Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Papieroplastyka to technika wykonywania przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych z papieru lub masy papierowej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Papieroplastyka to technika wykonywania przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych z papieru lub masy papierowej."— Zapis prezentacji:

1

2 Papieroplastyka to technika wykonywania przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych z papieru lub masy papierowej.

3 Masa włóknista pochodzenia organicznego. Wytwarzany poprzez ułożenie na sicie włókien. Jest wytwarzany w formie arkuszy lub wstęgi nawijanej w zwoje. Po uformowaniu masy na sicie jest odwadniany, prasowany, suszony i gładzony w podzielonych etapach ciągłego procesu wytwarzania.

4 1) Sporządzenie masy papierniczej Proces mielenia masy papierniczej - noże mielące rozgniatają, tną oraz gładzą masę; działanie to nadaje większość dalszych cech papieru Zaklejanie papieru - ten etap nadaje pożądany stopień zaklejenia, odpowiedzialny za odporność na rozlewanie różnorodnych cieczy i ich przenikanie; Barwienie - używa się w tym procesie paru substancji koloryzujących pozwalających nadać wyrobowi papierniczemu pożądaną barwę, zastosowanie pigmentów barwiących oraz barwników.

5 Proces oczyszczania 2) Spilśnianie papieru Przykłada się masę papierniczą do odpowiednich sit i prowadzi odwodnienie, poprzez oczka sita przepływa woda składająca się z masy papierniczej Odciśnięcie wody - włókna papieru rozkłada się na taśmie, którą wprowadza się między walec

6 3) Proces formowania wstęgi papieru Dalsza utrata wody przez wstęgi odbywa się dzięki prasom Kolejno wstęga papieru zostaje poddana sprasowaniu i przenosi się ją na cylindry, gdzie jest suszona Chłodzenie oraz zwinięcie wstęgi papieru

7 Papier DrzewnyBezdrzewny

8 Nośnik informacji Struktura afiszowy biblijny biurowy do pisania drukowy fotograficzny gazetowy graficzny ilustracyjny kalkujący kopertowy książkowy afiszowy biblijny biurowy do pisania drukowy fotograficzny gazetowy graficzny ilustracyjny kalkujący kopertowy książkowy bibuła brystol Karton papier bezdrzewny papiery ekologiczne papier kalibrowany papier drzewny papier kredowy bibuła brystol Karton papier bezdrzewny papiery ekologiczne papier kalibrowany papier drzewny papier kredowy Papier:

9 Przemysł drukarski Przemysł elektrotechniczny Przemysł ceramiczny Przemysł tytoniowy Budownictwo Obuwnictwo Banknoty i papiery wartościowe Papier fotograficzny, ścierny, galanteria

10 Przyrządy pomiarowe i kreślarskie Materiały do ozdabiania Łączenie papieru Cięcie

11 Origami Krigami Papier- mache Modelarstwo papierowe

12 Sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. W XX w. ostatecznie ustalono reguły origami.

13 Odmiana origami, w której wolno twórcy robić małe cięcia w papierze

14 dająca się formować, twardniejąca po wysuszeniu masa z rozdrobnionego i rozmiękczonego w wodzie papieru (makulatury) z dodatkiem substancji wiążących: kleju, gipsu.

15


Pobierz ppt "Papieroplastyka to technika wykonywania przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych z papieru lub masy papierowej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google