Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki."— Zapis prezentacji:

1 Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie

2 DANE INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Informatyczne Liceum Ogólnokształcące Computer College w Koszalinie. ID grupy: 97/12_MF_G2 Kompetencja: Matematyczno-Fizyczna Temat projektowy: Zjawiska świetlne w atmosferze Semestr/rok szkolny: Semestr 1, rok szkolny 2009/2010

3 Wybór lidera grupy i podział funkcji w projekcie AS KOMPETENCJI

4 Rysunek sylwetki lidera.

5 Realizowane tematy ćwiczeniowe : 1. Zadania związane z kątami. 2. Wzory skróconego mnożenia i usuwanie niewymierności z mianownika. 3. Przekształcanie wzorów 4. Rozwiązywanie równań z wykorzystaniem wzorów skróconego mnożenia.

6

7 Po wyborze lidera wybraliśmy się na Politechnikę Koszalińską na wydział Mechatroniki, Nanotechnologii i Techniki Próżniowej.

8 Pan dr Tomasz Suszko Przygotowuje dla nas prezentację w pracowni fizycznej.

9 Analiza spektralna wiązki światła przy pomocy przewodu światłowodowego

10 Prezentowane są dwa widma uzyskane przez źródła światła w postaci żarówki czerwonej i żarówki zielonej.

11 Pasmo spektroskopijne światła dziennego.

12 Dokładna analiza otrzymanego pasma.

13 Pasmo promieni ultrafioletowych.

14 Kontynuacja pomiaru i odczyt na diagramie.

15 Okulary polaryzacyjne

16 Żarówka czerwona

17 Dnia 15.06.2010r. w ramach projektu odwiedzili nas wykładowcy z Uniwersytetu Szczecińskiego

18 Niewłaściwość w fizyce

19 Międzynarodowy układ jednostek SI

20 Obliczanie średnicy sześcianu (kostki Rubika)

21 Obliczanie niewłaściwości wielkości fizycznych

22 Tęcza – zjawisko optyczne i meteorologiczne występujące w postaci charakterystycznego wielobarwnego łuku, widocznego gdy Słońce oświetla krople wody w ziemskiej atmosferze. Tęcza powstaje w wyniku rozszczepienia światła załamującego się i odbijającego się wewnątrz kropli wody (np. deszczu) o kształcie zbliżonym do kulistego.

23 Burze – intensywne opady deszczu lub deszczu i gradu, którym towarzyszą wyładowania elektryczne w atmosferze (błyskawice i grzmoty).

24 Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie


Pobierz ppt "Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google