Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czyli jak połączyć ze sobą dwa metale. Lutownice możemy podzielić na: Lutownice transformatorowe Lutownice grzałkowe (oporowe) Lutownice z elektrodami.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czyli jak połączyć ze sobą dwa metale. Lutownice możemy podzielić na: Lutownice transformatorowe Lutownice grzałkowe (oporowe) Lutownice z elektrodami."— Zapis prezentacji:

1 Czyli jak połączyć ze sobą dwa metale

2 Lutownice możemy podzielić na: Lutownice transformatorowe Lutownice grzałkowe (oporowe) Lutownice z elektrodami grafitowymi Lutownice gazowe Lutownice podgrzewane zewnętrznym źródłem ciepła

3 Lutownice możemy podzielić na:

4 Lutownice transformatorowe, w których wysoka temperatura jest uzyskiwana poprzez przepływanie prądu o dużym natężeniu przez drut, który jest zarazem grotem. Ich nazwa pochodzi od transformatora, który jest jej integralną częścią. Lutownice te są dość popularne, gdyż czas nagrzewania grota jest krótki (kilka sekund).

5 Transformator umożliwia zmianę napięcia panującego w sieci wysokiego napięcia, które jest odpowiednie do przesyłania energii elektrycznej na duże odległości, na niskie napięcie, do którego dostosowane są poszczególne odbiorniki. W lutownicy następuje zamiana prądu sieciowego 230V na napięcie około 3V o dużym natężeniu co powoduje powstanie wysokiej temperatury na końcu grota

6 Transformator – schemat i zasada działania

7 Lutownica transformatorowa – schemat i zasada działania

8 Lutownice grzałkowe (oporowe), w których metalowy (zazwyczaj miedziany lub wykonany ze stopów miedzi) grot podgrzewany jest elektryczną grzałką. Najprostsze zasilane wprost z sieci nie pozwalają na regulację/stabilizację temperatury. Odmianą lutownicy grzałkowej jest tzw. lutownica kolbowa, w której grot wykonany jest z masywnego kawałka metalu. Powoduje to akumulację znacznych ilości energii cieplnej, co ułatwia lutowanie większych elementów.

9 Przykłady lutownic grzałkowych – lutownica kolbowa o dużej pojemności cieplnej

10 Przykłady lutownic grzałkowych – lutownica do lutowania częsci elektronicznych

11 Przykłady lutownic grzałkowych – stacja lutownicza

12 Schemat lutownicy grzałkowej


Pobierz ppt "Czyli jak połączyć ze sobą dwa metale. Lutownice możemy podzielić na: Lutownice transformatorowe Lutownice grzałkowe (oporowe) Lutownice z elektrodami."

Podobne prezentacje


Reklamy Google