZ NIE LUBIĘ WĄTRÓBKI. JESTEM WESOŁĄ I ZABAWNĄ DZIEWCZYNĄ.

11 MAM NA IMIĘ MONIKA I MAM 11 LAT. CHODZĘ DO KLASY PIĄTEJ. LUBIĘ TRENOWAĆ JUDO Z PRZYJACIÓŁMI. SPĘDZANIE Z NIMI WOLNEGO CZASU SPRAWIA MI PRZYJEMNOŚĆ. LUBIĘ RÓWNIEŻ GOTOWAĆ, CHOĆ NIE ZAWSZE MI TO WYCHODZI. INTERESUJĘ SIĘ ZWIERZĘTAMI, A W SZCZEGÓLNOŚCI KOTAMI I PSAMI. STARAM SIĘ DOWIEDZIEĆ O NICH JAK NAJWIĘCEJ. INTERESUJĘ SIĘ TEŻ JUDO, KTÓRE OD NIEDAWNA TRENUJĘ. W DOMU MAM DWA KOTKI – PUSIĘ I LUSIĘ ORAZ SYMPATYCZNEGO PIESKA, KTÓRY NIGDY NIE TRACI ENERGII I CHĘCI DO RÓŻNYCH ZABAW. PSINKA WABI SIĘ SARA. PUSIA MA 5 LAT I TOWARZYSZY MI JUŻ OD PRZEDSZKOLA. LUNĘ ZNALAZŁAM W UBIEGŁYM ROKU W LISTOPADZIE, KIEDY SZŁAM DO SZKOŁY. KOTKA TULI SIĘ DO MNIE I CHODZI ZA MNĄ JAK CIEŃ. PRZYPOMINA MAŁĄ, CZARNĄ PUMĘ. KOCHAM CAŁĄ TRÓJKĘ BEZ WZGLĘDU NA WSZYSTKO. MOIM ULUBIONYM DANIEM JEST ZUPA SZCZAWIOWA. STARAM SIĘ BYĆ DLA WSZYSTKICH MIŁA I SYMPATYCZNA. NIEKIEDY SIĘ SPÓŹNIAM, ALE BARDZO RZADKO MI SIĘ TO ZDARZA.

12 CZEŚĆ, MAM NA IMIĘ GABRYSIA. CHODZĘ DO KLASY PIĄTEJ, MAM 11 LAT. LUBIĘ NAWIĄZYWAĆ NOWE KONTAKTY I POZNAWAĆ CIEKAWYCH LUDZI. INTERESUJĘ SIĘ MODĄ I SPORTEM, NAJBARDZIEJ SIATKÓWKĄ. MAM PIESKA, KTÓRY WABI SIĘ SONIA I DUŻO MAŁYCH RYBEK. MOJE ULUBIONE DANIA TO: FRYTKI, PIZZA ORAZ KURCZAK. NIE PRZEPADAM ZA JAJECZNICĄ, ZUPĄ SZPINAKOWĄ I BRUKSELKĄ. JESTEM SZALONA, CIEKAWA ŻYCIA, ALE TAKŻE TROCHĘ WYBREDNA.

13 MAM NA IMIĘ KAROL. MAM 11 LAT I JESTEM UCZNIEM KLASY V B SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SOSNOWCU. JESTEM WYSOKIM BRUNETEM O BRĄZOWYCH OCZACH. MAM WESOŁE I ŁAGODNE USPOSOBIENIE. BARDZO LUBIĘ SIĘ UŚMIECHAĆ. CHĘTNIE POMAGAM INNYM, KIEDY POTRZEBUJĄ POMOCY. MAM MŁODSZEGO BRATA FILIPA MANIAKA KOMPUTEROWEGO, BEZ KTÓREGO NIE WYOBRAŻAM SOBIE ŻYCIA. POSIADAM MAŁEGO PIESKA-JEST TO SUCZKA MIKA. PRAWIE NIKT NIE POTRAFI ZAPAMIĘTAĆ JEJ RASY: JACK RUSSELL TERRIER. TO NIE TAKIE TRUDNE, PRAWDA? MOIMI PASJAMI SĄ: PŁYWANIE, GRA W PIŁKĘ NOŻNĄ, JAZDA NA NARTACH I ROLKACH. ŁOWIENIE RYB TO MOJE HOBBY, KTÓRYM ZARAZIŁ MNIE MÓJ TATA. JEŚLI CZAS NA TO POZWALA, TO W SOBOTY I NIEDZIELE ZWIEDZAMY Z RODZICAMI I BRATEM CIEKAWE MIEJSCA NP. ZAMKI, MUZEA, PARKI. UWIELBIAM SŁUCHAĆ HIP – HOPU ORAZ INNEJ MUZYKI MŁODZIEŻOWEJ. LUBIĘ KOMEDIE ORAZ FILMY PRZYGODOWE. MAM WIELU PRZYJACIÓŁ, Z KTÓRYMI SPĘDZAM WOLNY CZAS. CHĘTNIE NAWIĄZUJĘ NOWE ZNAJOMOŚCI. JESTEM OTWARTY NA ŻYCIE I LUDZI.

14 MAM NA IMIĘ KAROLINA. MIESZKAM W SOSNOWCU I CHODZĘ DO KLASY PIĄTEJ. UCZĘ SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO. LUBIĘ GRAĆ W SIATKÓWKĘ I PIŁKĘ NOŻNĄ. UWIELBIAM OWOCE, A SZCZEGÓLNIE JABŁKA. NIE LUBIĘ CZOSNKU I CEBULI. JESTEM SZALONĄ I WYBUCHOWĄ JEDENASTOLATKĄ.

15 MAM NA IMIĘ MARTA, MAM 11 LAT I CHODZĘ DO V KLASY. UCZĘ SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO. INTERESUJĘ SIĘ SPORTEM, MUZYKĄ I KUCHNIĄ. MAM KOTA, KTÓRY WABI SIĘ PTYŚ. MOIM ULUBIONYM DANIEM JEST SPAGHETTI. LUBIĘ JEZDZIĆ NA ROLKACH I PŁYWAĆ. Z NATURY JESTEM WESOŁA I PRZYJACIELSKA.

16 MAM NA IMIĘ KLAUDIA, MAM 11 LAT. W TYM ROKU CHODZĘ DO KLASY PIĄTEJ. JNTERESUJĘ SIĘ SPORTEM, NAJBARDZIEJ BIEGIEM. LUBIĘ TEŻ MALOWAĆ. UCZĘ SIĘ JĘZYKA POLSKIEGO I ANGIELSKIEGO. MAM ŚLICZNEGO PIESKA, KTÓRY WABI SIĘ GIN. BARDZO LUBIĘ SPĘDZAĆ CZAS W KUCHNI. POTRAFIĘ ZROBIĆ SPAGHETTI BOLOGNES. MOJĄ ULUBIONĄ POTRAWĄ JEST LAZANIA, NATOMIAST NIE PRZEPADAM ZA WĄTRÓBKĄ I FLAKAMI. JESTEM TOWARZYSKA, WESOŁA I MIŁA.


Pobierz ppt "Drogie Koleżanki i Koledzy! Klub Europejski" Bliżej Europy" działa w naszej szkole od 15 listopada 1999 roku. Powstał on z inicjatywy ówczesnego dyrektora."

Podobne prezentacje


Reklamy Google