Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PREZENTACJA PROJEKTU MULTIMEDIALNA KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 41 W SZCZECINIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PREZENTACJA PROJEKTU MULTIMEDIALNA KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 41 W SZCZECINIE."— Zapis prezentacji:

1 PREZENTACJA PROJEKTU MULTIMEDIALNA KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 41 W SZCZECINIE

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12 Kronika Szkoły Podstawowej Nr 41 w Szczecinie
SP 41 Rok szkolny 2007/2008

13 50-lecie Szkoły Podstawowej Nr 41
W kwietniu 2008 roku obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość lecia szkoły. Rozpoczęła ją msza święta w Kościele pw. Bożego Ciała odprawiona w intencji pracowników szkoły, po czym orszak przybył do szkoły.

14 Zaproszonych gości witała Pani Dyrektor Lilianna Popławska.
Uroczystość prowadziły Panie: Małgorzata Frontczak i Anna Malinowska. Po wprowadzeniu Sztandaru szkoły oraz przybyłych pocztów głos zabrali: p. Cezary Urban, p. Paweł Bartnik, p. Lidia Rogaś, którzy gratulowali szkole wspaniałego jubileuszu i życzyli sukcesów w przyszłości. Do gratulacji oraz życzeń przyłączyli się także dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół.

15 W części artystycznej zaprezentowały się nasze zespoły taneczne ukazując swoje talenty w tańcu nowoczesnym. Uczniowie ze swoimi opiekunami przygotowali występy, których motywem przewodnim było zwiedzanie szkoły przez pierwszoklasistę. Zaprezentowali się również nasi sportowcy. Uroczystość uświetnił koncert orkiestry Gamellan.

16 Po części artystycznej goście przeszli do holu, gdzie Pani Lidia Rogaś oraz Pan Bazyli Baran dokonali odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci Patrona Szkoły - wielkiego patrioty Maksymiliana Golisza.

17 Uroczystość zakończył bankiet w holu szkoły.
Ważnym rozdziałem w dziejach szkoły jest integracja - czyli proces włączenia osób niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie w formy funkcjonowania społecznego, a także umożliwianie im kształcenia się. Na tablicach można było podziwiać utrwalone na zdjęciach scenki z życia klasy integracyjnych. Uroczystość zakończył bankiet w holu szkoły. Przy wyszukanych delicjach toczyły się sympatyczne rozmowy, wspomnienia, spotkania po latach... Na pożegnanie życzyliśmy sobie kolejnego jubileuszu.

18 Kronika Szkoły Podstawowej Nr 41 w Szczecinie rok 2008/2009

19 URODZINY KUBUSIA PUCHATKA
Pod tym hasłem odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla klas 0-III. Gospodarzami byli Kubuś Puchatek, Królik i Tygrysek.

20 Na przyjęcie przybyły postacie z różnych bajek z życzeniami i prezentami, a przede wszystkim z chęcią do zabawy przy muzyce, tańcach czas płynął szybko. Uzupełnieniem były konkursy i quizy, w których uczestnicy rywalizowali ze sobą.

21 Kubusiowi Puchatkowi pomagały panie wychowawczynie
Kubusiowi Puchatkowi pomagały panie wychowawczynie. Pląsom nie było końca! Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z przyjacielem lub postacią z bajki. W południe rozpoczęła się zabawa karnawałowa klas starszych. Przebierańcy stawili się przed czasem i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie.

22 Wodzirejem balu była Pani Monika Fodemska, która prowadziła także szereg konkursów i zagadek. W atmosferze super zabawy bardzo szybko płynął czas, po którym balowicze rozeszli się do domów A przed nami 40-dniowy post.

23 Kronika Szkoły Podstawowej Nr 41 w Szczecinie rok 2009/2010

24 Naszym  Nauczycielom Dnia 14 X 2009 roku, w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W tym dniu uczniowie klas: V c, VI a, VI b, VI c pod kierunkiem p. Emilii Jaworskiej przygotowali program artystyczny podzielony na dwie tury. O godz. 9:30 odbył się występ dla klas I-IV, a o godz. 11:00 występ dla wszystkich pracowników szkoły, zaproszonych gości, rodziców, uczniów klas V-VI oraz nauczycieli.

25 Uczniowie recytowali utwory wraz z dedykowanymi życzeniami dla wszystkich nauczycieli. ,,Młodzi aktorzy” znakomicie odegrali swoje role, wcielając się zarówno w nauczycieli jak i pracowników administracyjnych czy uczniów. W przerwie między pierwszą a drugą częścią przedstawienia śpiewał chór, który na tę okazję przygotowała p. Edyta Smolnik. O wystrój sali gimnastycznej zadbały panie: K. Neuman-Piotrowska oraz A. Litwinowicz. Dekoracja wyglądała imponująco, wprost ”jak pędzlem malowana na płótnie obrazu“. Akademia spotkała się z ogromnym aplauzem.

26 Klasa Va spotkała się z panią Ireną Boczar, naszą emerytowaną nauczycielką, która prowadziła tajne nauczanie w czasie II wojny światowej. Pani Irena opowiadała uczniom o warunkach w jakich uczono, niebezpieczeństwie i narażaniu życia na każdym kroku. Uczniowie słuchali w skupieniu, a następnie zasypali pytaniami o szkołę, która jest im taka bliska. Na zakończenie nauczyciele podjedli kawą i ciastkiem swoich emerytowanych kolegów, aby pogawędzić, powspominać i zwyczajnie spotkać się choć raz w roku. Jeszcze raz dla Wszystkich, z okazji Dnia Nauczyciela, WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

27 Kronika Szkoły rok 2010/2011

28 FESTIWAL ENERGII W słoneczne sobotnie przedpołudnie, w dniu 4 czerwca, na boiskach Szkoły Podstawowej Nr 41 odbył się Festiwalu Energii W czasie trwania pikniku, na mieszkańców dzielnicy Niebuszewo, czekało wiele atrakcji.

29 Ekologiczny charakter imprezy spowodował, że można było wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Ośrodek Szkoleniowo – Badawczy w Zakresie Energii Odnawialnej „Ostoja”. W ich czasie można było na własne oczy zobaczyć, że do zagotowania garnka wody nie potrzeba kuchenki gazowej, ani elektrycznej, wystarczy energia słoneczna.

30 Na stanowisku Planety Egos odbywały się konkursy dotyczące segregacji odpadów. W trakcie trwania imprezy uczniowie SP i SP63 brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym „Ekogra”. 

31 W zacienionym drzewami miejscu odbywały się warsztaty muzyki afrykańskiej prowadzone przez Leszka i Mari Wiszniewskich. Uczniowie szkoły mogli poznać podstawowe instrumenty, takie jak djembe, dum-dumy, ksylofon. Piętnastu uczestników warsztatów uczyło się wspólnej gry, śpiewu i tańca. Nie było to zadanie łatwe. Wymagało zaangażowania, wytrwałości i słuchania siebie nawzajem.

32 Wysiłek się opłacił. Na zakończenie młodzi muzycy prezentowali swoją pracę na scenie, przed zgromadzoną widownią. Występ spotkał się z ciepłym przyjęciem. Same warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających piknik.


Pobierz ppt "PREZENTACJA PROJEKTU MULTIMEDIALNA KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 41 W SZCZECINIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google