Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klaudia Marcinkowska Bartłomiej Zając Michał Piela

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klaudia Marcinkowska Bartłomiej Zając Michał Piela"— Zapis prezentacji:

1 Klaudia Marcinkowska Bartłomiej Zając Michał Piela
Projekt Szkoły z klasą 2.0 Klaudia Marcinkowska Bartłomiej Zając Michał Piela

2 Spis treści 1. W jaki sposób dowiedzieliśmy się o Szkole z Klasą 2.0
2. Jak powstała nasza grupa 3. Lekcja odwrócona 4. Przebieg zajęć 5. Projekt Szkoły z Klasą 2.0 6. Przygotowania do zajęć 7. Historia i zasada działania drukarki 3D 8. Zagrożenia z wyrobu 9. Drukarka 3D, rewolucja czy nie? 10. Czego nauczyliśmy się 11. Co zaskoczyło nas/uczniów? 12. Trudności w projektach

3 W jaki sposób dowiedzieliśmy się o Szkole z Klasą 2.0
We wrześniu nauczyciel informatyki poinformował nas o projekcie Szkoły z Klasą 2.0, o kodeksie który został stworzony rok wcześniej. Zrobił debatę na temat "kodeksu 2.0" czyli jak my się na ten kodeks zapatrujemy i co chcemy zmienić, albo na co zwrócić szczególną uwagę. Uczestniczyliśmy również w debacie szkolnej.

4 Jak powstała nasza grupa
Nauczyciel poprosił nas o udział w projekcie Szkoły z Klasą 2.0, zgodziliśmy się i utworzyliśmy grupę 3 osobową składającą się z osób: Klaudia Marcinkowska, Bartłomiej Zając oraz Michał Piela. Nasze zadania były realizowane w klasie 1C. Lekcje odbywały się w listopadzie oraz w maju.

5 Lekcja odwrócona Lekcja w Listopadzie została przeprowadzona w formie tzw. „odwróconej lekcji ”, na podstawie opracowanych przez nas prezentacji . Tematem lekcji były systemy liczbowe. Przygotowując się do poprowadzenia lekcji podzieliliśmy się zadaniami takimi jak stworzenie prezentacji, pozyskanie informacji, omówienie zagadnień etc. Kilka dni przed lekcją spotkaliśmy się aby omówić przebieg lekcji i dokonać ewentualnych poprawek. Przed lekcją pan mgr Głowoc sprawdził naszą pracę i podpowiedział nad czym mamy się skupić i na co zwrócić szczególną uwagę. Przedstawienie projektu zajęto 2 jednostki lekcyjne.

6 Przebieg zajęć Fundamentem przeprowadzenia zajęć była prezentacja na podstawie której omawialiśmy poszczególne zagadnienia. Do każdego zagadnienia dopowiadaliśmy istotne informacje które były poparte konkretnym przykładem. Uczniowie mieli także do wykonania zadania po wcześniejszym wytłumaczeniu ich wykonywania.

7 Projekt Szkoły z Klasą 2.0 W marcu tego roku dowiedzieliśmy się o projekcie jaki trzeba stworzyć na dowolnie wybrany temat. Zgodziliśmy się w nim uczestniczyć. Za temat naszego projektu wybraliśmy drukarki 3D, ponieważ jest to temat ciekawy, a drukarki 3D mają ogromne możliwości drukowania i są przełomem w tej dziedzinie. Prezentacja przedstawiała drukarki, ich rodzaje historię, zasadę działania. Aczkolwiek była skupiona na drukarkach 3D.

8 Przygotowania do zajęć
Przygotowując się do projektu podzieliliśmy się zadaniami takimi jak stworzenie prezentacji, pozyskanie informacji, omówienie zagadnień. Kilka razy spotkaliśmy się spotkaliśmy się z Panem mgr Głowocem aby omówić projekt i dokonać ewentualnych poprawek. Kontaktowaliśmy się telefonicznie i mailowo między sobą i Panem Głowocem

9 Historia i zasada działania drukarki 3D
Historia druku 3D sięga roku 1984, wtedy to właśnie Charles Hull wynalazł technikę, którą nazwał stereolitografią. Cechą charakterystyczną tej techniki, jak i wszystkich technik rapid prototyping, jest to, że wyrób jest budowany poprzez dodawanie materiału warstwa po warstwie (tzw. metoda addytywna).

10 Budowa wyrobu, polegająca na rozprowadzeniu warstwy proszku na platformie maszyny i spojeniu cząstek odpowiednim spoiwem w miejscu odpowiadającym kształtowi danego przekroju poprzecznego ( dany „plasterek”). Grubości łączonych warstw wahają się w granicach 0,01 - 0,2 mm. Następnie wykonywana jest obróbka wykańczająca wyrobu (jeśli zachodzi potrzeba).

11 Zagrożenia z wyrobu Udaną próbę zbudowania broni z części powstałych poprzez drukowanie przestrzenne dokonała grupa Defense Distributed. "Liberator" stworzony jest prawie w całości z plastiku. Jedyna metalowa część to gwóźdź służący jako iglica. Aby broń była widoczna dla wykrywaczy, umieszczony jest w niej również 170-gramowy kawałek metalu

12 Drukarka 3D rewolucja czy nie ?
Drukarka 3D to zdecydowanie rewolucja ponieważ to tej pory drukowano tylko w 2 wymiarach na kartce papieru, drukarka 3D daje możliwość tworzenia dowolnych, bardzo skomplikowanych kształtów. Efektem pracy drukarki 3D jest efekt jaki widać na zdjęciu poniżej.

13 Czego nauczyliśmy się ? Podczas działania w tym projekcie pogłębiliśmy wiedze na temat kodeksu 2.0, kilku możliwości podłączania rzutników szkolnych, dowiedzieliście się wielu informacji na temat nowoczesnej drukarki 3D, ale też na temat standardowych drukarek atramentowych, laserowych, a także innych używanych powszechnie i tych, które nie są już używane.

14 Co zaskoczyło nas/uczniów ?
Uczniów zaskoczyła możliwość drukowania dowolnych kształtów techniką drukowania 3D A nas zaskoczyła cena drukarek która może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wykorzystanie technologii tworzenia z proszku elementów trwałych.

15 Trudności w projektach
Najwięcej problemów stworzyła nam : Konwersja systemów liczbowych Dojście do informacji(w szczególności o nowych drukarkach 3D) Stworzenie prezentacji gdyż jest jeszcze mało informacji na ten temat

16 Bibliografia : http://pl.wikipedia.org/wiki/Drukowanie_przestrzen ne
skad-sie-wlasciwie-wziely liberatora-pierwszego-pistoletu-z-druku- 3d,galeria,154965,1,3.html content/uploads/2013/01/0239-digitalaudio2.jpg

17 Dziękujemy za uwagę i udział w projekcie


Pobierz ppt "Klaudia Marcinkowska Bartłomiej Zając Michał Piela"

Podobne prezentacje


Reklamy Google