Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rock– ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rock– ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Rock– ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem różnego rodzaju, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa.

4 KISS – amerykański zespół rockowy założony przez Paula Stanleya i Gene'a Simmonsa na przełomie roku 1972/1973. 30 stycznia 1973 grupa KISS dała swój pierwszy koncert w hotelu "Diplomat" na Manhattanie.

5 Queen – brytyjski zespół rockowy utworzony w 1970 w Londynie przez Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury'ego Muzyka Queen odznacza się różnorodnością brzmienia, sprawiającą, że zespół trudno jest przypisać do konkretnego stylu. Większość utworów nosi cechy rocka i jego odmian. Charakterystyczną cechą zespołu są też wielowarstwowe aranżacje, harmonie wokalne oraz aktywny udział publiczności podczas koncertów. W marcu 1996 Roger Taylor i Brian May przybyli do Polski w celu odebrania nagrody Fryderyki 1995 w kategorii "najlepszy album zagraniczny".Uroczystość odbyła się w Teatrze Polskim 19 marca. freddie Mercury zmarł w swoim domu w Londynie 24 listopada 1991 o godzinie 19.20 na grzybiczne zapalenie płuc w związku z osłabieniem odporności wywołanym AIDS. Miał 45 lat.

6

7 Sex Pistols – zespół rockowy utworzony w 1975 roku w Londynie, który jest uważany za inicjatora ruchu punk i muzyki punkrockowej w Wielkiej Brytanii. Jego pierwszy okres działalności trwał niecałe dwa i pół roku. W tym czasie muzycy nagrali cztery single i album, uważany za jeden z najbardziej wpływowych w dalszym rozwoju muzyki rockowej. Przez całą karierę, która trwa do dziś,zespół tworzy czterech muzyków: wokalista Johnny Rotten, gitarzysta Steve Jones, basista Glen Matlock oraz perkusista Paul Cook.

8

9


Pobierz ppt "Rock– ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and."

Podobne prezentacje


Reklamy Google