Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nauczyciel matematyki w klasach pierwszych i drugich w Gimnazjum w Miłkowicach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nauczyciel matematyki w klasach pierwszych i drugich w Gimnazjum w Miłkowicach."— Zapis prezentacji:

1 Nauczyciel matematyki w klasach pierwszych i drugich w Gimnazjum w Miłkowicach

2 Wykorzystanie TI na lekcjach matematyki Tematy wybrane podczas analizy Podstawy programowej i pakietu edukacyjnego Matematyka z plusem: Kreślimy okręgi opisane na trójkącie. Kreślimy okręgi wpisane w trójkąty. Utrwalamy wiadomości o kątach. Utrwalamy pojęcie procentu. Zamieniamy ułamki na procenty i odwrotnie. Sporządzamy diagramy procentowe.

3 Materiały do zajęć przeprowadzonych w ramach praktyki dydaktycznej Temat: Proste formuły i wykresy w arkuszu kalkulacyjnym. Zadania w programie Excel 2007 miały na celu naukę tworzenia wykresów w arkuszu kalkulacyjnym oraz powtórzenie umiejętności stosowania prostych formuł. Temat: Dodajemy i odejmujemy sumy algebraiczne. Filmy edukacyjne dotyczące jednomianów, wyrazów podobnych, ich redukcji oraz dodawania i odejmowania. Pochodzą one z Internetowego Centrum Zasobów Edukacyjnych MEN.Internetowego Centrum Zasobów Edukacyjnych MEN.

4 Materiały do zajęć przeprowadzonych w ramach praktyki dydaktycznej Temat: Własności trójkątów. Prezentacja multimedialna Trójkąty, która zawiera definicję trójkąta, podział trójkątów ze względu na boki i kąty oraz definicję wysokości trójkąta. Konstrukcję wykonaną w programie graficznym C.a.R., która pokazuje zależność, że trzy wysokości lub ich przedłużenia w każdym trójkącie przecinają się w jednym punkcie.

5 Adresy stron WWW, na które warto zajrzeć Poniższe strony zawierają scenariusze lekcji, karty pracy, gotowe sprawdziany, a także ciekawostki (nie tylko z matematyki). Internetowe Centrum Zasobów Edukacyjnych MEN http://www.scholaris.pl/cms/ http://www.scholaris.pl/cms/ Strona Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego http://www.gwo.pl http://www.gwo.pl Polski Portal Edukacyjny Interklasa http://www.interklasa.pl http://www.interklasa.pl Wrocławski Portal Matematyczny http://www.matematyka.wroc.pl/ http://www.matematyka.wroc.pl/


Pobierz ppt "Nauczyciel matematyki w klasach pierwszych i drugich w Gimnazjum w Miłkowicach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google